Skocz do zawartości

Gluty w laptopie


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez asnaa,

Recommended Posts

Witam,

piszę tutaj bo temat dotyczy chłodzenia bez żadnych wątpliwości.

 

Przymierzam się do kupna laptopa gamingowego i wiem że wydam sobie niemałe pieniądze, jednak posiadanie laptopa przy częstych podróżach (w tym i nie raz samolotem) jest nieocenione. Poza tym jak doliczyć jakikolwiek monitor, który ma 20+cali i przynajmniej 80Hz to wyjdziemy mniej więcej z tą samą kwotą jak za laptop. A laptopy mają przynajmniej 75Hz w przypadku ROGa czy nawet 120Hz przy kosmicie. Więc koniec końców taki laptop wychodzi na +, ale!

 

Pytanie główne: czy wersje procesorów Intela - te z glutem a nie lutem oczywiście - będą się przegrzewać przy graniu w ultra na Full HD przy grach jak Division czy Wiedźmin 3 albo innych wymagających tytułach. 7700 przy GTX1080 jest wykorzystywany przy graniu w najnowsze wymagające tytuły i w przyszłości na pewno będzie, jak i 8GB GPU dlatego najistotniejsze jest, żebym przez najbliższe 3-5 lat nie został zaskoczony nagłym shut-downem...

Jak wiadomo laptop = zawsze kilka stopni więcej, bo przecież chłodzenie ma ograniczoną przestrzeń a jak dodać do tego gluta... Sam nie wiem czy to ma sens.

Może poczekać trochę na rozwój walki AMD i Intela, która się szykuje?

Dodam że renderowaniem się nie zajmuję i raczej nie będę.

 

Jak macie te procesory to pewnie wiecie jak stoją temperatury, szczególnie posiadacze laptopów z glutami,

 

Sam już siedzę w tym z drugi miesiąc i nie mogę się zdecydować, teraz jeszcze wyskoczyli z i9... Najpierw tygodnie wybierania karty graf., teraz cyrki z prockiem... czuję się jak kobieta w odzieżowym.

A chcę tylko kupić laptopa na kilka lat bez niespodzianek, ale jest to jednak trudniejsze niż się spodziewałem.

 

Doradzajcie i śmiało piszcie przemyślenia, na pewno posiadacie dużą wiedzę.

Edytowane przez asnaa
Link to post
Share on other sites

Procesory w laptopach nie mają w większości przypadków IHS (na pewno najnowsze Intele nie mają), także tematu "glut czy lut" tutaj nie ma.

Biorąc pod uwagę ceny i9, stosunek cena-jakość będzie beznadziejny.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Procesory w laptopach nie mają w większości przypadków IHS (na pewno najnowsze Intele nie mają), także tematu "glut czy lut" tutaj nie ma.

Biorąc pod uwagę ceny i9, stosunek cena-jakość będzie beznadziejny.

Z i9 raczej wyskoczyłem mając na myśli zbliżający się wyścig na ilość wątków z AMD, co może nieść za sobą wreszcie jakiś ruch w przód i mieć skutki na wielu polach.

 

Czyli mówisz, że niepotrzebnie zupełnie się martwię? Wiadro kamieni z serca...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...