Skocz do zawartości

Problem z kontrolerem marvel 91xx SATA 6G z SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez duty37,

Recommended Posts

Witam, 

 

zamontowałem nowy dysk SSD Crucial MX300 pod płytę gigabyte GA-Z68MX-UD2H-B3 pod 0-SATA III kolejne dyski HDD pod resztę portów. W drugim porcie Sata III jest podłaczony HDD. Na SSD postawiłem Windowsa 7 64 bit.

Wszystko generalnie smiga pięknie SDD szybki aż miło.

Problem jest natomiast z błędem w Menadżerze urżadzen... przy " kontrolery magazynu"

wyskakuję bład Marvell 91xx SATA 6G COntroler - Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)

Wgrywanie sterowników Marvela ze strony płyty głównej nic nie daje aktualizacja informuje ze jest wgrany najnowszy sterownik.

Walczę już z tym jak czas i już brak mi pomysłow. Płyta nie jest za nowa, wiec jest mozliwość ze nie obsługuje najnowszych kontrolerów dysku SSD?

 

System     Producent Gigabyte Technology Co., Ltd.   Model Z68MX-UD2H-B3   Całkowita ilość pamięci systemowej 16,0 GB pamięci RAM   Typ systemu 64-bitowy system operacyjny   Liczba rdzeni procesora 4

 

Typ karty wideo NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB Całkowity rozmiar dysków twardych 2352 GB   Partycja dysku (C:) ogółem: 489 GB)   Dysk nośnika (D:) Dysk CD/DVD   Partycja dysku (E:) ogółem: 932 GB)   Partycja dysku (F:) ogółem: 932 GB)

 

Pozdrawiam

Grzegorz 

Link to post
Share on other sites

Jakie dyski masz podpięte do portów 5 i 6 i jak są one ustawione w biosie?

Cześc, 

dyski podłaczone są tylko do portów 0 sata 3 - SDD, 1 sata 3- HDD i 2 sata 2 -HDD i 3 sata 2 - DVD Bluray - 

SATA 3 ustawiłem w Biosie na AHCI były na IDE nie pomogło

Link to post
Share on other sites

Sprawdź jeszcze taki scenariusz: Podłącz, któryś HDD do portu 5 lub 6 i sprawdź co się dzieje albo ustaw kontroler GSata na Disabled. Możesz sprawdzić jaką datę ma zainstalowany obecnie sterownik? 

Próbowałeś instalacji Marvell Storage Utility?

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Sprawdź jeszcze taki scenariusz: Podłącz, któryś HDD do portu 5 lub 6 i sprawdź co się dzieje albo ustaw kontroler GSata na Disabled. Możesz sprawdzić jaką datę ma zainstalowany obecnie sterownik? 

Próbowałeś instalacji Marvell Storage Utility?

Cześć, 

zmiana portów nie pomaga Marvell nie pomaga. Natomiast jeszcze raz przejrzałem BIOS i okazało sie że nie zapamiętał ( mój błąd) zmiany IDE na AHCI! Przy SSD trzeba zmienić SATA 3 na AHCI i windows sam zainstaluje sterownik. Dziękuje za pomoc 

Pozdrawiam

Grzegorz 

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...