Skocz do zawartości

Tp-Link, brak dostępu do panelu admina


Recommended Posts

Witam, zmagam się dzisiaj z podłączeniem nowego routera (TP-Link Archer 1200) i tak: na początku po prawidłowym skonfigurowaniu i podłączeniu nie miałem dostępu do internetu, po wykonaniu telefonu do usługodawcy oraz kilku próbach zmiany czegoś w ustawieniach niczego nie uzyskałem i dałem sobie z tym spokój na trochę czasu. Potem wróciłem (nic nie robiłem) i internet się magicznie pojawił, ale teraz za to nie mogę wejść w panel administracyjny przez stronę http://tplinkwifi.net/ , wyskakuje mi komunikat "

Oops! It looks like you aren't connected to your TP-Link network.Please check your network connection and try again.". Wpisując natomiast IP wyskakuje mi AirOS, a powinna strona tp linku. Dodam, że przed chwilą po sprawdzeniu bramka domyślna to 192.168.100.1, a wcześniej (w momencie gdy mogłem wejść na stronę tp link) wartość wynosiła 192.168.0.1. Kolejną dziwną rzeczą jest to, że gdy odepnę kabel WAN połączony z modemem internet nadal jest, chyba to tak nie powinno działać. Ponadto cały czas na routerze dioda informująca o dostępie do internetu świeci się na czerwono, co jest równoznaczne z brakiem internetu, a tak nie jest. Resetowałem już 2 razy router do ustawień fabrycznych, ale to daje ten sam efekt - brak dostępu do panelu administracyjnego oraz inne wyżej wymienione sytuacje. Niby internet działa, ale nie satysfakcjonuję mnie takie działanie. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły - prosiłbym o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jak masz to w ogóle połączone? Co to znaczy, że jak odłączysz kabel to masz Internet? Skąd? Na dachu masz pewnie UBNT, ono robi też NAT więc zasadniczo powinieneś używać Archera jako AP.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem internetu przez pewien czas. Połączyłem się bezpośrednio na kablu z routerem i dało się skonfigurować wszystko z pożadąnym IP 192.168.0.1, ale po pewnym czasie znowu wróciło 192.168.100.1. Ogólnie jeden z kabli LAN idzie do zasilacza, UBI PoE 24 5, nie jestem pewien, ale dalej prawdodpobnie do anteny. Czy UBNT na dachu powoduje te dziwne zmiany IP?

 

Edit. jak powiedziales o tym AP, to przeczytałem podpięty temat. Chyba to będzie to, bo usługodawca również mówił o przełączeniu kabla z WAN do LAN i wyłączeniu serwera DHCP, ale samo to nic nie dało

Edytowane przez manciu33
Link to post
Share on other sites

Dzięki za pomoc, prawie wszystko udało mi się opanować i ogarnąć, ale z jednym małym wyjątkiem. Jeden laptop w domu nie chce się bezprzewodowo połączyć z nową siecią, wyskakuje komunikat "Nie można się połączyć z tą siecią" . Dostarczenie łącza jest możliwe tylko po kablu ethernet. Karta sieciowa to Mediatek MT7630E 802.11bgn. Czy da się coś na to poradzić?

 

EDIT: problem został rozwiązany, przy próbach ustawienia routera zapamiętało raz jedno hasło i potem był problem z łącznością

Edytowane przez manciu33
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...