Skocz do zawartości

GTX 970 4GB VS 1050TI 4GB


Recommended Posts

Właśnie też myślę nad używką 970 z gwarancją najlepiej , oglądałem różne testy i podkręcona 970 zbytnio nie odstaje od 1060

no to możesz pomyśleć bo np 470 już często nie dostępny jest a następca aka 570rx powolne dostawy i górnicy wykupują co sie tylko dostanie do sklepów.

Link to post
Share on other sites

Ja bym jednak się zastanowił nad używanym GTX 980 jak już (w zamian za GTX 970 z tym problemem z pamięcią).

A najlepiej to nowym GTX 1060 6 GB, którego wydajność jest pomiędzy GTX 970 a 980, ale ma 2 GB VRam więcej, co - zapewniam - przyda się w nowych grach.

GTX 1050 Ti to już niższa klasa kart (z gatunku podstawowych do gier).

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

+ poparte doświadczeniami byłego posiadacza (mnie), ktorego tak te objawy wkurzały, że musiałem sprzedać GTX 970 i zakupić kartę wolną od tej denerwującej wady. Więc ja tylko zwyczajnie ostrzegam potencjalnego kupującego na przyszłość. Bo problemy są, i infantylne powtarzanie "ale ja nie miałem więc to znaczy że jest ok" tego nie zmieni. Objawiają się w określonych sytuacjach, ale są. I będą nadal, bo to problem sprzętowy.

 

To jedyna taka karta w historii z takimi problemami. Więc niewiem, może warto ją kupić tylko z tego względu, że kiedyś będzie miała wartość muzealną w dziale unikaty.

Chyba, że ktoś planuje obniżać jakość tekstur specjalnie dla tej karty, do poziomu, kiedy problemy przestaną występować, i mieć nadzieję, że w przyszłości gry nie będą wykorzystywały powyżej 3,5 GB pamięci tekstur dla ustawień Texture Quality == Low. To wtedy jest to bardzo fajna karta.

No ale to już wybór kupującego, stąd moje ostrzeżenie, lepiej mieć to na uwadze.

 

 

 

http://orig12.deviantart.net/939c/f/2017/149/a/d/desktop_2017_05_29___11_45_32_01_by_reznor666-dbatd3h.png

Cytat

 

 

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

+ poparte doświadczeniami byłego posiadacza (mnie), ktorego tak te objawy wkurzały, że musiałem sprzedać GTX 970 i zakupić kartę wolną od tej denerwującej wady. Więc ja tylko zwyczajnie ostrzegam potencjalnego kupującego na przyszłość. Bo problemy są, i infantylne powtarzanie "ale ja nie miałem więc to znaczy że jest ok" tego nie zmieni. Objawiają się w określonych sytuacjach, ale są. I będą nadal, bo to problem sprzętowy.

 

To jedyna taka karta w historii z takimi problemami. Więc niewiem, może warto ją kupić tylko z tego względu, że kiedyś będzie miała wartość muzealną w dziale unikaty.

 

Chyba, że ktoś planuje obniżać jakość tekstur specjalnie dla tej karty, do poziomu, kiedy problemy przestaną występować, i mieć nadzieję, że w przyszłości gry nie będą wykorzystywały powyżej 3,5 GB pamięci tekstur dla ustawień Texture Quality == Low. To wtedy jest to bardzo fajna karta.

 

No ale to już wybór kupującego, stąd moje ostrzeżenie, lepiej mieć to na uwadze.

 

 

 

http://orig12.deviantart.net/939c/f/2017/149/a/d/desktop_2017_05_29___11_45_32_01_by_reznor666-dbatd3h.png

Cytat

 

 

z tego co wiem gtx 970 nie jest jedyną kartą z taką konstrukcją vramu, 

Link to post
Share on other sites

z tego co wiem gtx 970 nie jest jedyną kartą z taką konstrukcją vramu,

O. To ciekawe. Jest jeszcze jakiś GTX w historii który miał taki problem? Chętnie zaktualizuję swoje dane.

 

Zdecydowałem się na 980 chyba najlepszy wybór a moja rozdzialia to 1650x1050 archaiczna No ale jak działa to się gra

Będzie ok. Byleś nie dawał za tą kartę 1200 zł, bo za tyle można dostać nowego GTX 1060 6 GB.

Niedawno ktoś na forum wyrwał GTX 980 od MSI za 750 zł.

Za 879 zł można mieć nowego GTX 1060 3 GB (lepszy mimo wszystko wybór niż używany GTX 970, gorszy niż GTX 980).

 

Jest też teraz jeszcze promocja cashback od MSI, w której również są karty graficzne - warto zobaczyć.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

W GTX970 jeśli nie przesadzisz z ustawieniami i oczywiście nie przekroczysz 3,5GB pamięci VRAM - to nie będzie FPS dropów, (również to zależy od gry), używane 970'tki na alledrogo można kupić już od 750 zł bez gwarancji (pewnie modele 2014 roku), z gwarancją ceny są od 800 zł do 900 zł np. tzw OUTLET (czyli nowa ze zwrotu) ASUS GTX970 STRIX za 800 zł [KLIK]

 

GTX980 używki widzę dosyć drogo stoją, ceny zaczynają się od 1000 zł , często ludzie chcą 1100 zł nawet bez gwarancji,...

 

a nowe GTX1060 (6GB) z 3 letnią gwarancją już od 1130 zł np. Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB, więc w tym przypadku bardziej opłaca kupić się nowego GTX1060 niż starego GTX980

Link to post
Share on other sites

Masz rację, dzięki za zwrócenie na to uwagi.
I nie tylko GTX 660 jak widzę, ale też GTX 660 Ti i GTX 550 Ti.

Niemniej wciąż warto wziąć pod uwagę:

GTX 970 to pierwsza taka karta z wyższego segmentu wydajności, i jednocześnie jedyna, która nie miała swojego pełnego wariantu, a także jedyna, gdzie różnica między normalną a wolną pamięcią była tak duża (7x mniejsza przepustowość).
(192 vs 28 GB/s)

Wszystkie pozostałe karty gdzie występowała część wolniejszej pamięci miały swoje pełne odpowiedniki (bez cięć) a nawet przy uciętych kartach różnica była jedynie na poziomie 2x mniejszej przepustowości, gdzie wolniejsza pamięć była nadal szybsza niż ta wolniejsza częśc w GTX 970 (nawet w przypadku GTX 550 Ti, gdzie przepustowość wolniejszej pamięci wynosiła 32,8 GB/s) - na poziomie wydajności tych kart podejrzewam nawet nie było to odczuwalne. W przypadku GTX 970 karta i jej normalna pamięć są już na tyle wydajne, że nagle przejście na 7x wolniejszą pamięć robi się bardzo odczuwalne.
Więcej info tutaj: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Nvidia_graphics_processing_units

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Jeśli kompletnie nie zależy ci na dobrej kulturze pracy, niskich temperaturach i podkręcaniu + późniejszej odsprzedaży - możesz brać.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...