Skocz do zawartości

Problem z dźwiękiem zasilacza


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez cesasz,

Recommended Posts

Mam problem ze skwierczeniem lub podobnym dźwiękiem z zasilacza. Ten problem występuję od samego początku żywota mojego komputera czyli od 5 lat. Do tej pory mi nie przeszkadzało, ale właśnie wymieniłem chłodzenie na bardzo ciche i to skwierczenie zaczęło być denerwujące.

 

Zasilacz to fsp 600-80bpn 600W. Kluczowe jest to, że skwierczenie występuje tylko pod małym obciążeniem komputera, gdy odpalam wymagającą grę, skwierczenie ustaje. Czy jest możliwe, że ten zasilacz jest po prostu za duży do mojego komputera?

 

Reszta sprzętu: i5-3570k ; radeon 7870 ; asrock p67 pro3 ; ssd samsung 850 evo 500gb ; hdd seagate 500gb.

Link to post
Share on other sites

 

Jeżeli dźwięk jest bardzo zbliżony do tego z filmiku to na 100% będą to piszczące cewki. Teoretycznie jest możliwość pozbycia się takiego dźwięku. Tylko czy czujesz się na siłach by ingerować w zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety albo stety to nie ten dźwięk. Spróbuję go opisać inaczej. Kojarzy mi się z przepływającym prądem, mam w domu 3 laptopy i każdy zasilacz ładujący laptop wydaje własnie ten dźwięk. Co gorsze ludzie z mojego otoczenia w ogóle go nie słyszą i dziwnie się na mnie patrzą. 

Link to post
Share on other sites

Próbowałem nagrać ale na marne. Za to znalazłem film z podobnym dźwiekiem. Aha, i zapomniałem dodać, że to bzyczenie występuje powiedzmy 20 sekund a potem jest 30 sekund ciszy i tak w kółko.

Tutaj jest ten dźwięk 

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

To są piszczące cewki. Zupełnie nic groźnego ale wkurza.

Jest to efekt drgania cewek podczas przepływu przez nie prądu o określonych parametrach.

 

Można to wyeliminować ale trzeba rozkręcić zasilacz.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...