Skocz do zawartości

Asus ROG Spatha vs Razer Mamba


Recommended Posts

Krótkie pytanko w temacie:

 

Jeśli mówimy o lepszym jakościowo sprzęcie pod względem precyzji czujnika który z tych modeli Waszym zdaniem wygrywa? Czy 16000 DPI faktycznie coś więcej daje dla kogoś kto korzysta z okolic 1500 czy to po prostu puste cyfry mające na celu nabierać na oko? Jakieś doświadczenia z tymi pozycjami? Co do technologii jakaś różnica? Nie pisze tu o znanych parametrach typu DPI bezprzewodowe etc bardziej mi chodzi o zastosowane technologie i jakość podzespołów w środku gryzonia.

Link to post
Share on other sites

TO SĄ PUSTE CYFRY. A same wybrane przez Ciebie myszki to jeden z najgorszych strzałów. Prawdziwy gracz używa zakresu  przeważnie od 400dpi do 1600 ... Sugerowałbym Ci Logitech G403/Razer Deathadder/DM1 Pro S to najlepsze myszki na rynku...

Link to post
Share on other sites

TO SĄ PUSTE CYFRY. A same wybrane przez Ciebie myszki to jeden z najgorszych strzałów. Prawdziwy gracz używa zakresu  przeważnie od 400dpi do 1600 ... Sugerowałbym Ci Logitech G403/Razer Deathadder/DM1 Pro S to najlepsze myszki na rynku...

Aktualnie używam A4tech TL80. Do myszki generalnie nie mam żadnych zastrzeżeń ale szukam czegoś precyzyjniejszego. Aktualnie moje strzały oparłem na dwóch elementach - myszy bezprzewodowej - chcę protestować bo nigdy nie miałem, i ilości przycisków - tutaj stąd skłaniam się ku ASUS-a modelowi. Dlaczego uważasz że oba modele to najgorsze strzały? Jakieś konkretne powody? Z recenzji nie wywnioskowałem negatywnych nut.

Link to post
Share on other sites

Mamba sensor z du*y cena z du*y... jakość średnia w porównaniu do topowcyh modeli:

DM1 Pro/Logitech G403 czy Zowie...

 

W takiej cenie najlepszym bezprzewodowym gryzoniem będzie Logitech G403 Wireless...

 

Jak patrzę na cenę Asus ROG Spatha to chyba ktoś jajami walił po parapecie ustalając taką cenę O_c za laserową mysz wartą max 200zł... z sensorem który jest w myszkach za 100zł i podobną jakością, chyba że dają w zestawie złote odważniki do niej :D

 

Generalnie do MMO w tej cenie masz laserowego Volosa dla mnie dużo przyjemniejsza cena i równie dobra jakość https://www.morele.net/mysz-thermaltake-esports-volos-mmo-gaming-mo-vls-wdlobk-01-631564/

 

//wypowiadaj się jak dojrzały człowiek, sv

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Mamba sensor z du*y cena z du*y... jakość średnia w porównaniu do topowcyh modeli:

DM1 Pro/Logitech G403 czy Zowie...

 

W takiej cenie najlepszym bezprzewodowym gryzoniem będzie Logitech G403 Wireless...

 

Jak patrzę na cenę Asus ROG Spatha to chyba ktoś jajami walił po parapecie ustalając taką cenę O_c za laserową mysz wartą max 200zł... z sensorem który jest w myszkach za 100zł i podobną jakością, chyba że dają w zestawie złote odważniki do niej :D

 

Generalnie do MMO w tej cenie masz laserowego Volosa dla mnie dużo przyjemniejsza cena i równie dobra jakość https://www.morele.net/mysz-thermaltake-esports-volos-mmo-gaming-mo-vls-wdlobk-01-631564/

 

//wypowiadaj się jak dojrzały człowiek, sv

Hmm.. z tego co widzę to myszka DM1 zbiera niezły baty począwszy od zacinania się przycisków skończywszy na problemach z czujnikiem. Powiedz mi na czym opierasz swoje zdanie że "sensor z du*y" w wymienionych przeze mnie modelach? Jakieś konkrety? Nazwy stosowanych czujników etc? I jak to się według Ciebie przekłada na działanie? Chole*a szukam czegoś naprawdę dobrego i ma mi to starczyć na lata. A jak już kupuje to dokładam za te z bajerami typu bezprzewodówka większa ilość przycisków. Co do Asusa przekonują mnie także wymienialne przyciski przez co wykończywszy klawisz nie muszę wyrzucać myszki. I czestotliwość próbkowania 2000 HZ - 2 razy więcej niż chociażby Logitech

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Do myszy w zupełności wystarcza 500-1000Hz... dwa tysiące to jakiś marketingowy przekręt, tak jak 16000 dpi. Prawdziwy gracz korzysta z zakresu 400-do max 1600 dpi... reszta to czyste szaleństwo. Nie będę Ci pisał o sensorach bo mi się nie chce robić wywodów w każdym pisanym przez siebie postów... możesz mi zaufać na słowo... DM1 to świetna mysz a problemy trafiają się u nich zapewne równie często jak u Razer czy Asus.

Generalnie polecam Ci przewodową lub bezprzewodową Logitech G403 (wired lub wireless) i będzie to najlepszy wybór ze wszystkich pozycji.

Link to post
Share on other sites

Wyjaśnij mi jeszcze proszę dwie rzeczy - jak według ciebie wypada model Logitech G900 Chaos. Patrząc po recenzjach do modele 403 są doczepki - G900 poza ceną nie łapie batów. Gdyby nie patrzeć przez pryzmat ceny - wypada dla ciebie tak samo czy z jakichś powodów gorzej? Dlaczego w nią biję? Ponieważ ma dwa tryby pracy - jeśli z jakichś powodów nie spasuje mi bezprzewodowy przełączam się na kabel.

 

I kwestia druga: Czy proponowany przez ciebie model Logitech - bo już bym się skłaniał bardziej przy tym producencie kiedy mówimy o jakości i precyzji sensora wypada dużo lepiej niż mój z A4tech TL80? Czy precyzja ta sama? No bo jaki sens ma zmiana myszki z przewodowej na przewodową jeśli jakość i precyzja sensora będzie identyczna?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Nie ma dwóch trybów, tylko są 2 różne wersje. Kablowa i bezprzewodowa.

A g900 to mysz generalnie słabsza pod względem ciężkości i kształtu. Dla gracza który dużo poswieca na gre to bardzo istotna sprawa, dla amatora gier już nie. Profesjonalny gracz wybiera G403 z najważniejszych powodów: Świetny kształt, lekka, świetny sensor, prosta konstrukcja. Tego wymaga się od profesjonalnej myszy. 

Druga kwestia to wymagania, inna mysz jest do gier MMO a inna od FPS... i co za tym idzie inne wymagania. Dpi to w myszy sprawa nieistotna z punktu widzenia gracza ponieważ wybierają 400-1600dpi i to wszystko. Sensor zazwyczaj optyczny typu PMW3310/3360/ Avago optyczny...

Do czego potrzebujesz myszy... ponieważ nic nie napisałeś.

Link to post
Share on other sites

Nie ma dwóch trybów, tylko są 2 różne wersje. Kablowa i bezprzewodowa.

A g900 to mysz generalnie słabsza pod względem ciężkości i kształtu. Dla gracza który dużo poswieca na gre to bardzo istotna sprawa, dla amatora gier już nie. Profesjonalny gracz wybiera G403 z najważniejszych powodów: Świetny kształt, lekka, świetny sensor, prosta konstrukcja. Tego wymaga się od profesjonalnej myszy. 

Druga kwestia to wymagania, inna mysz jest do gier MMO a inna od FPS... i co za tym idzie inne wymagania. Dpi to w myszy sprawa nieistotna z punktu widzenia gracza ponieważ wybierają 400-1600dpi i to wszystko. Sensor zazwyczaj optyczny typu PMW3310/3360/ Avago optyczny...

Do czego potrzebujesz myszy... ponieważ nic nie napisałeś.

 

Moją mysz A4tech TL80 kupiłem na szybko ponieważ padła mi poprzednia. Ma mase plusów łatwa w czyszczeniu dość precyzyjna lekka ślizgacze metalowe lepiej działa na biurku niż na podkładce razer speed. Poezja. Dlaczego zmieniam? Pierwsza sprawa chcę pobawić się bezprzewodowymi wersjami. Druga - precyzja. To nie jest to czego oczekuje ostatecznie. Dla przykładu snajpienie w BF wymaga idealnej precyzji. Uruchamiam photoshop - zdjęcie jakiekolwiek. Dużo konturów. Jadę wzdłuż linni konturów i zamiast płynne ukośne mam coś takiego

   _

 _|

|

 

w wielkim powiększeniu. Sprawdzane na podkładce razera speedowej controlowej i silikonowej asusa - jeszcze będę sprawdzał na aluminiowej.

Jeśli rozumiesz co mam na myśli. Jeśli wykonuje żądanie ruchu ćwierć milimetra oczekuje ćwierć milimetra pod wykonywanym kątem - nie pół milimetra w dwie strony. W MMO nie gram. Dlaczego chciałem Asusa? - bo wykorzystałbym te przyciski - TS, whisper trzeci komunikator i parę innym zabawek. Ale na tym mi bardzo nie zależy. Ogólnie moje oczekiwania do myszki są takie:

 

1. IDEALNA precyzja, NAJLEPSZY dostępny sensor - TO DLA MNIE PODSTAWA. Mogę za sam sensor zapłacić kilka stów jeśli faktycznie on jest tego warty. Przede wszystkim musi być lepszy od tego którego mam w TL80

 

2. Lekka - powiem ci szczerze zamówiłem na próbę tego Asusa. Puściłem przez neta żeby mieć czas na oddanie. Miałeś rację ta myszka to jakichś żart. Problemy ze sterownikiem - nie wykrywał, bezprzewodowo opóźnienie pół sekundy przy kliku na ikone pulpitu i przy oddaniu strzału w grach. Siła ciężkości tak duża że próba lekkiego przesunięcia NA DEDYKOWANEJ PODKŁADCE ASUSA około pół centymetra przy najdelikatniejszym posunięciu. Gwóźdź do trumny to kontakt z firmą ASUS - pocałuj się Pan w du** i opisz problem na maila - telefonicznie nie udzielają w sprawie myszek.

 

3. Myszka najlepiej aby miała dwa tryby pracy - przewodowe i bezprzewodowe z wyjmowanym akumulatorem (aby była lekka)

 

Stąd twój model albo bierz przewodową albo bez trochę mnie boli. Już ten chaos G900 ma te dwie opcję nie wiem tylko czy ten akumulator jest wyjmowalny. Głównie potrzebna mysz pod BF-a i inne gry wymagające mega precyzji.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Najlepszy dostępny sensor w myszy bezprzewodowej masz w G900 oraz G403 wired - jest to PMW3360. Brak mu wszelkich dolegliwości dodatkowo najlepsza szybkośc myszy. To co wymieniasz to jittering a w modelu G403 wygląda tak(świetne wyniki)

G403 jest lżejsza niż G900 przez co mniej obciąża nadgarstek i jest wygodniejsza... to najlepsza mysz do FPSów na rynku wg. mnie.

Tutaj jej test w wersji kablowej(to samo bez kabla to wersja G403 wireless)

http://www.test-gear.pl/wp-content/uploads/2016/12/g403-jitter.jpg

Edytowane przez kebab84
Link to post
Share on other sites

Dzięki kebab, dużo mi pomogłeś.

 

Poszperałem trochę więcej informacji. Może komuś przyda się także ten temat więc dorzucę linki.

https://allegro.pl/artykul/najlepsze-sensory-w-myszkach-dla-graczy-XE6x5VARbUB

Tutaj wygrzebałem temat o sensorach. Z pół roku wcześniej też był ten sam sensor polecany w innym artykule więc widać nic się nie zmieniło. Wyfiltrowałem sobie w jednym ze sklepów gdzie moją większy asortyment i na bazie tego najbardziej polecanego czujnika wyrzuciło mi następujące pozycje

https://www.morele.net/strefa-gracza/sprzet-dla-graczy/myszy-dla-graczy-27/,,,,,,,,,,32676O1148670.1148848/1/
 

 

Najlepszy dostępny sensor w myszy bezprzewodowej masz w G900 oraz G403 wired - jest to PMW3360. Brak mu wszelkich dolegliwości dodatkowo najlepsza szybkośc myszy. To co wymieniasz to jittering a w modelu G403 wygląda tak(świetne wyniki)

G403 jest lżejsza niż G900 przez co mniej obciąża nadgarstek i jest wygodniejsza... to najlepsza mysz do FPSów na rynku wg. mnie.

Tutaj jej test w wersji kablowej(to samo bez kabla to wersja G403 wireless)

 

G403 kablowa jest lżejsza. Ale polecałeś w alternatywie Wirelles 403 z tym że nie jestem pewny czy 403 ma też funkcję przewodową. Koleś z Logitech sam nie wiedział czy to nie czasem kabel tylko do ładowania. G900 nie jest cięższa od bezprzewodowej 403 - według specyfikacji ta sama ciężkość a przynajmniej wyraźnie pisze że działa w dwóch trybach pracy. Nie wiem tylko co myśleć o konstrukcji bo twierdzisz że gorsza. Teraz pytanie czy Logitechy mają wyciągalne baterie aby zbić wagę jeśli przewodówka mi nie spasuje? Miał ktoś tą wireless w ręce?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowałem się na zakup tej myszki którą polecałeś - G403. Wersja z kablem. Faktycznie lekkość tej myszki to ogromna jej zaleta. Sprowadziłem na sklep G900 no i niby dużej różnicy nie było przy porównaniu, jednak ciut lżej się posuwało G403. Jeśli ktoś jest niesamowicie delikatny i ma fioła na punkcie czułości i szybkiego, lekkiego przesuwania się myszy polecam podkładkę Logitech G440 do niej. Przemieszczanie się myszy to bajka. Żadna podkładka którą sprawdzałem - hybrydowa, materiałowa nawet ta logitecha o innym numerze stawiała jak dla mnie zbyt duży, nieakceptowalny opór. Jedno jednak mnie zastanawia. Mam teraz podłączone 2 myszki: Zakupiony Logitech G403 i wcześniejsza A4tech TL80. W grach gdzie nie wymaga to precyzji idealnej typu BF, PD itd nie ma specjalnie różnicy. Natomiast w starszej grze gdzie każdy pixel się liczy mam lekkie wrażenie że przy obracaniu się lub szczególnie przy góra - dół mniejsze przeskoki są na A4tech. Bo przeskoki lekkie są na obu. Mówię tu naprawdę o niewielkich skokach. Czym to cho***a jest spowodowane?

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...