Skocz do zawartości

Geforce GTX 980ti - Karta nie potrafi utrzymać stałego taktowania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kasia05x,

Recommended Posts

Witam wszystkich kolegów oraz wszystkie koleżanki

Powiedźcie mi proszę czy na podstawie niżej zamieszczonej fotki można pokusić się o stwierdzenie że właśnie czeka mnie kosztowana wymiana karty graficznej? Czy to może problem z płytą główną? Przed chwilą wykluczyłam zasilacz, bo na innym jest też to samo, czyli podczas obciążania komputera np. grą liczba FPS-ów skacze pomiędzy 15-50kl/s bez większej przyczyny. Nie muszę wspominać ze wcześniej wszystko działało jak należy. Karta to Gigabyte Geforce GTX 980Ti

http://s6.ifotos.pl/mini/Beztytulu_aqnwqah.png

Z góry dziękuje za każdą pomoc:)

Pozdrawiam
Kasia

Link to post
Share on other sites

Pełna specyfikacja komputera?

Na wszystkich grach się tak dzieje?

Zanim zaczęły się problemy, to pamiętasz może, co wcześniej się instalowało lub aktualizowało na kompie?

Sprawdź sobie, czy deinstalacja sterowników "na czysto" przy użyciu Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym pomoże.

Link to post
Share on other sites

Zainstaluj oprogramowanie Gigabyte z płyty do Overlockingu. 
Może masz przypadkowo jakiś tryb oszczędny ustawiony, albo omyłkowo wadliwy bios jest wgrany przez Gigabyte.

Spróbuj w MSI AfterBurnerze ustawić sztywną wartość dla rdzenia i pamięci (ale nie podkręconą, możesz zmniejszyć niż są domyślnie) oraz ustaw swoją krzywą wentylatorów.

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites

To wygląda jakbyś miał włączoną synchronizację pionową, ale nie powinno być aż takich spadków klatek. Jeżeli wyłączenie jej nie pomoże, to sprawdź inny zasilacz.

 

Zgadza się że pionowa synchronizacja była wtedy włączona ale chce zaznaczyć że była ona włączona od początku gry i wtedy nie było żadnych problemów.

 

Wczoraj właśnie sprawdziłam inny zasilacz ale efektów brak.

 

 

Pełna specyfikacja komputera?

Na wszystkich grach się tak dzieje?

Zanim zaczęły się problemy, to pamiętasz może, co wcześniej się instalowało lub aktualizowało na kompie?

Sprawdź sobie, czy deinstalacja sterowników "na czysto" przy użyciu Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym pomoże.

 

Płyta głowna - Asrock Z87 Pro4

Procesor - Intel i5 4670K 3.4Ghz

Pamięć - 2x4GB DDR3 Crusial

Karta Graficzna - Gigabyte Geforce GTX 980Ti G1 Gaming

Dysk Twardy SSD 128GB Kingston

Zasilacz Chieftec GPS-600A8

System Windows 10 x64

 

Na wszystkich grach oraz np. przy obciązaniu PC programem FurMark

 

Oczywiście że pierwsze co zrobiłam do reinstalka sterowników, directX'a, sprawdzenie czy w tym dniu windows jakieś aktualizacji nie pobierał itd. Ba, nawet cały system zainstalowałam od nowa.....

 

 

Jak dla mnie za wysoka temperatura i takty zbija

Temp max to 65C więc to nie problem ciepła

 

Ta zielona linia na wykresie wyjasnia ze nie ma wystarczajaco mocy do trzymania taktow. Cos sie dzieje z zasilaczem lub sekcja zasilania. Sa spadki napiecia i takty sa zbijane. Sprawdz karte w innym kompie lub podlacz inny zasilacz.

Tylko że na tym zasilaczu są spadki napięcia na lini 12V. Przy obciążeniu kompa, program HWiNFO64 pokazuje wahania między 11.5V a 12.1V. A wczoraj podpięłam inny zasilacz, co prawda program HWiNFO64 nie pokazywał takich wahań napięc ale karta nadal działała na pół gwizdka:/

Zainstaluj oprogramowanie Gigabyte z płyty do Overlockingu. 

Może masz przypadkowo jakiś tryb oszczędny ustawiony, albo omyłkowo wadliwy bios jest wgrany przez Gigabyte.

Spróbuj w MSI AfterBurnerze ustawić sztywną wartość dla rdzenia i pamięci (ale nie podkręconą, możesz zmniejszyć niż są domyślnie) oraz ustaw swoją krzywą wentylatorów.

 

Nie rozumiem, to przed parę lat ten wadliwy Bios nie sprawiał problemów aż do ubiegłego piątku...

 

Mam już tą aplikację zainstalowaną.I tak, próbowałam zmieniać taktowania na niższe, krzywą wentylatorów również się bawiłam ale nic to nie dało.

Link to post
Share on other sites

Kurde, no to kiepsko to widzę. Nie wygląda to na problem software'owy... Pozostaje chyba tylko sprawdzić kartę na innym komputerze, i jak będzie tak samo, to... jeszcze załapiesz się na gwarancję. Gigabyte daje 3 lata, a 980 Ti miała premierę w czerwcu 2015 r., więc powinno ci zostać najmniej około 1 roku gwarancji.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...