Skocz do zawartości

Recommended Posts

Budżet:  ~300-400zł, dołożenie paru złotych nie stanowi problemu

 

Czego potrzebujesz? Karta dźwiękowa wewnętrzna/USB

 

Przeznaczenie  Głównie gry ze znajomymi/muzyka czasem jakieś seriale.

 

Źródło PC (Obecnie ALC1150)

Oczekiwania  Przede wszystkim dobrej jakości stereo oraz wejścia mikrofonowego. Zdecydowaną większość czasu siedzę na słuchawkach (Audio-Technica ATH-M30x), baaaardzo sporadycznie na głośnikach (Genius SP-HF2000X, możliwe coś lepszego w przyszłości). Zależy mi także na wejściu mikrofonowym, gdyż większość czasu poświęconego na granie spędzam ze znajomymi na ts/discord, więc lepsza jakość na czacie głosowym nie zaszkodzi.

 

 

 

Przeglądając różne fora wpadł mi w oko Audiotrak Prodigy Cube Black oraz AIM SC808.

Główną zaletą Audiotraka jest potencjometr ułatwiający sterowanie głośnością (obecnie obsługuję to klawiaturą, klawisze multimedialne podpisane pod F5-F12, potrzeba przytrzymania klawisza funkcyjnego czasami denerwuje), natomiast AIM ma zdecydowanie więcej złącz i wyczytałem, że urządzenia USB mogące dorównać jakości tej karty kosztują grubo więcej, niż mój budżet (jedynie głosy o problemach z niewykrywaniem karty po restartach komputera są troszkę niepokojące).

 

 

Temat bez pośpiechu, raczej do dobrego zastanowienia się co kupić, żeby później nie żałować. Inne propozycje i wszelkie wskazówki mile widziane. :)

Link to post
Share on other sites

Innych propozycji raczej brak.

Problemy z AIM SC 808 były przy pierwszej rewizji z drugą obecnie dostępna problem raczej nie spotykany. Poza tym zawsze masz 14 dni na oddanie sprzętu alternatywa dla aima to dopiero aune s1x.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
wyczytałem, że urządzenia USB mogące dorównać jakości tej karty kosztują grubo więcej, niż mój budżet

Tak właśnie jest. Dopiero coś pokroju Aune X1S mógłby być nieco lepszy ale po wymianie wzmacniaczy AIM znów mógłby stanąć w szranki.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...