Skocz do zawartości

Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez nos_tro,

Recommended Posts

Witam!

 

Chciałbym zasięgnąć opinii w świecie, ponieważ mam mały dylemat związany z upgradem mojego komputera, który jest (a w zasadzie był) budżetową wersją do gier. Oto obecna specyfikacja komputera: 

 

Płyta główna: Asus B85M-G

Procesor: Intel Core i5 4690 3,50 GHz BOX [socket 1150]

Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 Gigabyte 2GB

Pamięć RAM: Corsair DDR3 2x 4GB 1600MHz CL9 Vengeance

Dysk twardy: Seagate 1 TB Barracuda (64MB, SATA/600)

Zasilacz: SilentiumPC Deus G1 500W 80Plus Bronze

Obudowa: Logic A32

 

Po licznych dyskusjach ze znajomymi mój upgrade miał zawierać nową kartę graficzną, chłodzenie na procesorze oraz obudowę tj.

- MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8GB GDDR5

- CoolerMaster Hyper 212 LED

- SilentiumPC Gladius M35T Pure Black

 

Z uwagi na to, że komputer był składany za pośrednictwem firmy komputronik, to z sentymentu skierowałem się z zamówieniem właśnie tam, przy okazji zasięgając opinii również sprzedawcy.
No i tutaj pojawił się problem, bowiem Pan z komputronika stwierdził, że do tak mocnej karty graficznej obecny zasilacz jest za słaby (zasugerował minimum 650W co mnie bardzo zdziwiło bo zalecana moc zasilacza dla tej karty to właśnie 500W) - to po pierwsze. Po drugie zasugerował wymianę płyty głównej powołując się na to, że przy takim poborze mocy może dojść do spięcia w sekcji zasilania, co może skutkować spaleniem kilku innych podzespołów... W mojej ocenie wymiana płyty głównej pod ten socket nie ma najmniejszego sensu w tych czasach, a wymiana płyty pod inny socket wiąże się z zakupem nowego procesora, więc w takim układzie bardziej opłacałoby się kupić nowy komputer. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy zaufać Panu z komputronika i zakupić słabszą kartę tj. MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6GB GDDR5, czy zaryzykować w wcześniej planowany zakup ?

 

Liczę, że ktoś rozwieje moje wątpliwości :D

Z góry dziękuję za pomoc :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

bowiem Pan z komputronika stwierdził, że do tak mocnej karty graficznej obecny zasilacz jest za słaby

 

 

Po drugie zasugerował wymianę płyty głównej powołując się na to, że przy takim poborze mocy może dojść do spięcia w sekcji zasilania, co może skutkować spaleniem kilku innych podzespołów
 

Nie wiem jak to skomentować oprócz tego, że ręce opadają. 

Możesz się śmiało trzymać swojej opcji - zasilacz może i jest budżetowy ale na głównej linii zasilającej masz 468 W gdzie zestaw po upgradzie weźmie poniżej 300 W z gniazdka. Do pseudo rady odnośnie wymiany płyty nawet się nie odniosę, bo raz, że szkoda słów, a dwa sam w zasadzie wysnułeś stosowne wnioski. 

Moja rada jest jeszcze taka - znajdź jakieś tańsze miejsce do zrobienia zakupów ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Za te porady powinieneś omijać Komputronik szerokim łukiem...

A może zamiast 1070 weź 1060 6gb, zostaw boxowe chłodzenie i kup SSD? Jeśli grasz w 1080p to 1060 spokojnie wystarczy a SSD wprawdzie nie zapewni płynniejszej rozgrywki, ale komfort użytkowania kompa jest znacznie większy.

Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź! Tak właśnie podejrzewałem, że to co mówił ten Pan nie mogło być prawdą :/
Jeśli chodzi o chłodzenie na procesorze to akurat ten upgrade jest niezbędny z uwagi na to, że przy maksymalnym obciążeniu procesora temperatury sięgają 100 stopni Celsjusza :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...