Skocz do zawartości

Jakim programem można na stałe dodać napisy do filmu ?


Recommended Posts

Chodzi mi o pliki .mkv i na wstępie zaznaczę że chodzi mi o jakiś inny program niż MKVToolNix bo ten niestety za każdym razem jak zmuxuje napisy z filmem i taki film odtworzę na swoim stacjonarnym BD to pokazuje mi czas filmu 8 sekund przez co nie mam możliwości przewijania takiego filmu. Oczywiście po 8 sekundach film leci dalej no ale jak już pisałem wyżej nie mogę go przewijać. No chyba że ktoś z was wie gdzie jest jakieś magiczne ustawienie w MKVToolNix które to powoduje ! Fakt że program jest dobry bo wszystko co chcę mogę usunąć lub coś sobie dodać do filmu ale efekt końcowy niestety odpada ;( Brak możliwości przewijania filmu do momentu który chciałoby się kiedyś komuś pokazać eliminuje go całkowicie. Z góry dzięki za podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Wspomniany MKVToolNix pozwala na dogrywanie "sterowania" scenami filmu. Często gęsto filmy z "neta" :) mają taki element. Sprawdzałeś czy to działa? Bo jak sceny przeskakują prawidłowo, to samo przewijanie też powinno działać.

 

Sprecyzuj jeszcze dwie rzeczy:

1. jak puszczasz zmuksowany film na odtwarzaczu BD? Nagrywasz go na płytkę czy po sieci bo nie do końca czaję?

2. Czy jest to przypadkiem BD Sony -> np. BDV 4100 albo 6100? Albo coś zbliżonego?

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

Wspomniany MKVToolNix pozwala na dogrywanie "sterowania" scenami filmu. Często gęsto filmy z "neta" :) mają taki element. Sprawdzałeś czy to działa? Bo jak sceny przeskakują prawidłowo, to samo przewijanie też powinno działać.

 

Sprecyzuj jeszcze dwie rzeczy:

1. jak puszczasz zmuksowany film na odtwarzaczu BD? Nagrywasz go na płytkę czy po sieci bo nie do końca czaję?

2. Czy jest to przypadkiem BD Sony -> np. BDV 4100 albo 6100? Albo coś zbliżonego?

Akurat ten film nie posiada żadnych wbudowanych scen. Sprawdzałem to i właśnie tak myślałem żeby samemu stworzyć jakieś rozdziały i wtedy "chyba" będę mógł go przewijać. A odtwarzacz to BDP S-4100 https://www.sony.pl/electronics/support/home-video-blu-ray-disc-players-recorders/bdp-s4100. A film nagrywam na Pendrive'a i odtwarzam na tym właśnie BD.

Edytowane przez dudzik78
Link to post
Share on other sites

Akurat posiadam wyższy model, bo z zestawu BDV 6100. Mogę przewijać płynnie każdy materiał, byle kodek nie był h.265 i dzwięk z produkcji amazona, a tak to od samego początku młucę wszzystko MKVTOOL. Może robisz jakieś błędne ustawienia przy muksowaniu? Zmieniasz jakieś parametry?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...