Skocz do zawartości

Znaczek Windows 7 i reset


Recommended Posts

Zmieniłem płytę główną, pamięć ram i procesor. Podłączyłem wszystko prawidłowo. Komputer się uruchamia i nagle na znaczku windows 7 resetuje się. Naprawa systemu powoduje zawieszenie i nic nie można zrobić. Kiedyś zmieniało się pracę dysku z AHCI na IHE, ale teraz nie wiem gdzie mam to znaleźć. Płyta Asrock H110M-DVS. Nie mam już pomysłów, przejrzałem różne fora i artykuły ale niestety napotkałem na bzdury. Dlatego proszę was o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Nie przejrzałeś. Po wymianie płyty na inną koniecznie trzeba przeinstalować system.

Nie prawda. Zmieniałem płyty 3 razy i za każdym system wstał. Ale to był nieśmiertelny Win XP 64bit :).

Działa ok 12 lat zmieniam tylko sterowniki.

Raz udało się z Win 7. Zmiana LGA 775 na LGA 1150 i o dziwo system wystartował.

Link to post
Share on other sites

Nie z AHCI na IHE, tylko IDE jak już... Opcja powinna być nadal dostępna w BIOS-ie/UEFI, choć może mieć inną nazwę, np. Legacy zamiast IDE, ale lepiej zostawić na AHCI.

 

System czasem wstaje, ale nie zależy to od gniazda procesora (LGA), tylko od chipsetu na płycie głównej. Jeśli chipsety są od tego samego producenta i są z podobnych generacji (np. chipsety Intela ICH7 i ICH9) i pod warunkiem, że system ma już do nich jakiś domyślny choćby systemowy sterownik, to system wstanie, Błąd autora wątku polegał na tym, że próbował uruchomić system normalnie, a powinien wystartować go w trybie awaryjnym za pierwszym razem i zaczekać, aż system sobie wykryje nowy sprzęt.

Edytowane przez ogotay
Link to post
Share on other sites

Nie prawda. Zmieniałem płyty 3 razy i za każdym system wstał. Ale to był nieśmiertelny Win XP 64bit :).

No ok, może wstać i jako tako działać. I można się bawić ze sterownikami, ale lepszą opcją jest czysty system. Czasem nawet szybszą jak są problemy.

Link to post
Share on other sites

Ok ale mam na tym dysku dane. Podłączyłem go pod laptopa przez kabel i laptop wykrywa go ale jako offline. Dlaczego? Pod win7 muszę zidentyfikować dysk i określić czy MBR czy GPT. Niestety po tym jak klikam MBR i OK wyskakuje komunikat "Nie można wykonać żądania z powodu błędu, urządzenia We/Wy.

Link to post
Share on other sites

Powtórzę...

 

Błąd autora wątku polegał na tym, że próbował uruchomić system normalnie, a powinien wystartować go w trybie awaryjnym za pierwszym razem i zaczekać, aż system sobie wykryje nowy sprzęt.

 

W obecnej sytuacji do odzyskania danych można użyć dystrybucji Linuksa typu Live CD. Ostatecznie, autor zawsze może odwiedzić serwis komputerowy, gdzie za jakieś 100 zł ktoś to zrobi poprawnie. Nie żebym był niemiły, ale jak mam problem z lodówką czy pralką, to wzywam serwisanta, a nie kombinuję, jak w 2 dni zrobić doktorat z serwisowania sprzętu AGD.

Link to post
Share on other sites

Akurat doktorat mam z informatyki ale po prostu dawno już nie dłubałem i tu jest cały problem. A nie napisałem tutaj żeby sobie pogadać, tylko po to żeby uzyskać jakieś podpowiedzi, sugestie gdzie mogłem popełnić błąd.
Jak dla mnie to dysk jest uszkodzony i tyle. Ponieważ pod żadnym urządzeniem działa w ten sam sposób. 
Skoro dla was jest taki problem by pomóc. To proszę o zamknięcie tematu. 

Link to post
Share on other sites

W smutnych czasach przyszło mi żyć, gdzie wszyscy obrażają się o byle co...

 

Doktorowi informatyki podpowiadam: przeprowadź SMART, choćby przez smartctl z Linuksa. Jak masz uraz do programów otwartoźródłowych, to pewnie coś windowsowego znajdzie się na Hirens Boot CD.

 

Może Windows nie chce odpalić dysku, bo nie przydzielił mu automatycznie litery dysku. Sprawdź!

 

PS

Koledzy sugerowali reinstalkę. Minęły prawie 3 dni. Miałbyś już system postawiony, skonfigurowany i zbackupowany.

Edytowane przez ogotay
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...