Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym wymienić mój procesor na jakiś lepszy, żeby cs go śmigał bo tera jest katastrofa, przy okazji musze wymienić zasilacz bo też nie wiem na jaki, bo nie długo ten takeme 400 mi wszystko popali.

Procesor : AMD AtHLON 64 Duo core 2.3GHz

Płyta Główna : K10N78FullHD-hSLI R3.0

Pamieć Ram 5GB  Z czego tutaj mam pewien problem, czyta mi tylko połowe ramu, myslicie że to może byc wina tego zasilacza TakeMe 400?

Dysk twardy 250GB

Grafika Nividia GeForce 8200 Chipset


Aktualizacja: ]

Znalazłem taki: http://allegro.pl/amd-athlon-64-x2-6000-3ghz-dual-core-ada6000iaa6-i6836992795.html#thumb/2

Nada się? Cs go powinien na 90 fps pójść

Link to post
Share on other sites

Jaki budzet masz do wykorzystania. Nie zasilacz nie ogranicza twojej pamieci RAM zapewnie masz 32 bitowy system. Powyzej 4GB ram musisz posiadac 64 bitowa wersje systemu.

@Hali20 To nie jest tak, nie jestem głupi aż tak. To jest coś dziwniejszego mam 64 bit, nie ważne jaką kość włoże, zawsze czyta ją o połowe mniej, a przy całej konfiguracji  jak włoże wszystkie kości 2x2gb i 2x512mb  to bios to czyta tak:  https://ibb.co/i07ffv

Włoże 512 mb = czyta 256. Włożę 2 gb = czyta 1 gb. A przy całej konfiguracji, to tak jak  na zdjęciu. A co do budżetu, to chciałbym jak najtaniej, bo to mi potrzebne tylko do cs go, i komputer jest słaby, za jakiś czas kupuje nowy więc w tego inwestuje tylko dla cs go teraz żeby pograć.

 

 

@edit Takeme400 To jest straszna bomba ponoć więc chce go wymienić. Ale nwm na jaki.

Edytowane przez jasiuytpolska
Link to post
Share on other sites

@jasiuytpolska

Dalej nie powiedziałeś jaki masz budżet. 

 

A czemu miałby się nie nadać? Twoja płyta go obsługuje, co chcesz więcej wiedzieć?

 

Jeżeli chodzi o ram to dziwna sprawa, masz kości jednostronne czy dwu bo to może być ewentualnym powodem.

 

Co do zasilacza to kup już taki który użyjesz przy nowym komputerze. Możesz wziąć np. SilentiumPC.

Link to post
Share on other sites

Ja was osobiście podziwiam...

 

Procesor jest z innej epoki i każdy inny na tej płycie taki będzie

 

Ten z twojego linku ma podobną wydajność do obecnego

 

A ten intel, też jest o podobnej wydajności 

 

To co dał k0chan, to ma wyższa wydajność ale widzę jeden problem, brak karty graficznej. Obecnie to GF 8200 zintegrowany....w i3 od k0chana siedzi hd200, grafika krap, nie nadająca się do żadnej gry a i tak jest ze dwa razy wydajniejsza od gf8200. 

 

Nie ma łatwego sposobu przekazania Tobie tej informacji więc walne prosto z mostu. Nic się nie da zrobić z tym kompem a jedyne co możesz to kupić coś innego i żeby było technologicznie z okolic 2010 roku co najmniej. 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Można po prostu wstawić coś takiego :

http://allegro.pl/phenom-ii-x3-710-3x2-6-ghz-am3-i6836961618.html

Ale najlepiej zakupić Phenoma 2 X4 np 925 można znaleźć za 120zł

 

Zasilacz do wymiany na :

http://allegro.pl/zasilacz-chieftec-gps-450aa-101-450w-i6838254228.html

http://allegro.pl/corsair-vs450w-prawie-nowy-gwarancja-do-2020-i6822331865.html

 

Co do ramu, może aktualizacja biosu w płycie głównej do najnowszej wersji pomoże, ale pewnie masz coś źle ustawione w biosie i zbyt dużo pamięci jest przeznaczone na zintegrowaną grafikę.

 

 

A na GF 8200 w ogóle da radę zagrać w Cs'a? Sprawdzałeś to?

Edytowane przez Vemorion
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam 3 komputery, na moim laptopie - GeForce 9300M GS, intel core 2 duo  2GHz, 4 gb ramu da się grac  w csa na tych 4 gb xD, a mam tutaj aktualnie takiego pacjenta jeszcze również, - 2gb ramu, zasilacz takeme400 również, Amd Athlon 2x II 250 3GhZ,  GeForce 9500 GT 512 mb i cs go działa płynnie na 100 fpsach :) więc da się ? da się! 

 

@edit A bez karty graficznej 10 fpsów mniej.

Edytowane przez jasiuytpolska
Link to post
Share on other sites

Aktualnie mam 3 komputery, na moim laptopie - GeForce 9300M GS, intel core 2 duo  2GHz, 4 gb ramu da się grac  w csa na tych 4 gb xD, a mam tutaj aktualnie takiego pacjenta jeszcze również, - 2gb ramu, zasilacz takeme400 również, Amd Athlon 2x II 250 3GhZ,  GeForce 9500 GT 512 mb i cs go działa płynnie na 100 fpsach :) więc da się ? da się! 

 

@edit A bez karty graficznej 10 fpsów mniej.

takie bajki to dzieciom (o ile posiadasz ) :D

aii x2 250 i 9800 gt (kilka razy mocniejsza od tego badziewia 9500gt)

 

podczas walki nawet 50 fps nie ma

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

mogłeś sobie i na 320x200 grać, obecnie cs go korzysta z 4rdzeni/wątków i taki antek zamula tą grę chociażbys miał tam kartę za 2 tysie

ku**a gościu ale czy ty nie czaisz że bez grafiki było poprostu 10 fps mniej? na integrze, poprostu mówię że ten procesor dobrze działa w  csie i jest na luzaku 90 fps :)

 

Link to post
Share on other sites

słuchaj, dla mnie możesz mieć na tym padle i 150 patrząc sie w ścianę, ja wiem ,że ludzie na i3 sb/ivy mają po 90-100 fps a te procesory miażdzą tą padake AII x2 kilkukrotnie, więc jeszcze raz, żyj sobie w przekonaniu że masz 90-100 klateczek i koniec tematu

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

słuchaj, dla mnie możesz mieć na tym padle i 150 patrząc sie w ścianę, ja wiem ,że ludzie na i3 sb/ivy mają po 90-100 fps a te procesory miażdzą tą padake AII x2 kilkukrotnie, więc jeszcze raz, żyj sobie w przekonaniu że masz 90-100 klateczek i koniec tematu

Słuchaj uważnie, pierw co zrobiłem to unparkowałem procesor, komputer czysto po formacie, potem ustawiłem cały panel nvidia pod wydajność, i na końcu dodałem config który zwiększa fpsy o 30 jak nie wiecej na najgorszych padłach.

Link to post
Share on other sites

takie bajki to dzieciom (o ile posiadasz ) :D

aii x2 250 i 9800 gt (kilka razy mocniejsza od tego badziewia 9500gt)

 

podczas walki nawet 50 fps nie ma

 

Nie zauważyłeś że test jest zrobiony w ustawieniach high w 900p? Zjechanie ustawień na maksa plus 720p może pozwolić na płynną rozgrywkę na tak słabym sprzęcie.

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz wam napiszę, "znafcy", od patcha wprowadzajacego obsługę wielordzeniowości (jesień 2016) takie padła typu AII czy nawet nisko taktowane pentiumy SB/Ivy mają ciężko w tej grze - i z takim athlonem na 80-100 jeszcze przy takiej badziewnej karcie jak 9500gt to se mozna liczyć biegnąc wąskim korytarzem bez walki

Link to post
Share on other sites

jeszcze raz wam napiszę, "znafcy", od patcha wprowadzajacego obsługę wielordzeniowości (jesień 2016) takie padła typu AII czy nawet nisko taktowane pentiumy SB/Ivy mają ciężko w tej grze - i z takim athlonem na 80-100 jeszcze przy takiej badziewnej karcie jak 9500gt to se mozna liczyć biegnąc wąskim korytarzem bez walki

Jesteś ślepy, głuchy, głupi czy wszystko na raz? Film który TY wstawiłeś jest na dwurdzeniowym athlonie, a ustawienia gry to HIGH w 900p. 

Link to post
Share on other sites

a co ty myślisz, że spadki podczas walki do poniżej 50 fps to wina grafiki na tym filmie? :D poszukaj sobie z mocniejszymi kartami i tą padliną x2 , zobaczysz jakie będą spadki

900p (1440x900) to nawet dla tak starej karty jak 9800gt jest śmieszna rozdzielczość (mniej pikseli niz 1280x1024)

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

a co ty myślisz, że spadki podczas walki do poniżej 50 fps to wina grafiki na tym filmie? :D poszukaj sobie z mocniejszymi kartami i tą padliną x2 , zobaczysz jakie będą spadki

900p (1440x900) to nawet dla tak starej karty jak 9800gt jest śmieszna rozdzielczość (mniej pikseli niz 1280x1024)

Zaraz kur*a nie wytrzymam, czaisz gościu że bez grafiki na tym kompie kolegi do ch**a pana było tylko 10 fpsów mniej, wystarczy rzeczywisty config dobry i nie masz spadek i grasz płynnie jak cholera. Widzę że ty chyba nigdy nie testowałeś takich sprzętów w takich grach a się wypowiadasz.

Link to post
Share on other sites

uważaj bo ci żyłka pierdząca pęknie, jak ja się bawiłem komputerami PC to ty z dywanu skakałeś, albo cie na świecie nie było, więc trochę kultury chłopcze

masz YT, wiesz jak wyszukiwać to sobie popatrz, jak ten "ideał" 2-jajowy ze stajni amd spisuje się w cs go - i radzę świeże filmy oglądać (tak do pół roku) to ci twoje 100 kl /s razem ze szczeną na podłogę opadną

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...