Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, poszukuję jak najlepszej karty graficznej którą uciągnie mój zasilacz 350W (jakiś noname raczej)

 

Procesor to Intel Core i5 2300

Płyta główna Asrock h61m-vg4

4GB RAM

 

Ewentualnie, jeżeli nie ma jakiś dobrych alternatyw to proszę o polecenie dobrego, a w miarę taniego zasilacza, chociaż bardziej jestem za pierwszą opcją. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

obecna grafika to radeon hd 6670

załączam również zdjęcie zasilacza https://images.discordapp.net/.eJwVzMENwyAMAMBdGACbuIkh2yCCCFWoEbivqLu3_d7jbvMel9nNqdrnDnDUmWQcdqqMWLItIuXKsddpkzSIqjGdLb90AjnnPftAvOLmXNj8j5gXYqIlrA4fiAi1_ZtnL-bzBcBBIcc.XHcYtp5TqzgzY2CHlb--89uBzPA?width=365&height=487

sorry za taki link, ale inaczej zdjęcie nie chce mi się ładować


jednak jakąś tam nazwę ma (ukrytą za obudową). Marka to niejakie FSP Group Inc. Wydaje mi się jednak, że to synonim do noname

Link to post
Share on other sites

Mam gtx 960 od MSI i i5-4460. Testowałem kiedyś pobór z gniazdka i chyba tylko w testach syntetycznych osiagnal szczytowe 220W. W grach było o ile mnie pamięć nie myli ~185W. A twoje 1050ti jest sprawniejsze energetycznie, proc chyba ciut mniej wiec zasilacz markowy 350W będzie i tak pracował na około 60% wiec nadal powinien być w miarę cichy.

Pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Można mu zaufać, to faktycznie stara jednostka, ale zasilacze od FSP są jednymi z najpewniejszych na rynku.

FSP robiło sporo tanich i bezpiecznych zasilaczy, które bywały często montowane w gotowcach.

 

Linie +12V  w tym zasilaczu są dwie, a można je obciążyć łącznie do 300 W. Zasilacz sobie poradzi.

Jak już zamontujesz kartę możesz po prostu prewencyjnie sprawdzić napięcia na zasilaczu czy są w normie według tego poradnika: http://forum.benchmark.pl/topic/78009-pomiar-napięć-na-zasilaczu/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie. Mam jeszcze pytanie co do wejścia. Obecnie mam karę pod PCI express 2.1 x16, czy karta gtx 1050 ti będzie od razu gotowa do podpięcia jak ma wejście PCI-E 16x 3.0? Jest w ogóle kompatybilna z tą płytą główną? Wydaje mi się, że tak, ale naszła mnie taka wątpliwość...

Link to post
Share on other sites

Właśnie moim zamiarem jest jak najniższym kosztem zapewnić sobie jak najwyższą kulturę pracy, dlatego zamiast kupować nowy komputer, postanowiłem wziąć się za mojego staruszka. Na pierwszy front poszła karta, bo to ona była największą piętą Achillesową, procesor jest jeszcze całkiem ok. RAM to już patrząc na same cyferki przeraża, w wydajności też daje się we znaki, ale to karta jest priorytetem, bo gdybym zaczął od ramu, to wzrost wydajności byłby nieporównywalnie niższy niż gdybym kupił kartę graficzną. Wiem, że mnie to jednak nie ominie. Na razie kupię kartę i zobaczę jak się sprawuję.

Swoją drogą polecisz jakiś dobry tani ram ddr4 najlepiej w dwóch kościach po 4 gb?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...