Skocz do zawartości

MSI H110 i dwie karty graficzne? :)


Recommended Posts

Proponuję poczytać fora o kopaniu kryptowaluty bo naklepiesz matce rachunek na prąd za 2k a nic z tego nie będzie. 

Proponuję odpowiedzieć na pytanie, a nie bezsensownie nabijać posty. Jeżeli już tak bardzo jesteś ciekawski to prąd mam za darmo z paneli słonecznych.

Edytowane przez Marcel_Ciasteczko
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz próbować szczęścia to próbuj. Poczytać i tak byś mógł, bo jedna 280x, względem farm w chinach dobrze nie wróży.

Czy będzie działać? Nie wiem, nie używałem, więc musisz sam sprawdzić. Wiem, że dawniej można było naciąć slot x1, wcisnąć w niego x16 i niektóre sprzęty działały na ograniczonej przepustowości. Teoretycznie riser robi to bez cięcia.

Link to post
Share on other sites

Proponuję odpowiedzieć na pytanie, a nie bezsensownie nabijać posty. Jeżeli już tak bardzo jesteś ciekawski to prąd mam za darmo z paneli słonecznych.

i od tego trzeba było zacząć bo bez informacji o prądzie z ogniw fotowoltaicznych twój pomysł był głupi

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panele PV mają większą sprawność w zimniejszych okresach niż latem. Od nagrzewania się tracą sprawność, to krzem. To nie kolektory :). Ale to też jest trochę zależne od rodzaju paneli i ich umiejscowienia.

Pamiętaj, że panele zwracają się paręnaście lat, więc przez ten czas, to nie jest do końca prąd za darmo.

 

Co do risera, teoretycznie powinno zadziałać, tylko czy ja wiem, czy 280X ze swoją wydajnością na wat ma jakiś sens?

Link to post
Share on other sites

A dlaczego akurat latem  :roll: ? Jak masz instalację on-grid to musisz albo zużywać wszystko na bieżąco, albo sprzedać. Chyba, że będziesz na bieżąco tę energię magazynował. A takie połączenie on-gridu z off-gridem jest skrajnie nieopłacalne.

Koniec offtopu.

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom w słoneczne lato, panele produkują mniej. Kiedy się nagrzewają - tracą sprawność proporcjonalnie do temperatury. Najwięcej energii PV dostarcza w zimowe słoneczne dni. Kiedy spojrzałbyś na wykres mocy generowanej przez panele, w lato zauważyłbyś najpewniej spadek.

Link to post
Share on other sites

Znamionowa moc elektryczna ogniw fotowoltaicznych jest podawana dla temperatury 25°C. Typowe baterie dachowe pracują zwykle w temperaturze 55-75 °C, co wywołuje spadek wytwarzanej mocy o 12-25 % wartości znamionowej.

W przypadku, gdy słońce w ogóle nie jest zakryte przez chmury natężenia sięga 1000W/m2, gdy pokrywa chmur zupełnie zasłania słońce tak, że nie da się nawet określić jego położenia natężenia spada do 100W/m2

Chyba i tak wolę lato od zimy i śniegu, bo słonecznych dni proporcjonalnie mało. Mamy układ łączony i latem panele nagrzewają też wodę. Średnia miesięczna najlepiej wypada kwiecień/maj, później wakacje zależnie od pogody.

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Ponownie ja, mam taki zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-350w-cp-9020095-eu-649047/ uciągnie on jednego radeona 570, pentiumga g4400, 4gb ramu i dysk ssd? Procesor ścięty do 700mhz, wszystkie akcesoria odłączone - dostęp po pulpicie zdalnym. Do drugiej radeona jakiś zasilacz ogarnę, ale czy do tego zasilacza co mam da się podłączyć tego radeona? Ma on odpowiednie porty? Wybaczcie że tak żałosne pytania, ale ja w technicznych sprawach jest zielony, bardzo zielony.

Link to post
Share on other sites

Pełnoprawna platforma z 570 ciągnie 280W z gniazdka, więc załóżmy, że Twoja ok 250W.

http://pclab.pl/art73744-23.html

Niestety ta seria zasilaczy ma problem z utrzymaniem napięcia przy większym obciążeniu, więc osobiście bym nie używał go do wielogodzinnego kopania.

Podaj konkretny model tej 570-ki, bo nie wiemy jakie ma złącza.

 

Jeśli będziesz kupować zasilacz to rozważ taki, który da radę uciągnąć obie karty i będzie miał jeszcze zapas.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...