Skocz do zawartości

Problrem z Radeonem 3870


Recommended Posts

Cześć

Mam problem ze swoim radkiem, otóż kiedy gram w jakąkolwiek grę, po kilku sekundach/minutach, cała grafika siada, monitor jest czarny, ale dźwięki z gry ciągle słychać, problem jest o tyle dziwny, że w world in conflict po którymś z kolei restarcie wszystko jest ok,a w nowo zainstalowanym brothers in arms znów to samo. Próbowałem wielu sterów od ATI (od 8.7 do 8.11) ciągle to samo.

Proszę o pomoc!

Link to post
Share on other sites

Cóż firma23 chciał pomóc po najprostszej linii oporu :/

Pytanie pierwsze, po odinstalowaniu danego sterownika czyściłeś rejestr np. DriverCleaner.NET?

 

Pytanie drugie, jaka wcześniej była karta, oraz czy po ewentualnej reinstalacji systemu dalej dzieje się to samo?

 

Warto też zapytać o posiadany zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Cóż firma23 chciał pomóc po najprostszej linii oporu :/

Pytanie pierwsze, po odinstalowaniu danego sterownika czyściłeś rejestr np. DriverCleaner.NET?

 

Pytanie drugie, jaka wcześniej była karta, oraz czy po ewentualnej reinstalacji systemu dalej dzieje się to samo?

 

Warto też zapytać o posiadany zasilacz.

Więc tak, rejestru nie czyściłem, wcześniej miałem x1950pro, system reinstalowałem 3 razy ciągle to samo.

Zasilacz to Chieftec 450W

Link to post
Share on other sites

Skoro reinstall nie pomógł, to trzeba przyjrzeć się karcie i zasilaczowi.

Rozbierałeś może chłodzenie? Black screeny bardzo często pojawiają się po nieumiejętnym złożeniu chłodzenia - pasta. Ale to też może być przyczyna tkwiąca w zasilaczu. W teorii to dosyć solidny zasilacz, ale może już jego kres się zbliża dużymi krokami. Jeżeli masz pod ręką jakiś miernik, pomierz napięcia +12V i +5V pod obciążeniem i zobacz czy nie ma zbyt dużych "fluktuacji".

 

Rozumiem też, że pamięci sprawdzałeś MemTestem, a stabilność platformy np. Orthosem (stress test) i wszystko na tym polu OK?

Link to post
Share on other sites

Skoro reinstall nie pomógł, to trzeba przyjrzeć się karcie i zasilaczowi.

Rozbierałeś może chłodzenie? Black screeny bardzo często pojawiają się po nieumiejętnym złożeniu chłodzenia - pasta. Ale to też może być przyczyna tkwiąca w zasilaczu. W teorii to dosyć solidny zasilacz, ale może już jego kres się zbliża dużymi krokami. Jeżeli masz pod ręką jakiś miernik, pomierz napięcia +12V i +5V pod obciążeniem i zobacz czy nie ma zbyt dużych "fluktuacji".

 

Rozumiem też, że pamięci sprawdzałeś MemTestem, a stabilność platformy np. Orthosem (stress test) i wszystko na tym polu OK?

Zasilacz nówka więc raczej odpada... a żadnego z tych testów nie robiłem...

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Nie czytając innych postów poza pierwszym obstawił bym grzejącą się kartę (wiem z doświadczenia). Niemniej temp. masz dość niskie, także pozostaje sprawdzenie temp. reszty sprzętu. Jeśli masz coś przetaktowane, odpuść trochę. Inna sprawa to faktycznie zasilacz, ale podobno wymieniałeś. Ciężka sprawa.

 

Nie odbież tego źle, ale czy dodatkowe zasilanie do karty jest dobrze podłączone?!

Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby jakbyś pożyczył od jakiegoś kumpla zasilacz mocniejszy i zobaczył co wtedy będzie się działo. Tak będzie najlepiej. Temperatury masz w normie, więc ja bym w zasilaczu szukał winy.

Ten problem występuje od samego początku użytkowania nowego Radka??

Nie masz kłaków z kurzu na karcie???

Link to post
Share on other sites

Nie czytając innych postów poza pierwszym obstawił bym grzejącą się kartę (wiem z doświadczenia). Niemniej temp. masz dość niskie, także pozostaje sprawdzenie temp. reszty sprzętu. Jeśli masz coś przetaktowane, odpuść trochę. Inna sprawa to faktycznie zasilacz, ale podobno wymieniałeś. Ciężka sprawa.

 

Nie odbież tego źle, ale czy dodatkowe zasilanie do karty jest dobrze podłączone?!

no to tak:

karta jak pisałem ok. 60 stopni procesor też nie wchodzi powyżej 60.

Zasilanie oczywiście jest ok

Link to post
Share on other sites

Dobrze byłoby jakbyś pożyczył od jakiegoś kumpla zasilacz mocniejszy i zobaczył co wtedy będzie się działo. Tak będzie najlepiej. Temperatury masz w normie, więc ja bym w zasilaczu szukał winy.

Ten problem występuje od samego początku użytkowania nowego Radka??

Nie masz kłaków z kurzu na karcie???

od kumpla porzyczyłem chiefteca 500W i to samo. problem jest od samego początku
Link to post
Share on other sites

nov.pl, niestety nie znam rozwiązania. Miałem identyczny problem, ale z kartą radeon x2600. Wymiana zasilacza na mocniejszy 500 W nic nie pomogła. Ostatecznie pozbyłem się karty. Teraz będę czegoś szukał ze stajni zielonych. Nigdy więcej niedopracowanych sterowników ATI!

Link to post
Share on other sites

nov.pl, niestety nie znam rozwiązania. Miałem identyczny problem, ale z kartą radeon x2600. Wymiana zasilacza na mocniejszy 500 W nic nie pomogła. Ostatecznie pozbyłem się karty. Teraz będę czegoś szukał ze stajni zielonych. Nigdy więcej niedopracowanych sterowników ATI!

chyba pozostaje mi się zgodzić. następnym razem biore geforce'a. drorzszy ale niezawodny
Link to post
Share on other sites

Nie, jutro bierz Radeona i leć do kumpla odpalać jakaś gierę, jak będzie coś nie tak, to znaczy, że felerną kartę dostałeś.

Na tym Geforcie to chyba w World in Conflict nie popykasz ;p

ziomek nie takie rzeczy sie robiło ;), na nim przeszedłem Gothica 3, w World in Conflict grałem ok. 5 miesięcy, przeszedłem też CoD'a 4, coprawda wtedy karta miała już ok 100 st C ;). Aha jeszcze jedno, czy jak karta jest lewa to moge liczyć na wymiane/zwrot kasy w sklepie?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...