Skocz do zawartości

Laptopy DreamMachines


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez 3ndurek,

Recommended Posts

Zastanawiam się nad zakupem laptopa tej właśnie firmy będąc skuszonym dość konkurencyjna cena,a tak przynajmniej mi się wydaje...
Otóż chodzi mi konkretnie o ten model :
https://dreammachines.pl/index.php?page=laptop_details&laptop_id=3452

Na próżno szło mi szukanie jakichkolwiek opinii o tym konkretnym laptopie, jedyne co znalazłem to testy tych górnolotnych sprzętów spod ich skrzydeł.

Laptop będzie przeznaczony głownie do programów typu Photoshop. AutoCAD oraz do gier typu LoL, WoW. CS jednakże nie ukrywam że granie w gry pokroju GTA V czy Wiedźmina trzeciego również będzie pożądane.Ekran 17 calowy wybrany nie przypadkowo, często się przemieszczam do tego dojdą teraz studia za granicą także targanie monitora ze sobą odpada.

Jest ktoś w stanie powiedzieć parę słów o tym laptopie. stwierdzić czy to będzie dobry wybór do wyżej wymienionych zadań ewentualnie polecić coś co się nada w podobnej cenie (nie przekraczającej 5k).

Link to post
Share on other sites

System mam, dołożenie 8GB RAM to cena 290zł czyli za nie całe 5k wychodzi całość w przypadku DreamMachines.
A jeśli miałbyś powiedzieć coś wiecej o tym SSD?

Nigdy w sumie nie miałem żadnego i czy używając go ewentualnie tylko pod system będzie aż taka tragedia, czy

nie lepiej mieć taki zamiast żadnego?

Link to post
Share on other sites

System mam, dołożenie 8GB RAM to cena 290zł czyli za nie całe 5k wychodzi całość w przypadku DreamMachines.

A jeśli miałbyś powiedzieć coś wiecej o tym SSD?

Nigdy w sumie nie miałem żadnego i czy używając go ewentualnie tylko pod system będzie aż taka tragedia, czy

nie lepiej mieć taki zamiast żadnego?

Na pewno lepszy będzie jakikolwiek sdd na system niż hdd. Jak dołożysz ram to będzie dobry wybór, tylko przy wiedźminie 3 będzie trzeba obniżyć detale. W tej cenie nie ma nic lepszego.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz dobry SSD, to sobie wymień na Samsunga Evo 960 albo Plextora i nie masz problemu. Jak już robisz sensownego lapka, to lepiej doinwestować pod dobry SSD. Z tego co wiem, to mają w swoim konfiguratorze taką opcję by zmienić na jaki się chce SSD. Co do samego kadłubka, wygląda solidnie. Miałem okazję go widzieć na żywo na jednym evencie i muszę powiedzieć, że bardzo przyjemna konstrukcja. 

 

Zresztą jak masz jakieś pytania, zawsze zadzwonić do nich możesz i pogadać.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

 

 

Jak chcesz dobry SSD, to sobie wymień na Samsunga Evo 960

To nie jest dobry SSD, a tym bardziej szybki. Wersja 1TB Evo 960 w testach rzeczywistych wypada podobnie, a niekiedy i gorzej niż najsłabszy 950 Pro 256GB.

 

Jeśli już SM961 256GB na MLC.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Straciłem wszelką nadzieję na kolejne odpowiedzi i z ciekawości dopiero dziś sprawdziłem, dzięki za wszystkie rady.
 

Ostatnie pytanie co do ramu - Co wybrać? 2x Crucial DDR4 8GB 2133MHZ CL15 czy 1x Kingston HyperX Impactr DDR4 16GB 2400MHZ CL14?

Edytowane przez Nightsupreme
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...