Skocz do zawartości

Aparat 2000-2500zł (+ dobry do filmów)


Recommended Posts

Witam. Wiem, że był podobny temat ale wolę swój sprecyzować.
Bawię się amatorsko na Adobe Photohsop jak i programach do obróbki video.
Szczerze, słabo znam się na aparatach ale planuje poszerzyć moją wiedzę.
Miałem laaaaaaata temu kiedyś zwykłą cyfrówkę kompaktową a teraz jako aparat służy mój telefon LG G3 i zaplanowałem przesiąść się na coś lepszego. 

Szukam aparatu w przedziale 2000-2500zł (oczywiście cena niech uwzględnia już jakiś obiektyw).
Nie wiem czy lustrzanka czy bezlusterkowiec, czytałem różne opinie i jedni polecają lustrzanki a inni bezlusterkowce.
Planuję robić sesje zdjęciowe w plenerze/w budynkach (często także w nocy) oraz różnym obiektom z bliska. Planuje również zdjęcia i filmy z wydarzeń sportowych jak biegi itp.
Dobry autofocus wskazany i by dobrze szumy niwelowała, zwłaszcza, że zdarza mi się w nocy fotografować.
Zależy mi też by kręcił dobrej jakości filmy (30 fps przy FullHD wystarczy choć 60fps nie pogardzę:)).
Najlepiej by miał możliwość dopięcia zewnętrznego mikrofonu, chyba że wbudowany będzie dobrej jakości ale nie sądze... nic nie zastąpi zewnętrznego mikrofonu. Choć jak będzie serio opłacalny aparat ale bez wejścia na mikrofon to mogę się zastanowić.
Rozumiem, że wejście na lampę błyskową jest w prawie każdym aparacie.
Niektóre aparaty mają stabilizację obrazu a niektóre nie. Aparat za 2000zł bez stabilizacji nie poradzi sobie z przebiegającą osobą przed obiektywem czy tam skaczącą? Chyba już nawet dzisiejsze telefony mają stabilizację więc myślałem, że takie coś powinno byc standardem.

Póki co zauważyłem 2 aparaty polecane w tym przedziale.
Warto a może odradzacie? Może znacie lepszy wybór?
Podawajcie :D

PENTAX K-50 CZARNY + 18-55MM + 50-200MM
CANON EOS 700D CZARNY + 18-55MM


Jeśli serio nie ma nic sensownego w tym przedziale cenowym możecie podawać do 3000zł aparaty, najwyżej poczekam miesiąc dłużej, choć nie ukrywam, że przydałby mi się teraz na dniach.
Cena musi uwzględniać także zakup obiektywu, nie samo body.

Z góry dzięki i pozdrawiam :)
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...