Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Karta dźwiękowa/DAC ~300-400 zł

dźwiękowa dac karta audio

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Damundo

Damundo
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 31 maj 2017 - 19:01

Budżet:  ~300-400zł, dołożenie paru złotych nie stanowi problemu

Czego potrzebujesz? Karta dźwiękowa wewnętrzna/USB

Przeznaczenie  Głównie gry ze znajomymi/muzyka czasem jakieś seriale.

Źródło PC (Obecnie ALC1150)

Oczekiwania  Przede wszystkim dobrej jakości stereo oraz wejścia mikrofonowego. Zdecydowaną większość czasu siedzę na słuchawkach (Audio-Technica ATH-M30x), baaaardzo sporadycznie na głośnikach (Genius SP-HF2000X, możliwe coś lepszego w przyszłości). Zależy mi także na wejściu mikrofonowym, gdyż większość czasu poświęconego na granie spędzam ze znajomymi na ts/discord, więc lepsza jakość na czacie głosowym nie zaszkodzi.

Przeglądając różne fora wpadł mi w oko Audiotrak Prodigy Cube Black oraz AIM SC808.

Główną zaletą Audiotraka jest potencjometr ułatwiający sterowanie głośnością (obecnie obsługuję to klawiaturą, klawisze multimedialne podpisane pod F5-F12, potrzeba przytrzymania klawisza funkcyjnego czasami denerwuje), natomiast AIM ma zdecydowanie więcej złącz i wyczytałem, że urządzenia USB mogące dorównać jakości tej karty kosztują grubo więcej, niż mój budżet (jedynie głosy o problemach z niewykrywaniem karty po restartach komputera są troszkę niepokojące).

Temat bez pośpiechu, raczej do dobrego zastanowienia się co kupić, żeby później nie żałować. Inne propozycje i wszelkie wskazówki mile widziane. :)

• 0

CPU: Intel i5-4670K Cooler: Thermalright HR-02 Macho BW Motherboard: MSI H87-G43 Gaming GPU: MSI 1060 Gaming 6GB RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury Red 1600MHz CL10 SSD: Plextor M6S 128GB Power: Cooler Master G550M Monitor: Iiyama G-Master GB2488HSU HDD: WD Blue EZEX 1TB + Toshiba P300 2TB Drive: Samsung SH-S203D Mouse: Logitech G502 Proteus Core

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4468 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 31 maj 2017 - 19:08

Innych propozycji raczej brak. Problemy z AIM SC 808 były przy pierwszej rewizji z drugą obecnie dostępna problem raczej nie spotykany. Poza tym zawsze masz 14 dni na oddanie sprzętu alternatywa dla aima to dopiero aune s1x. Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 Damundo

Damundo
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 22 postów

Napisano 31 maj 2017 - 19:41

Rozumiem, że AIM jest z tych dwóch propozycji zdecydowanym faworytem?

• 0

CPU: Intel i5-4670K Cooler: Thermalright HR-02 Macho BW Motherboard: MSI H87-G43 Gaming GPU: MSI 1060 Gaming 6GB RAM: 2x4GB Kingston HyperX Fury Red 1600MHz CL10 SSD: Plextor M6S 128GB Power: Cooler Master G550M Monitor: Iiyama G-Master GB2488HSU HDD: WD Blue EZEX 1TB + Toshiba P300 2TB Drive: Samsung SH-S203D Mouse: Logitech G502 Proteus Core

#4 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4468 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 31 maj 2017 - 20:00

Pod względem jakości dźwięku tak
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

#5 adivxv

adivxv
  • Penetrator

• 7522 postów
  • Miejscowość:Las Vegas

Napisano 31 maj 2017 - 22:06

wyczytałem, że urządzenia USB mogące dorównać jakości tej karty kosztują grubo więcej, niż mój budżet

Tak właśnie jest. Dopiero coś pokroju Aune X1S mógłby być nieco lepszy ale po wymianie wzmacniaczy AIM znów mógłby stanąć w szranki.

• 0

Aune S16 - Final Audio Sonorous VI
Ekspert działów: Głośniki, słuchawki i urządzenia audio / Pełne zestawienie Ekspertów

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dźwiękowa, dac, karta, audio

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych