Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam problem od jakichś 2 miesięcy, który sprawił że już prawie się poddałem, Benchmark jest moją ostatnią deską ratunku :) Ale do rzeczy. W domu mam od wielu lat router UPC+swój router. Około 2 miesiące temu zmienili mi router UPC i dostałem możliwość ustawienia w nim trybu modemu i tu zaczynają się ciekawe rzeczy.
Kiedy router UPC jest w trybie modemu i sygnał przechodzi przez router TP-Link to następują OGROMNE skoki pingu i to już w komunikacji między komputerem a routerem TP-Link
Kiedy router UPC jest w trybie routera i sygnał przechodzi przez router TP-Link to wszystko działa bardzo dobrze(opóźnienie 1ms w komunikacji z routerem TP-Link)
Kiedy router UPC jest w trybie modemu i jest podłączony bezpośrednio do komputera to wszystko jest ok.
I tak samo wszystko jest ok jak router UPC jest w trybie routera i jest podłączony bezpośrednio do komputera. 
W ramach wyjaśnień wymieniłem WSZYSTKO po drodze od routera UPC do komputera na nowe, czyli kabel, wtyczki i nowy router TP-Link i nie rozwiązało to tego problemu. Nie mam kompletnie pojęcia jak to w ogóle jest możliwe. Może jakiś magik się tu znajdzie co to wyjaśni :)

Link to post
Share on other sites

Gdybyś jeszcze tylko wyjaśnił jak to wszystko łączysz i konfigurujesz to można by się jakoś odnieść do sprawy...

Hmm tzn? Sorry nie wiem jakie informacje są potrzebne, myślałem że podałem to co trzeba. Połączenie po kablach. Nic nie konfiguruje specjalnie.

Link to post
Share on other sites

Więc pewno robisz niepotrzebnie drugi NAT.

Jak router UPC jest w trybie modemu?? Nie używam dwóch routerów pracujących w trybie routera, uruchamiałem to tylko do testów. Obecnie mam router UPC w trybie routera podłączony bezpośrednio do komputera. Zresztą właśnie w trybie 2ch routerów też było ok. Dlatego mówię, że to wszystko się kupy nie trzyma. Źle to rozumiem?

Link to post
Share on other sites

dla mnie to wygląda jak problemy między wartościami MTU urządzenia UPC między TP-LINK . Spróboj najpierw tak jak napisał @Longhorn

Ok dzisiaj przetestuje, miałem dość zajęte ostatnie dni, ale chce to doprowadzić do końca i dowiedzieć się o co chodzi.

Ok, szukam i nie widzę takich opcji do ustawienia, tylko DHCP wyłączyłem. Googluje w międzyczasie, ale też bezskutecznie. Nie wiem jak ten tryb switcha włączyć.

Link to post
Share on other sites

Ustawienie MTU jest prawdopodobnie w ustawieniach wanu. Użyj routera jako AP i problem powinien zniknąć.

No ok, ale najpierw miałem sprawdzić jak będzie działać z wyłączonym DHCP i trybem switcha na routerze TP Link. Jeżeli zmienić MTU to na jaką wartość? I router UPC miał być w trybie modemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...