Skocz do zawartości

Problrem z Radeonem 3870


Recommended Posts

nov.pl, niestety nie znam rozwiązania. Miałem identyczny problem, ale z kartą radeon x2600. Wymiana zasilacza na mocniejszy 500 W nic nie pomogła. Ostatecznie pozbyłem się karty. Teraz będę czegoś szukał ze stajni zielonych. Nigdy więcej niedopracowanych sterowników ATI!

chyba pozostaje mi się zgodzić. następnym razem biore geforce'a. drorzszy ale niezawodny

Przestań za przeproszeniem pier****ć smuty, bo te twoje GeForce takie niezawodne, ze w końcu sam musiałem się na ATI przesiąść i jak do tej pory, przez kilkanaście lat użytkowania nie miałem z żadną kartą od ATI problemów. Gdzieś tutaj na forum jest fajny link do artykułu jak koleś zjechał po idiotach kupujących karty ATI (rzekomo nie działające), w 90% przypadkach okazywalo się, że to nie wina karty, tylko włąściciela karty, bądź innego podzespołu w komputerze. Najłatwiej zwalić na kartę fanboye nie?

 

Wracając do tematu, mnie to wygląda na zwykły konflikt sprzętu, albo uszkodzenie karty. Miałem kiedyś taki problem, ekran gry znikał i dźwięk jakby zacinał się w miejscu. U mnie było to spowodowane tym, że miałem dwie kości GoodRam 667MHz a jedną 800MHz

Link to post
Share on other sites

nov.pl, niestety nie znam rozwiązania. Miałem identyczny problem, ale z kartą radeon x2600. Wymiana zasilacza na mocniejszy 500 W nic nie pomogła. Ostatecznie pozbyłem się karty. Teraz będę czegoś szukał ze stajni zielonych. Nigdy więcej niedopracowanych sterowników ATI!

chyba pozostaje mi się zgodzić. następnym razem biore geforce'a. drorzszy ale niezawodny

Przestań za przeproszeniem pier****ć smuty, bo te twoje GeForce takie niezawodne, ze w końcu sam musiałem się na ATI przesiąść i jak do tej pory, przez kilkanaście lat użytkowania nie miałem z żadną kartą od ATI problemów. Gdzieś tutaj na forum jest fajny link do artykułu jak koleś zjechał po idiotach kupujących karty ATI (rzekomo nie działające), w 90% przypadkach okazywalo się, że to nie wina karty, tylko włąściciela karty, bądź innego podzespołu w komputerze. Najłatwiej zwalić na kartę fanboye nie?

Dokładnie. Obojętnie czy to GeForce czy Radeon, jak ma się pecha i się trafi na wadliwy egzemplarz to i tak karta padnie i tak.

Link to post
Share on other sites

Dokładnie. Obojętnie czy to GeForce czy Radeon, jak ma się pecha i się trafi na wadliwy egzemplarz to i tak karta padnie i tak.

Zdenerwowałem się bo już mnie łeb boli od wysłuchiwania i czytania tych bzdur na temat Radeona. W gruncie rzeczy w taki włąśnie sposób mówią ludzie, którzy "gó...no wiedzą" ;) Gdybym ja tak patrzył na wszystko pod takim kątem jak część graczy patrzy na Radeony, to w domu zamiast lamp miałbym świeczki, a zamiast samochodem jeździłbym dorożką

Link to post
Share on other sites

Przestań za przeproszeniem pier****ć smuty, bo te twoje GeForce takie niezawodne, ze w końcu sam musiałem się na ATI przesiąść i jak do tej pory, przez kilkanaście lat użytkowania nie miałem z żadną kartą od ATI problemów. Gdzieś tutaj na forum jest fajny link do artykułu jak koleś zjechał po idiotach kupujących karty ATI (rzekomo nie działające), w 90% przypadkach okazywalo się, że to nie wina karty, tylko włąściciela karty, bądź innego podzespołu w komputerze. Najłatwiej zwalić na kartę fanboye nie?

 

Wracając do tematu, mnie to wygląda na zwykły konflikt sprzętu, albo uszkodzenie karty. Miałem kiedyś taki problem, ekran gry znikał i dźwięk jakby zacinał się w miejscu. U mnie było to spowodowane tym, że miałem dwie kości GoodRam 667MHz a jedną 800MHz

mmm ale jesteś miły... mówie tylko jakie JA mam doświadczenie z kartami i to jest opinia jak najbardziej subiektywna. co do tych ramów to porzyczyć od kogoś jedną kość i sprawdzić tylko na niej?

Link to post
Share on other sites

Podaj mi model płyty głównej, swoje ramy, model karty i procesor, ale prosiłbym o dosyć dokładne dane ;) Wtedy coś poradzimy, muszę sobie tylko dokladnie przypomnieć na czym polegał mój problem, wiem że chodziło o RAM, ale coś jeszcze było nie tak

no więc odpowiednio:

AsRock Alive NF6G Glan (oszczędność mnie zmusiła ;)), Ram 2x1GB kingmax(z tego co widze) + jeszcze 512 twin mos (myślałem że mi nie kopnie ale odpaliłem world in conflict i hulało), karta - Gigabyte Radeon HD 3870, procesor AMD Athlon 7750Black Edition (2x 3,2)

Link to post
Share on other sites

Podkręcałeś procesor ;) Ustaw w biosie ustawienia na default i spróbuj pograć jakiś czas, jeżeli wszystko będzie ok, to już mamy rozwiązanie ;) Podczas kręcenia procesora nie zawsze musi wyskoczyć BSOD, często zdarza się że ekran się zawiesza i robi czarny, dźwięk również zacina się w jednym miejscu, miałem tak podczas kręcenia mojego Phenoma II do 4300MHz :) Również RAM, może nie wyrabiać po podkręceniu. Zrób jak mówiłem i napisz czy jest ok. A co do płyty to się nie martw, ja też oszczędzałem na płycie :P

Link to post
Share on other sites

Miałem podobny problem z GF 8800 GT wyłącznie podczas grania (ekran i dźwięk zamarzał i komp wisiał, pomagał tylko twardy restart), pomogło obniżenie taktowania pamięci (były firmowo podkręcone przez producenta karty). Natomiast w Dead Space mam identyczny problem jak ty (czarny ekran, zacięty dźwięk, wiatraki chodzą) i nie wiem jak go rozwiązać. Napisz jak obczaisz rozwiązanie tego problemu może i u mnie pomoże. Pzdr.

 

PS. zgadzam się s sp4wners: nie ważne czy NV czy ATI, o obydwu przypadkach zdarzają się konflikty sprzętowe, niekompatybilne stery i zwyczajnie wadliwe karty, a gadanie że Radeony to lipa to zwykłe pierd******.

Link to post
Share on other sites

PS. zgadzam się s sp4wners: nie ważne czy NV czy ATI, o obydwu przypadkach zdarzają się konflikty sprzętowe, niekompatybilne stery i zwyczajnie wadliwe karty, a gadanie że Radeony to lipa to zwykłe pierd******.

Jesteś pierwszym użytkownikiem Nvidii, który się ze mną zgadza :mrgreen: Tak szczerze, to nie wiem dlaczego ludzie posiadający Nvidię lub ATI gnoją się nawzajem. Podejrzewam, że gdybym trafił na takiego na żywo dostałbym kosę w plecy, za to że posiadam ATI ;) ;)

Link to post
Share on other sites

@sp4wners: prawda jestem użytkownikiem NV i nigdy nie miałem radka, ale dla mnie to bez znaczenia jakie logo znajduje się na GPU, może tam być wielka pyta, byle gry na tym śmigały i nie było problemów. Poza tym następna grafika jaką kupię, będzie od ATI bo chce kupić 2 radki i połączyć w CrossFire (mam płytę na chipsecie 790FX).

 

@nov.pl: spróbuj Rivatunerem obniżyć taktowanie pamięci na karcie graficznej.

Link to post
Share on other sites

Obsługa RivaTunera jest prosta, na pewno znajdziesz suwaki z taktowaniem pamięci, w razie potrzeby pogoogluj, pewnie trafisz na instrukcję podkręcania (a więc i skręcania) karty graficznej przy pomocy RivaTuner. Pewnie, możesz oddać na gwarancji ale masz 2 tygodnie z głowy a dalej nie znasz przyczyny i możliwe, że dostaniesz tę samą kartę z odpowiedzią, że jest sprawna, albo inną a problem pozostanie, podstawą wydaje się ustalenie źródła problemu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...