Skocz do zawartości

Czy warto zmieniać fx 8320 @4.2ghz na i5 4460?


Recommended Posts

Witam. Posiadam msi r9 290 w duecie z fxem 8320 podkręconym do 4.2ghz i chciałem w znacząco podnieść wydajność mojego pcta. Brat zaoferował, że sprzeda mi za fajne pieniądze i5 4460, więc pomyślałem sobie, że kupie jeszcze jakiegoś gtxa 1070(lub może jakąś vege, jak wyjdzie) i będzie całkiem fajna maszynka do gier. Natomiast nie wiem jak podejść co do tego procesora, a mianowicie, czy według Was warto zmieniać fxa, płytę główną, żeby przesiąść się na i5? Jaką w ogóle prezentują dzisiaj wydajność te procesory? Z tego co pamiętam, to w grach i5 zjadało konkurencje na śniadanie, ale to już było dawno i może coś się zmieniło. No i kwestia jeszcze, czy w ogóle warto kupić taką mocną grafę do do tych procków. W miejscach mocno procesorowych, są one w stanie zapewnić wystarczającą wydajność. Dodam, że na komputerze głównie gram i pracuje w solidworksie, ale akurat, ten program nie wymaga dużo od pc. Czekam na Waszą opinie na ten temat :)

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

fx tylko w kilku grach potrafi swoją modułową architekturę wykorzystać, a tak to dostaje nawet od przeciętnych i3 po tyłku (słabiutka wydajność 1 rdzenia/wątku), pewnie że jak masz mozliwość to bierz tego haswella, ten twój radzio 290 odżyje ;) a co do kupna do niego gtx1070 to trochę na wyrost, 1060 lepiej by tu pasował

 

 

karta chodzi na 65-75%, procek już na więcej jej nie pozwala - ale oczywiście są gry , ze na 100% będzie wykorzystywana

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

A gdyby tak kupić i5 4670k, podkręcić go i dorzucić 1070? Co sądzisz o tym?

 

A tak z  mojej perspektywy, użytkownika fxa przez kilka ładnych latek i przegraniu nie jednej gry, to powiem szczerze, że ogólnie to jestem z niego bardzo zadowolony. Są spadki w nowych grach, ale nie jest to uporczywe i da się komfortowo w miarę grać. Dla przykładu... Wiedźmin 3 na wysokich detalach przy stabilnych 60kl/s, przy bfie 1 czasem łapie lekką czkawkę, ale też nie jest źle i raczej trzyma poziom 60kl/s przy ustawieniach średnich, w gta v chyba najmniej widziałem 45 kl/s na wysokich detalach. Moje doświadczenia podpowiada mi jedno- fx nie jest taki dobry jak by amd chciało, ale nie jest też taki zły, jak go niektórzy malują :)

Edytowane przez johnnyjonjc
Link to post
Share on other sites

fx nie jest zły, ja 5 lat na PII x4 siedziałem i sobie go chwaliłem, ale po prosu intele sa dużo lepsze, jak przesiadłem sie na i5 2500 k to nawet bez OC poczułem spory skok wydajności

jak weźmiesz i5 4670k i podkręcisz to spokojnie da radę takiemu gtx1070

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...