Skocz do zawartości

Komputer do grania w 1080p 60fps


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry, filmy, przeglądanie internetu
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 4400 zł i ani złotówki więcej (ewentualnie bardzo mała dopłata typu 20 zł)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer?: około 20 czerwca
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt?: Tak
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD, AOC i2769Vm
  • Specjalne wymagania:  Aby karta graficzna miała wyjście DisplayPort i HDMI
  • Których części potrzebujesz?: procesor, karta graficzna, MOBO, zasilacz, RAM, obudowa, dysk HDD 1TB lub więcej, chłodzenie do procesora (lub nie jeśli nie będzie konieczne)
  • Czy posiadasz jakieś części ze poprzedniego komputera? Brak

Witam. Planuje kupić komputer do grania w 1080p i 60fps w gry typu Call of Duty, Rise of the Tomb Raider, czy BF1. Od razu uprzedzam że gram tylko w single tych gier, multi nawet nie ruszam. Bardzo zależy mi aby w tym zestawie znalazła sie karta graficzna GTX 1070 (nie bardzo będę mógł wymienić karte graficzną za 2-3 lata, a myśle że GTX 1070 starczy do grania w 1080p jeszcze na dość długo, właśnie dlatego chcę koniecznie tą karte). Co do procesorów to mam dwie możliwości albo Intel i5 6600K albo AMD Ryzen 5 1500X i nie bardzo wiem, którego wziąć. Każdy potrzebuje zupełnie innej płyty głównej, jeden na Socket 1151, a drugi na AM4. Nie wiem czy płyty główne na AM4, czy na 1151 są lepsze. Przy Ryzenie 1500X obawiam sie czy nie będzie on "wąskim gardłem" przy GTX 1070. Niby procesor w grach sprawuje się dość dobrze, ale jednak to nie ta pewność co przy Intelach. Nie wiem też czy ten Ryzen i GTX 1070 nie będą sie jakoś "gryźć" ze sobą i wydajność w grach byłaby niższa niż przy GTX 1070 i i5 6600K. Nie wiem też od jakiego producenta brać GTX 1070, zależy mi aby miała wyjście DisplayPort i HDMI. Obudowa nie musi być ładna, aby tylko była dobra i przewiewna, tyle mi wystarczy. RAMu pewnie potrzebne będzie 16 GB DDR4, jakby jednak cena się nie zgadzała to teraz moge kupić 8GB, a za jakiś czas drugie 8GB. Procesor i kartę graficzną planuję w dalszej przyszłości nieco podkręcić (tak wiem że Ryzen słabo sie podkręca, ale wycisnąłbym z niego tyle ile tylko sie da). Mogę wydać max 4400 zł i ani złotówki więcej (ewentualnie bardzo małą dopłatę typu 20 zł). Oczywiście w cenę proszę wliczyć i włączyć do zestawu dobrą pastę termoprzewodzącą i tym podobne rzeczy które są wymagane do poprawnego działania komputera (kabel DisplayPort mam, był w zestawie z monitorem, system operacyjny mam).

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

1 x Corsair 8GB (2x4GB) 3000MHz CL15 Vengeance LPX1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x SilentiumPC Gladius M35W (Pure Black, okno)1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/1 x Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Gigabyte GeForce GTX1070 WF2 OC 8GB DDR5 256bit (1771/8008)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

4421zł
 
 
I5 z odblokowanym mnożnikiem, dobrze wyposażona płyta z mocną sekcją, 8GB szybkiej pamięci, GTX 1070 od Gigabyte z wydajnym układem chłodzenia. Zasilacz z zapasem mocy na DC-DC z 5 letnią gwarancją. Wszystko w obudowie z piwnicą na PSU, w komplecie masz dwa 120mm wentylatory z regulatorem obrotów.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

To jak jest ten cashback od Asusa w wysokości 420 zł (czyli Asus za tą ich zakupioną płytę główną zwraca mi 420 zł???) to może warto by kupić 16 GB RAM DDR4 w dwóch kościach po 8GB odliczając od ceny zestawu te 420 zł z cashbacku?

 

 

Czyli Ryzen 5 1500X nie nadaje się do gier? i5 6600K jest dużo lepszy od niego?

 

Obudowa jakaś może tańsza? Jak już mówiłem nie potrzebuje wodotrysków typu okno w obudowie. Wystarczy mi nawet brzydka obudowa byleby tylko spełniała swoje zadanie: była dobra, duża i przewiewna.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites

 

 

czyli Asus za tą ich zakupioną płytę główną zwraca mi 420 zł???

No tak, podałem Ci przecież link jak to działa, patrz regulamin promocji.

 

 

 

to może warto by kupić 16 GB RAM DDR4 w dwóch kościach po 8GB odliczając od ceny zestawu te 420 zł z cashbacku?

Proszę bardzo, 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Vengeance Black

 

 

 

Czyli Ryzen 5 1500X nie nadaje się do gier? i5 6600K jest dużo lepszy od niego?

Ryzen będzie słabszy, poza tym nadal oferuje nierówną wydajność w grach, po OC, a taki 6600K spokojnie zrobi 4,5GHz będzie to jeszcze bardziej odczuwalne.

 

 

 

Obudowa jakaś może tańsza?

Ja bym wolał dorzucić niż brać coś tańszego, obudowa musi być przewiewna, poniżej M35 bym nie schodził  Gladius M35 Pure Black (b/z)


W RG2 gorsze ofiltrowanie, głośniejsze wentyle, mniej miejsca.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@3ndurek

A jakaś tańsza alternatywa dla tego MOBO tak za około 500 zł? Bo jak mi nie przyznają tego cashbacku to troszkę wychodzę poza budżet. Czy między MOBO za 500 zł pod i5 6600K, a tym Asusem Z1710 Pro Gaming są duże różnice? Nadal to MOBO za około 500 zł ma być pod OC.

 

Słyszałem ze GTXy od Gigabyte mają słabe chłodzenia, podobno dużo lepsze są GTXy od np. Palita ta karta http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=73230 lub ta karta http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=71_73&products_id=72809

 

Zdecydowałem się teraz kupić 8GB RAM DDR4, a za jakiś czas dokupić drugie 8GB DDR4. Teraz kupić te 8GB w jednej kości bo za jakiś czas dokupie drugie 8GB w jednej kosci i będę miał 2x8GB, czy moze lepiej teraz kupić 8GB w dwóch kościach po 4GB, a potem kupić 8GB w jednej kości?

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Stówkę taniej masz Z170A Gaming M3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/ słabsza sekcja, generalnie trzymałbym się opcji ze zwrotem.

 

Palit w wersji Dual ma gorsze chłodzenie niż Gigabyte WF2. Dopłata do cichszego Gamerocka to 90zł  GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000)

 

czy moze lepiej teraz kupić 8GB w dwóch kościach po 4GB, a potem kupić 8GB w jednej kości?

Teraz dwie po 4GB, zostają CI i tak dwa wolne sloty. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jest duża różnica pomiędzy pamięcią RAM 2400MHz, a 3000MHz?

 

Gdybym teraz kupił pamięć o taktowaniu 3000MHz to jakbym chciał dokupić to też musi to być pamięć 3000MHz?

 

 

Stówkę taniej masz Z170A Gaming M3 /intel Z170, DDR4, LGA1151/ słabsza sekcja, generalnie trzymałbym się opcji ze zwrotem.

 

Palit w wersji Dual ma gorsze chłodzenie niż Gigabyte WF2. Dopłata do cichszego Gamerocka to 90zł  GeForce GTX1070 GameRock 8GB DDR5 256bit (1746/8000)

 

Ta gorsza sekcja zasilania to jedyna rzecz w MSI Z170A gorsza od ASUS Z170 Pro Gaming?

Na MSI Z170A i5 6600K i GTX 1070 będą podkręcały się gorzej niż na ASUS Z170 Pro Gaming? Bo jednak bardziej bym sie skłaniał ku temu MOBO od MSI ze względu na cenę jeśli nie jest dużo gorsze od tej płyty Asusa.

 

Czyli najlepiej i najopłacalniej wziąć GTX 1070 od Gigabyte? Jak jest z podkręcaniem się tego modelu?

 

No a co z pasta termoprzewodząca? Jaką wybrać?

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

 

 

Jest duża różnica pomiędzy pamięcią RAM 2400MHz, a 3000MHz?

Jest, w zależności od gry, miejsca testowego, może to być 1-3 fps albo i wcale, kwestia gry.

 

 

 

Czyli na MSI Z170A i5 6600K i GTX 1070 będą podkręcały się gorzej niż na ASUS Z170 Pro Gaming?

OC CPU tutaj będzie zależeć w znacznym stopniu od sztuki procesora na jaką natrafisz, po prostu ten Asus jest lepsza płytą. Gdyby nie tak spory cashback nie byłoby żadnej dyskusji.

 

 

 

Czyli najlepiej i najopłacalniej wziąć GTX 1070 od Gigabyte? Jak jest z podkręcaniem się tego modelu?

Lepszy Gamerock, z OC to już loteria, kwestia sztuki GPU jaką natrafisz. Nie jest to tak, że kartę od Palita podkręcisz wyżej niż od Gigabyte i odwrotnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się wziąć procesor AMD Ryzen 5 1600X ze względu na to że jest bardziej przyszłościowy niż i5 6600K. Gry będą wykorzystywać coraz więcej rdzeni i wątków, a chcę pograć na tym zestawie przynajmniej 5 lat. Więc potrzeba mi jakąś fajną i nie drogą płytę główną na podstawce AM4.

Znalazłem coś takiego: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=240090

Nada sie ta płyta główna do OC tego procesora i ogólnie do wykorzystania pełni możliwości tego komputera?

 

Czy na tej płycie można używać w tym samym czasie 4 kości RAM o bazowym taktowaniu 3000MHz? Chodzi mi dokładnie te cztery kości RAM: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=68356

Bo ta płyta chyba nie obsługuje częstotliwości taktowania 3000MHz. Częstotliwość taktowania tych kości RAM na tej płycie zostałaby zmniejszona do 2933 MHz, czy stałoby się coś innego?

 

Ogólnie szukam jakiegoś MOBO do tego R5 1600X tak do 470-480 zł. Maksymalnie mogę dać do 500 ale to już tylko w ostateczności jak poniżej 480 zł nie ma nic sensownego. Zależy mi na dobrej sekcji zasilania, aby podkręcić ten procesor i ogólnie aby płyta główna pozwoliła w pełni wykorzystać możliwości tego komputera i nie ograniczała możliwości tego komputera.

 

Poza MOBO i procesorem reszta zestawu zaproponowanego przez 3ndurek zostaje taka sama.

Edytowane przez Aksum
Link to post
Share on other sites

Póki co to mała loteria z tymi kośćmi ale biosy nowe wchodzą. 

 

Jak masz zamiar kręcić, to daj sobie 

 

1 x  AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/ 1 x  MSI X370 SLI Plus /AMD X370, DDR4, AM4/

 

I do tego pamięci 2 x 8 GB zamiast 4 x 4 GB

Czy ta płyta główna MSI X370 SLI Plus jest gorsza od ASUS X370 Prime? Ma gorszą sekcję zasilania niż ten ASUS?

Czy podczas ciągłego grania na Ryzen 5 1600 podkręconym do 3.9 GHz i podkręconej karcie graficznej Gigabyte GTX 1070 WF2, płyta główna MSI X370 SLI Plus bardzo sie grzeje bez dodatkowego chłodzenia? Bardziej sie grzeje niż ASUS X370 Prime?

Link to post
Share on other sites

Do OC Ryzena nie potrzeba mocnych płyt głównych. Jak się grzeje płyta główna ? Nie mam pojęcia i raczej nikt takich testów już obecnie robi gdzie mierzy się temperatury sekcji zasilania CPU. Purepc swojego czasu robiło takie testy ale nie wiem czy dalej to robią. 

 

Do OC Ryzena na pewno będziesz musiał dorzucić chłodzenie na CPU. Chociażby Fortis 3

OC GPU nie ma nic wspólnego z płytą główną. 

Link to post
Share on other sites

Na forum.purepc.pl http://forum.purepc.pl/topic/376034-płyta-główna-dla-ryzen-5-1600x-do-450-470-zł/#entry4050595
pisali mi że jeśli mam zamiar podkręcać R5 1600 to nie ma co oszczędzać 60 zł na MOBO i lepiej wziąć płyte typowo pod OC czyli tego ASUS X370 Prime. Zwłaszcza jeśli za kilka lat (co najmniej za 5) będę chciał wymienić grafikę i proca a zostawić MOBO. Pisali też, że to MSI X370 SLI Plus jest tylko troszkę lepsze od MSI B350 Tomahawk a X370 Prime to już dużo lepsza płyta główna. Pisali że ma dużo lepszą i chłodniejszą sekcje zasilania.

Edytowane przez 3ndurek
Cytowanie
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze pytanie odnośnie pasty termoprzewodzącej do procesora. Może być MX-2, czy musi być Termal Grizzly Crionaut? Bo ta MX-2 jest tańsza i może być stosowana do GPU i CPU, a Termal Grizzly Crionaut jest droższa i już tylko pod CPU.

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/inventory/info/0KodyO/ - ten zestaw ? kto ci takie badziewie złożył :[

płyta sekcja zasilania masakra i trzeba na x370 pro od asusa zmienić . 

Dysk wd blue ? to ma ogromne problemy z wibracjami i kiepską kulturę pracy , szkoda sobie zestaw psuć .

zasilacz ? za tą samą kasę ma XFX TS 550w gold na platformie seasonica {s12G} a nie budżetówka corsair ...

A co do pasty to jak masz kupować mx2 to już lepiej zostań na tej pactum pt2 co dołączają do chłodzenia fortis 3 

 

//sianie herezji 

Edytowane przez kajtek.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

płyta sekcja zasilania masakra i trzeba na x370 pro od asusa zmienić

 

I tutaj i tutaj jest 10 faz.

 

 

 

Dysk wd blue ? to ma ogromne problemy z wibracjami i kiepską kulturę pracy , szkoda sobie zestaw psuć .

 

Ogromne problemy ? Nie naciągasz rzeczywistości ? Najczęściej sprzedający się HDD i jakoś nie ma wysypu na forach o ogromnych problemach z wibracjami.

 

 

 

a nie budżetówka corsair ...

 

Budżetówka ?  Dlaczego tak sądzisz ?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Ten XFX TS 550W GOLD ma certyfikat 80 PLUS GOLD, a Corsair CX 550W ma 80 PLUS BRONZE więc wezmę raczej tego XFX TS 550W zamiast CX 550W. Wprawdzie ten XFX nie ma okablowania modularnego, ale za to ma dużo wyższy certyfikat za te same pieniądze.

 

Chyba też odżałuje te 60 zł i dołożę do ASUS X370 Prime Pro, bo nie chcę mieć żadnych problemów z podkręcaniem proca, a co chwilę ktoś pisze że X370 Prime Pro ma lepszą sekcje zasilania od X370 SLI Plus.

 

A co z tym HDD WD BLUE? Rzeczywiście są z tymi dyskami jakieś problemy?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...