Skocz do zawartości

Spotify wypełnienie głośników


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez Kamilozord,

Recommended Posts

Witam,

 

problem z którym tu przychodzę poruszany był już wielokrotnie na różnorakich forach internetowych, jednak żadne z przedstawionych rozwiązań u mnie nie działa. Z góry przepraszam jeżeli gdzieś jest DZIAŁAJĄCE rozwiązanie - długo szukałem i nie znalazłem :(

 

Od miesięcy próbuję uzyskać dźwięk z wszystkich głośników w programie SPOTIFY. Świadom jestem, iż dźwięk nadawany w tym programie jest w systemie stereo (dwa kanały), jednak chciałbym, aby tylne głośniki zestawu oraz głośnik "center" nie milczały (głośniki Creative 5.1.), tzn. interesuje mnie takie pseudo 5.1 czy jak to tu określacie "mix kanałów ???".

 

Moja specyfikacja:

 

System Windows 10 Home 64 bit

Głośniki Creative Inspire p5800

Płyta główna MSI B150 GAMING M3 (Chipset Realtek ALC-1150)

zainstalowane Realtek HD Audio Drivers 2.81

 

Zaznaczam, że jestem totalnym laikiem w kwestii konfiguracji dźwięku. Teoretycznie wszystko mam poustawiane "w porządku" tzn. w zakładce dźwięk skonfigurowane mam głośniki jako zestaw 5.1 surround (w teście dźwięku wszystkie głośniki się odzywają), ustawione odpowiednio poziomy (podgłośnione rear), w programie Menedżer Realtek HD Audio również jest ustawione na 5.1 oraz odfajkowana opcja wypełnienie głośnika, mimo to tył "milczy".

 

Zwracam uwagę, iż wszystkie głośniki grają mi w programie AIMP oraz oczywiście w grach z dźwiękiem 5.1. "wypełnienie głośnika" nie działa natomiast w przeglądarce chrome (tak wiem dźwięk stereo...) oraz programie którym najbardziej mi zależy tj. Spotify.

 

Znalezione w Internecie rozwiązania:

1. W ustawieniach głośników w zakładce Enhancements należy odfajkować opcję Speaker Fil -nie posiadam takowej zakładki, u mnie w zakładkach są jedynie "ogólne", "poziomy" oraz zaawansowane.
 
2. Należy utworzyć skrót do programu Spotify i do ścieżki wkleić na końcu linii "--disable-audio-output-resampler" - zero efektu, głośniki jak milczały tak milczą.
 
3. Odinstalować wszystkie sterowniki dźwięku i korzystać z windowsowskiego wbudowanego sterownika - fakt działają na nim wszystkie głośniki, ale cicho i byle jak (nie da się tego słuchać).
 
4. Uruchomić opcję CMSS-3D Stereo surround - na starym komputerze miałem taką opcję i wszystkie głośniki śmigały teraz już jej nie mam :(
 
5. Upewnić się czy głośniki satelitarne nie są ustawione jako pełno zakresowe - nie są.
 
6. W Realtek HD audio uruchomić opcję DTS - w moim menedżerze są jedynie opcje "konfiguracja głośnika", "efekt dźwiękowy",  "korekta ..", "efekt dźwiękowy nahimic" oraz domyślny format
 
7. Posiłkować się programem VOICEMEETER - nie mam zielonego pojęcia jak to skonfigurować.
 
Straciłem, już nadzieję, że uda mi się odtwarzać dźwięk w Spotify na wszystkich głośnikach... ten post to akt desperacji :) Jeżeli ktoś zna rozwiązanie prosił bym o łopatologiczne wyjaśnienie o ile to możliwe.
 
Pozdrawiam
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Ci pomogę, ale wydaje mi się, że za dekodowanie tych kanałów odpowiedzialne są dekodery ffdshow audio, czy co tam masz. . Ustawiasz tam najpierw aby program Spotify korzystał z tych kodeków i tam ustawiasz na wszystkie głośniki, w realteku też musisz mieć ustawione na 5/7 głośników, dokładnie nie pamiętam bo robiłem to przeszło 10 lat temu, ale myślę, iż tam powinieneś szukać.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Znalazłem rozwiązanie... jest banalnie proste. Może komuś też się przyda, działa również na Google Chrome w tym Youtube itd.

 

1. Instalujemy program VOICEMEETER.

2. Restartujemy komputer.

3. Uruchamiamy program VOICEMEETER.

4. Klikamy na A1 i wskazujemy nasze głośniki.

5. Klikamy na STEREO REPEAT.

6. Enjoy!

 

http://www34.zippyshare.com/i/5RM3euLG/11009/Bez%C2%A0tytu%C5%82u.jpg

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Kamilozord
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...