Skocz do zawartości

Komputer do nauki i gier dla 9 latki (2000zl-2200zl) z windowsem


Recommended Posts

Propo ode mnie.

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box 

Karta graficzna Zotac GeForce GTX 1050 Mini 2GB GDDR5 (128 Bit) DVI-D, HDMI, DP, BOX (ZT-P10500A-10L)

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit 

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Obudowa Zalman R1 (R1 WHITE)

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)

Pamięć Kingston HyperX FURY 4GB DDR4 2133MHz CL14 

I teraz tak.Nie napisałaś czy potrzebujesz monitor do tego.Jeśli jest potrzebny to rezygnujemy z karty graficznej Zotaca i kupujemy zamiast niej monitor AOC i2269Vwm.Procesor ma wbudowaną grafikę która na jakieś granie pozwala.Ale nie wiem w co gra twoja dziewczynka Co do obudowy wybrałem białą bo to w końcu komputer dla dziewczynki.Ale jeśli kolor jest bez znaczenia to proponuję Gladiusa M35 z pełnymi bokami.System dałem WiN 10.Wszystko zamyka się w twoim budżecie.Pozdro :-)
Edytowane przez Kronan
Link to post
Share on other sites

Wiec tak gierki to niema jakiś dużych wymagań a xo do nauki to tak pisanie jakiś prac szukanie w Google informacji itp.

Monitora niemam lecz z monitorem chciałbym się zmieścić w 2500 zł.I zastanawiam się na tym aby był napęd jakiś RW bo ze szkoły mają płyty CD,DVD i aby można było nagrać coś na płytę.

Link to post
Share on other sites

Ha.Miałem wybrany napęd do komputerka ale mi wypadł z pamięci..Jakiś LG za 55 złotych 

Procesor Intel Pentium G4560, 3.5GHz, 3MB, Box 

Napęd LG SuperMulti GH24NSD1 RBBB

System operacyjny Microsoft Windows 10 Home PL 32/64-bit BOX

Dysk Toshiba P300 - (HDWD110UZSVA)

Obudowa Zalman R1 (R1 WHITE)  lub Obudowa SilentiumPC Gladius M35 (SPC128)

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W (VL1-500)

Pamięć GoodRam PLAY DDR4, 4GB, 2133MHz, CL15  x2 kości

Montaż komponentów + Instalacja systemu operacyjnego

Płyta główna ASRock H110M-HDV, H110M, DDR4, SATA3, USB 3.0,    .plus aktualizacja BIOSU

Monitor AOC i2269Vwm

Usługi w sklepie komputerowym montaż,instalacja systemy 109 zł(ale instalują też sterowniki do wszystkiego co masz w zestawie) i 24 złotych za aktualizację BIOSU płyty głównej.Wszystko  morele.net Rezygnujemy z karty graficznej na ten moment.Dodałem dzięki temu inne pamięci ale w dwóch kościach 2x4 GB.Jesli za jakiś czas zechcesz zakupić tego Zotaca to w sklepiku w okolice jak masz taką opcję.Moim zdaniem przyjadą i zainstalują tobie tą grafikę za darmo.Polecam tę kartę.Po rejestracji na stornie Zotaca masz na nią gwarancję na 5 lat i na tyle lat ta grafika starczy moim zdaniem.Możesz też zamówić ten zestaw w jakimś sklepie komputerowym w okolicy gdzie mieszkasz.Zapłacisz tyle samo albo i taniej jeśli sklep ma dobre podejście do klienta.I pamiętamy w takim przypadku by wraz ze rachunkiem mieć konfigurację zestawu wydrukowaną przez sklep.Wszystko ma się zgadzać.Jeśli zdecydujesz się na zamówienie zestawu w morele.net raczej zalecam kontakt telefoniczny i wysłanie podlinkowanych podzespołów e-mailem.Bo chyba tak to będzie wyglądało.Inaczej czeka cię konfigurowanie zestaw samej :-).Podlinkowane części masz.Cena zastawu z Gladiusem M35 to 2460.Obudowa jest o klasę wyżej co najmniej od Zalmana R1 White.Cena z obudową Zalman R1 White jest tańsza około 20 złotych.Co do systemu się nie wypowiem.Sam używam WiN 7 64 bity.ALe to kontrowersyjny wybór i trudniej go legalnie już trafić.Ode mnie to wszystko :-)
 

 

Link to post
Share on other sites

@@Kronan, RAM 2133MHZ przy Kaby Lake, po jaką cholerę tutaj to Vero L1 ?

Jaki widzisz sens wyboru płyty za 245zł na H110 + dopłata do aktualizacji biosu, gdzie za 205zł jest model Asrocka już z odpowiednią wersją biosu ?

 

1 x Intel Pentium G4560 /3.5GHz, 3MB, LGA1151, BOX/1 x Crucial 8GB 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x SilentiumPC Brutus M10 Pure Black (b/z)1 x Corsair VS 450W 120mm1 x Microsoft Windows 10 Home BOX 32/64Bit PL USB1 x Liteon iHAS122 SATA (black)1 x Sapphire Radeon RX 460 OC 2GB DDR5 128bit (1210/7000, dual fan)1 x Asus H110M-R /intel H110, DDR4, LGA1151/1 x Benq GW2270 (VA, 5ms, DVI)1 x Toshiba 1TB 7200rpm 32MB cache SATA600

2526zł + Kod na darmowe złożenie i wysyłkę do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa
 
Masz zachowaną możliwość rozbudowy RAM, RX 460 do mniej wymagających gierek, do tego sprawdzony zasilacz z dłuższą gwarancją i dużym zapasem mocy.
Link to post
Share on other sites

Taki że ta płyta Asrocka jest lepsza.Nie wiem jak pan ja zawsze radzę innej osobie tak jak bym brał dla siebie.Mój Asrock ma lepsze rozplanowanie złącz bo jest większa.I posiada HDMI.Fakt faktem nie każdy tego potrzebuje.Ale powtarzam.Wybierałem jak dla siebie wedle kwoty pieniędzy przeznaczonej na zestaw.I postawie każde pieniądze na to że sam pan tego RXa   nie użył w swoim PC.Tak słaba jest to karta.Bez urazy oczywiście :-) 

Link to post
Share on other sites

 

 

.Mój Asrock ma lepsze rozplanowanie złącz bo jest większa.I posiada HDMI.

Obie są w formacie microATX, Asus wyżej dysponuje HDMI i ma tyle samo złącz PCIE x16 / PCIE x1 co Asrock

 

 

 

Ale powtarzam.Wybierałem jak dla siebie wedle kwoty pieniędzy przeznaczonej na zestaw

Tu nie składasz dla siebie tylko komuś, a z takim pojęciem darowałbym sobie udzielanie się w tym dziale.

H110M- HDV z aktualizacją wychodzi tyle co płyty na B150 z czterema bankami, jednym słowem żart w tej cenie.

 

 

 

Tak słaba jest to karta.Bez urazy oczywiście :-) 

Wydajność adekwatna do ceny, poza tym dla młodej osoby takie GPU spokojnie wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Maniak.Teraz już lecisz sobie w klocki ze mną.Najpierw piszesz o innym Asrocku.Teraz o płycie Asusa.Myślisz naprawdę że będę z tobą dyskutował o płytach głównych teraz?:-)Są jeszcze Gigabayte i MSI w podobnej cenie.Znajdź chętnego i baw się dalej.Ja wybrałem Asrocka.Na morele.net nabyło tę płytę 1300 osób z ogonkiem.Pewny,popularny,sprawdzony i dobrze wyposażony produkt.Podstawa PC.Z grzeczności nie podam ilu chętnych wybrało tego Asusa którego ty polecasz.Ja  nie zajmuję się lokowaniem produktu.RX 460 wydajność adekwatna do ceny?PC jest dla 9 latki dlatego można wydać NIE SWOJE PIENIĄDZE na taką słabą  kartę?Dopisz może jeszcze że na DX 12 dostanie kopa:-)

nos_tro.Ty tak na serio?Dla gracza w CSGO karta była by zła ale dla 9 latki i jej mamy starczy?W obu przypadkach dalej kosztuje  około 450 złotych.I w obu przypadkach to zły wybór.Zwykłe wywalenie pieniędzy w błoto.Nie twoich oczywiście :-)Koniec.Kropka.

Z tego co napisała Morgil zestaw ma być ulepszony z czasem.Można zaoszczędzone pieniądze przez Maniaka na jego propo odłożyć i z czasem dołożyć do Zotaca GTX 1050 2 GB..Tak się robi zwyczajnie....9 latka pogra w gry na grafice od procesora te kilka miesięcy do czasu jak zakupisz Zotaca.I to tyle.Wybór faktycznie masz.Decyzja jest twoja.Ja już skończyłem.Pozdro :-)

 
Link to post
Share on other sites

Na morele.net nabyło tę płytę 1300 osób z ogonkiem

Solidny argument nie do podważenia. Jeżeli te 1300 osób skończy w ogień to ty z nimi ?  

 

 

 

Pewny,popularny,sprawdzony i dobrze wyposażony produkt
 

Posiadający analogiczne wyposażenie, a droższy o prawie 70 zł (licząc aktualizację BIOSu). Co zyskuje zainteresowany ? Nic co by go szczególnie interesowało.

 

RX 460 wydajność adekwatna do ceny?PC jest dla 9 latki dlatego można wydać NIE SWOJE PIENIĄDZE na taką słabą  kartę?

Jak najbardziej jest to wydajność adekwatna do ceny. Oczywiście GTX 1050 jest jeszcze wydajniejszą kartą, a 1050 Ti tym bardziej, ale czy te karty mieszczą się w budżecie ? 

 

nos_tro.Ty tak na serio?Dla gracza w CSGO karta była by zła ale dla 9 latki i jej mamy starczy?

Spodziewasz się, że kilkulatka usiądzie do nowego komputera i pierwsze co jej przyjdzie na myśl to np. Mass Effect Andromeda zamiast jakiejś popularnej MOBA-y, Minecraft i innych gier tego pokroju ? 

 

W obu przypadkach dalej kosztuje  około 450 złotych.

Zalecam okulistę, bo ja tam jakoś widzę 399 zł.  

 

Zwykłe wywalenie pieniędzy w błoto.Nie twoich oczywiście :-)

W przeciwieństwie do Ciebie nie uważam, że dołożenie 100 zł do takiego budżetu to lekki wydatek.

Link to post
Share on other sites

 

 

.Najpierw piszesz o innym Asrocku.Teraz o płycie Asusa.Myślisz naprawdę że będę z tobą dyskutował o płytach głównych teraz?:-)

Kłania się czytanie ze zrozumieniem. Dyskutować nie mamy o czym, po tym co tu zaprezentowałeś pojęcia w kwestii płyt głównych i innych nie masz żadnego.

 

 

 

Na morele.net nabyło tę płytę 1300 osób z ogonkiem.Pewny,popularny,sprawdzony i dobrze wyposażony produkt.Podstawa PC.Z grzeczności nie podam ilu chętnych wybrało tego Asusa którego ty polecasz.
 

No nie bardzo ma się to do poruszanej tutaj kwestii. Ilość osób, które zakupiły to MOBO i ich pseudo opinie nas nie interesują, a porównywanie ilości sprzedanych obu płyt kompletnie mija się z tym czy jest to sprawdzony podzespół.

 

 

 

RX 460 wydajność adekwatna do ceny?PC jest dla 9 latki dlatego można wydać NIE SWOJE PIENIĄDZE na taką słabą  kartę?Dopisz może jeszcze że na DX 12 dostanie kopa:-)

Za 400zł z nówek nie dostaniesz niczego wydajniejszego

 

 

 

Dla gracza w CSGO karta była by zła

Szczególnie, że CS lubi mocniejsze procesory niżeli GPU. Pogra sobie i to z palcem w nosie 

 

 

 

Ja już skończyłem.Pozdro :-)

Na dzisiaj tak. Za zbędny offtop sobie odpoczniesz, nikt tu nie będzie marnował czasu na jegomości Twojego pokroju. ten dział nie służy do zabawy w zestawy komputerów. Podałeś dwie konfiguracje i każda z nich średnio trzyma się kupy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...