Skocz do zawartości

Cała seria Rx 5xx - tragiczna dostępność...


Recommended Posts

Ile sie to utrzyma nikt tego nie wie lecz ja w okolicach Wrzenia/Pazdziernika bede chcial sie wyposazyc w jedna sztuke Rxa 580 lecz JAK gdy wszyscy kupuja po 10-15 sztuk do swoich koparek? :/ 

Naprawdę nie chce przesiadać się z Radeona na Nvidię :/ 

Link to post
Share on other sites

Ile sie to utrzyma nikt tego nie wie lecz ja w okolicach Wrzenia/Pazdziernika bede chcial sie wyposazyc w jedna sztuke Rxa 580 lecz JAK gdy wszyscy kupuja po 10-15 sztuk do swoich koparek? :/

Naprawdę nie chce przesiadać się z Radeona na Nvidię :/

 

Nikt Cię raczej nie zmusi, więc czekaj :)

Link to post
Share on other sites

Polarisy chyba w końcu świętują prawdziwy sukces na który większość ludzi już dawno miała nadzieję w momencie ich pierwszej premiery rok temu. Szkoda tylko, że nie wśród graczy...
Nie zrozumcie mnie źle, ja sam zawsze byłem za AMD, a Polarisy (zwłaszcza RX 480 8 GB) zapowiadały się naprawdę ciekawie rok temu w ich relacji cena/wydajność w grach. Niestety kiepska dostępność jak i wysokie ceny w momencie premiery + parę innych drobniejszych problemów im nie pomogły. Teraz jak już w końcu ceny modeli 8 GB się unormowały, to znowu kolejny problem się pojawił - szał na kryptowaluty...
Tym samym duzo ludzi którzy kupili RX 480 w momencie ich w miare dobrej opłacalności, teraz nagle je sprzedaje, przenosząc się na NVidię do grania. Niesamowite jaki ten rynek kapryśny.

A potem na forum jak się czyta tematy "chciałbym kartę na dłużej" i "kup AMD, bo starczy ci na dłużej" to się tylko uśmiecha z politowaniem...

Link to post
Share on other sites

@Saur0n100 - Radeony dzięki swojej architekturze, pozwalają na dokonywanie większej ilości operacji zmiennoprzecinkowych na sekundę, a właśnie o to i o kryptografię chodzi w kopaniu kryptowalut.

 

Od kwietnia czekałem z kupnem komputera, by nabyć RX 580, jednak w końcu się poddałem i w zeszłym tygodniu zakupiłem GTX 1060, bo nawet do premiery Vegi seria RX będzie praktycznie niedostępna. A potem ceny znowu będą kosmiczne.

Link to post
Share on other sites

Czyli Polarisy to jedna wielka kaszana krótko mówiąc :)

W kopaniu kryptowaluty RX 480 1266Mhz oferuje niemalże identyczną wydajność jak GTX1070 1720Mhz a kosztuje znacznie mniej. 

Górnicy masowo skupują RX 470/480/570/580 bo się na nich najbardziej opłaca kopać ze względu na wyjściową cenę. 

Link to post
Share on other sites

 

 

a Nvidia na tym zyskuje bo sprzedaje więcej swoich produktów z powodu slabej dostepnosci Polarisów

Jeżeli już ktoś zyskuje na tym, że Radeony schodzą jak ciepłe bułeczki, to głownie AMD. Przestań krokodyle łzy lać bo nie ma o co. Kup sobie 1060 6 gb i będziesz zadowolony.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Jeżeli już ktoś zyskuje na tym, że Radeony schodzą jak ciepłe bułeczki, to głownie AMD. Przestań krokodyle łzy lać bo nie ma o co. Kup sobie 1060 6 gb i będziesz zadowolony.

Ja od początku zamyslu tego PC'ta chcialem miec Radeona i się to nie zmieni :/

No chyba, że w okolicach Września/Października dostępność Rx'ów z serii 500 będzie NADAL tragiczna to prawdopodobnie wezmę 1060'tkę :) 

Edytowane przez Saur0n100
Link to post
Share on other sites

Ma mieć dostawę?  pierwsze słyszę :) 

Obserwuję kartę graficzną od jakiś 3 tygodni i była ona dostępna może 2-3 razy z czego łącznie 4 od czasu premiery :/

Link: https://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-radeon-rx-580-gts-xxx-oc-8gb-gddr5-dvi-d-hdmi-3xdp-box-rx-580p8dfd6-1225605/

 

Vega mnie nie satysfakcjonuje bo sytuacja będzie IDENTYCZNA tzn. beznadziejna dostępność na początku, do tego pewnie dojdzie fakt iż będzie to karta JESZCZE lepsza do koparki bitcoinów i wtedy już RIP radeon :/ 

 

Co z tego, że same GPU schodzi ładnie jak trafia w ręce osób które nie powinny ich mieć - karty graficzne są produkowane DLA GRACZY a nie dla ludzi którzy zarabiają z tego 0.1 %. :/ 

 

Tak jestem zdenerwowany z tego powodu i nie widzę w tym sensu... no ale jednak musi być skoro ludzie inwestują w to, ciekawe ile taki stan rzeczy się jeszcze będzie utrzymywać :/ 

Link to post
Share on other sites

Karty graficzne są produkowane dla $$$. Im szybciej to zrozumiesz, tym lepiej dla Ciebie, bo przestaniesz pisać głupoty o tym, że karty produkowane są dla graczy i to oni powinni być traktowani priorytetowo... 

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...