Skocz do zawartości

Wybór kompaktu/bezlusterkowca


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Zbliża mi się wyjazd gdzie w końcu będę chciał porobić zdjecia aparatem nie smartfonem, ale no nie będę opowiadał od razu przejdę do rzeczy.

A mianowicie, chce zakupić aparat tak jak w temacie i mam na to kwotę ok 1500 zł wiem że to nie zawiele ale mogę gdzieś dołożyć ale chciałbym utrzymać się w tych okolicach.

Aparat będzie przeznaczony do robienia zdjęć krajobrazu (głownie góry) ale też do codziennego użytku robienia zdjęć rodzinie ze znajomymi itd...

Dlaczego kompakt/bezlusterkowiec ? A dlatego że rozmiar lustrzanki był by dla mnie problemem przy wyprawach w góry i dlatego potrzebuje coś mniejszych rozmiarów.
Dodam że aparat może być używany ale nie na tym się skupiamy tylko na doborze dobrego aparatu właśnie pod robienie zdjęć w górach.

Wstepne rozpoznanie robiłem i wybrałem kilka opcji :
 

- SONY DSC-RX100 jedyny problem z tym aparatem jaki mam to jest brak wymiennej optyki która na pewno w pózniejszym czasie będzie wymieniana/dokupywana ale to sukcesywnie za jakiś czas.

- Panasonic Lumix DMC-GX7 aparat który przekracza moje możliwości finansowe ale może gdzieś uda mi się dorwać uzywany.

 

- Sony A-5000 tu potrzebuje opini z waszej strony bo nie jestem do końca przekonany

 

- Lumix DMC-GM1K tutaj jest promocja w sklepie i jesli jest wart to doloże do niego.

i ostatni Olympus PEN E-PL7 ale tu również nie jestem przekonany czy napewno sprawdzi się w moich warunkach.

Oczywiście skupiamy się tu tylko na walorach aparatu i proszę o podanie nawet nieco drożych propozycji tak jak Lumix ale po prostu chcę mieć pewność ze aparat bedzie sprawdzał się w głownym celu a to jest robienie pieknych zdjeć krajobrazowych.

Z gory dziekuje za odpowiedzi w razie coś umkneło mi w pisaniu tematu proszę pytać/pisać to dorzuce.

Pozdrawiam.
Tomek

Edytowane przez pisklok3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...