Skocz do zawartości

Recommended Posts

Heyo specjaliści

Ponownie robię ukłon w Waszą stronę i chciałbym się dopytać w tematyce dźwięku przestrzennego ale tym razem w głośnikach.Jakichś czas temu zakupiłem słuchawki hyperx ale za pierona nie mogę się do nich przyzwyczaić. Nie słysząc swojego głosu po prostu zaczynam seplenić a ponadto stałe posiadanie czegoś na głowie powoduje u mnie uczucie dyskomfortu. Słuchawki używam zatem tylko do nagrań, natomiast zastanawiam się teraz nad uzyskaniem tego samego efektu ale w zestawie głośników. Czyli chodzi o zakup zastawu posiadającego kilka głośniczków w pakiecie które rozstawiamy sobie z każdej strony głowy w wyniku czego uzyskujemy taki sam dźwięk przestrzenny. Głośników nie mam zamiaru używać w celu puszczania głośnych basów lub słuchania muzyki (sam mam głośniki z basem położonym pod biurkiem i poziom mam ustawiony na 0 ) ale mają spełniać swój cel w grach. Dobra scena, wyraźne oznaczanie lokalizacji dźwięku no i przede wszystkim dobra jakość. Słuchawki Logitech są dość mocno krytykowane. A jak się ma sprawa z głośnikami przestrzennymi? Macie jakieś namiary na świetne modele takich zestawów które pięknie oddają udźwiękowienie przestrzenne w grach?

Link to post
Share on other sites

nie głośniki przestrzenne tylko 5.1 :D
Nie znam się za bardzo na tym sprzęcie ale logitech nie robi sprzętu audio dobrego.

Przede wszystkim, żeby był dźwięk przestrzenny w tych głośnikach, muszą one mieć także podany taki dźwięk, a jak wiemy, nie każde gry mają taką opcję. 

Edytowane przez neckol
Link to post
Share on other sites
Dobra scena, wyraźne oznaczanie lokalizacji dźwięku no i przede wszystkim dobra jakość

Pod tym względem tylko słuchawki. Głośniki nie dadzą Ci takiej precyzji i wyrazistości dźwięków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pod tym względem tylko słuchawki. Głośniki nie dadzą Ci takiej precyzji i wyrazistości dźwięków. Przynajmniej nie w tym budżecie.

 

A coś w wyższym budżecie? Nie mówię tutaj o jakiejś kolosalnej kwocie ale jest coś co potrafi zastąpić dobrej jakości słuchawki? Jakieś sugestie?

Link to post
Share on other sites

Do głośników 5.1 potrzeba

 

1. Przestrzeni odpowiednich rozmiarów pomieszczenia z nie naganne akustyka

2. Poprawne równe rozmieszczenie glosników

3. Odpowiednie głośniki

4. Odpowiedni wzmacniacz

5. Najłatwiej by to było zrobić na aktywnych głośnikach ominie się tu wiele problemów z wzmacniaczem i jego ograniczeniami

6. Dobra kartę dźwiękowa która to wszystko ogarnie

7. Odpowiedniego źródła dźwięku nagrań w systemach przestrzennych

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do głośników 5.1 potrzeba

 

1. Przestrzeni odpowiednich rozmiarów pomieszczenia z nie naganne akustyka

2. Poprawne równe rozmieszczenie glosników

3. Odpowiednie głośniki

4. Odpowiedni wzmacniacz

5. Najłatwiej by to było zrobić na aktywnych głośnikach ominie się tu wiele problemów z wzmacniaczem i jego ograniczeniami

6. Dobra kartę dźwiękowa która to wszystko ogarnie

7. Odpowiedniego źródła dźwięku nagrań w systemach przestrzennych

 

Z 1 ,2 problemu nie ma. Z 7 także, bo przestrzenny zresztą jak w słuchawkach musi być wsparcie w danej grze do dźwięku przestrzennego inaczej stereo działa. Niebawem plany wymiany sprzętu więc szóstkę się  ogarnie. Ale zaczynam od akcesoriów. Co do 3-5 za wyjątkiem karty liczyłem że jest jakichś po prostu zestaw. Stąd wracam do tematu jaki "odpwiedni" zestaw głośników żeby dobrze funkcjonowały? Jakieś firmy, modele?

Link to post
Share on other sites

Z tą akustyka nie bądź taki pewny u mnie się skończyło na robieniu absorberów akustycznych. Najprędzej jakiś amplituner i do tego dobre głośniki dobrać. Zestawy sa Lipne Sub to buczy pudło a satelita są rąk małe że nie są w stanie średnicy ogarnąć a i z górą maja problemu do samych gier wiele nie trzeba.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Czyli co nie ma żadnego sensownego zestawu 5.1 do polecenia? Nie oczekuje niewyobrażalnych cudów.Aktualnie na HyperX słuchawkach lecę na integrze dopóki nie zmienię kompa a szczerze powiedziawszy nie jestem jakimś audiofilem który wyłapuje każdy gorszy ton. Jak się nie sprawdzą najwyżej się odda. To potrzebne tylko do gier wyłapujących dźwięk przestrzenny. Głównie BF. Z tych zestawów co mamy w 2017roku naprawdę nie ma nic co jest godne chociażby zainteresowania? Składanek jakoś mi się nie uśmiecha robić...

Link to post
Share on other sites
Nie mówię tutaj o jakiejś kolosalnej kwocie ale jest coś co potrafi zastąpić dobrej jakości słuchawki? Jakieś sugestie?

Nie ma szans. W CS  nie będziesz słyszał czasami dobrze kroków przeciwników, w innych grach to samo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Do głośników 5.1 potrzeba

 

 

1. Przestrzeni odpowiednich rozmiarów pomieszczenia z nie naganne akustyka

2. Poprawne równe rozmieszczenie glosników

3. Odpowiednie głośniki

4. Odpowiedni wzmacniacz

5. Najłatwiej by to było zrobić na aktywnych głośnikach ominie się tu wiele problemów z wzmacniaczem i jego ograniczeniami

6. Dobra kartę dźwiękowa która to wszystko ogarnie

7. Odpowiedniego źródła dźwięku nagrań w systemach przestrzennych

 

Na jeden punkt można częściowo przymknąć oko jeśli wezmie się pod uwagę dzisiejsze porządne systemy kalibracji kina jak: Anthem ARC, Audyssey czy Mcacc. Widziałem tak zryte pomieszczenia akustycznie u znajomych i po kalibracji dawało to radę dźwiękowo aczkolwiek w kinie bo stereo to już inna bajka.

Link to post
Share on other sites

No nic to dzięki panowie za wyjaśnienie. Będę zerkał co jakichś czas w ten temat może ktoś ewentualnie uzupełni jakąś sugestię. Swoją drogą to wydaje się dziwne że powstają dziesiątki różnych dobrych scenowo słuchawek a nikt nie pomyśli o głośnikach 5.1.

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Wyszperałem na jednej stronie bardzo zachwalane głośniki. To raczej z 5.1 nie będzie miało nic wspólnego ale powiedzcie mi czy takie cudo warte jest swojej ceny?

https://www.bose.pl/pl_pl/products/speakers/stereo_speakers/companion-20-multimedia-speaker-system.html#v=companion20_silver_eu_gb_ie

Ma ktoś wyrobioną opinię na temat tego sprzętu?

Link to post
Share on other sites

Czyli co? Pod same gry nieopłacalne? Jeden pan zachwalał że zarąbiście oddają dźwięk, dźwięk roznosi się po ścianach i efekt jest niesamowity. Odradziliście mi te 5.1 to rozglądam się za czymś konkretnym do gier. W podpiętych tematach widzę tylko słuchawki. A głośniki? Macie jakieś polecane modele?

Link to post
Share on other sites

 

 

Nie słysząc swojego głosu po prostu zaczynam seplenić a ponadto stałe posiadanie czegoś na głowie powoduje u mnie uczucie dyskomfortu.

Zamiast kombinować jak koń pod górę kup otwarte słuchawki z welurowymi padami rozwiążesz oba powyższe problemy za jednym zamachem a dźwięk będzie nawet bardziej przestrzenny niż na HyperX'ach 

Link to post
Share on other sites

Nie bez powodu gra się na słuchawkach, ma być lokalizacja i dźwięk 'przestrzenny' to jedynie słuchawki. Głośniki nadają się do muzyki, do grania w gry w których niezbędna jest precyzyjna lokalizacja dźwięków już nie bardzo. No chyba, że nie mówimy o graniu w FPS, tylko o grach w których masz w tle muzykę a dźwięki są dodatkiem (jak w CRPG) to wtedy oczywiście głośniki się sprawdzają.

Link to post
Share on other sites

Samych cloudów nie żałuje. Są mi potrzebne w sytuacjach kiedy mikrofon nie może nagrywać dźwięków z głośników. Ale naprawdę nigdy nie przyzwyczaję się do słuchawek. Jeśli mają byś otwarte i mikrofon ma wyłapywać dźwięk to dla luźnej zabawy zostaje przy głośnikach i zakładam je tylko wtedy kiedy jest to konieczne. Nie wiem może mam jakieś nieszablonowe wymiary zresztą na większości słuchawek czułem ucisk, na hyperx też choć to jedyne słuchawki na których najmniej.

Mniejsza o to. To że głośniki nie dorównają słuchawkom przestrzennym to już wiem. Grzebie od paru tygodni po różnych miejscach szukając coś dla siebie i stąd się Was spytałem o te Bose. Doskonale wiem że mi dobrze radzicie w kwestii tych słuchawek jednak i tak muszę załatwić sobie te głośniki bo bez nich jednak nie wyobrażam sobie życia. Po prostu nie chce kupić znowu jakiegoś szajsu jak to było u mnie ze wcześniejszymi słuchawkami. Czy jest tu ktoś kto mógłby doradzić mi jakąś firmę lub modele które najlepiej jak to możliwe w przypadku głośników będą oddawały mi dźwięk w grach? Czy na głośnikach nie bardzo się znacie? - pierdziele nie ma przestrzennych niech będą same stereo. Myślę że większość głośników produkowanych obecnie i tak będzie lepsza niż moje Creative które zakupiłem w 2008 roku. Ważne żeby nikt na GŁOŚNIKACH nie miał modelu z lepszą sceną niż ja. I to mi wystarczy do zadowolenia ;)

Edytowane przez Jalulek
Link to post
Share on other sites

Jak grałem to zacząłem od głośników stereo pod wzmacniaczem, potem 4.0, później doszedł sub i było już 4.1.

W międzyczasie kupiłem jakiś badziewny zestaw logiszajsu i było pełne 5.1.

Grało to słabo bo nie miałem aż takiego pojęcia o akustyce.

Z czasem dorwałem Z-5500 oraz mikrofon do pomiaru charakterystyki akustycznej kolumn a także Sound Blastera Audigy z nieoficjalnymi sterownikami.

Tutaj dopiero zaczęła się zabawa z kształtowaniem akustyki.

 

Bez mikrofonu, dobrego DSP nawet najlepsze kolumny nie są w stanie poprawnie zagrać.

 

Ostatecznie doszedłem do zestawu 7.1 Gigaworks S750 plus X-Fi Titanum i po kalibracji, strojeniu itd... grało mi się tak samo jak na słuchawkach z tym że sąsiedzi słyszeli wszystko i ja słyszałem ich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...