Skocz do zawartości

czy płyta głowna gigabyte FSB1066 GA-945GCMX-S2 obsłuży gtx 570


Recommended Posts

Siema mam pytanie czy płyta główna gigabyte FSB1066 GA-945GCMX-S2 wytrzyma z gtx 570.spec. kompa: chodzi o to że w mojej płycie poszedł bios płyta Asus P5KSE Green i jest w serwisie i gdy rozmawiałem mówi że nie opłaca jej się naprawiać bo naprawa 100zł a za tyle mam taka sama z pudełkiem itd wiec na razie nie mam za bardzo hajsu na nową ale znalazłem moja starą płytę gigabyte FSB1066 GA-945GCMX-S2 i stąd moje pytanie pójdzie to wszystko i będzie dobrze działać jeśli nie podajcie jakieś płyty które polecacie z s775 ddr2 z góry wielkie dzięki. http://techlipton.pl/forum/images/smilies/biggrin.png

 

-procesor intel dual core e8400
-gigabyte FSB1066 GA-945GCMX-S2
-zasilacz OCZ ZT 650W
-karta graficzna gtx 570 nivida geforce 1.2gb 
-ram 4gb kingstone podajże http://techlipton.pl/forum/images/smilies/smile.png
Link to post
Share on other sites

obsłużyć obsłuży, ale ten procesor jest warty może 10 zł ( nie bez powodu ludzie z niego robią breloczki do kluczy) i pchanie do niego nawet tak starej karty jaką jest gtx570 jest bez sensu bo procesor będzie ją ograniczać 

 

Moja osobista rada:  skoro ci mobo już i tak padło sprzedaj resztę blaszaka i jeśli nie masz funduszy kup cos z używek na 1155 takie i5 2300/2400 ma druga młodość, a Twój gtx570 jeszcze by odżył bo teraz się dławi na tym procku. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Wiem powiem ci tak od wczoraj ma tego gtx 570 i nadal zamierzam polepszać sprzęt tylko wiesz kasa i jeszcze raz kasa ale dzieki za odpowiedz a powiec mi tak ale z płytą itd bedzie dobrze działać bez problemu co nie ? a jeśli chodzi o procka jakiego polecasz na s775 chyba że na inne ale procek który jest spoczko i nie za drogi mogą być używki ale i tak dzieki za info

Link to post
Share on other sites

ten socket jest wymarły a jedyne sensowne procesory na s775 to xeony np. x5460, ale wsadzenie xeona wiąże się ze zmianą biosu na inny + założenia adaptera na procesor. No i jednak potem kłania się mała ilość ramów. Takie i5 2300 + mobo na h61 i 8 gb ramu można wyrwać  za ok 400 zł. Swojego czasu dla kumpla kupiłem 8gb ramu i płytę na h61 za 180zł 

Link to post
Share on other sites

e8400 do starszych gier pod dx9/10 to nadal świetny procesor, wiadomo , ze taki gtx570 będzie się przy nim troche nudził, ale są gry typowo siedzące na gpu (np seria metro, crysis 2 ) że ten gtx będzie grzał całą parą, swego czasu na sporo słabszym Athlonie x2 250 @3,7ghz ciupałem w BF3 na multi małych mapach i ze sporo słabsza grafiką, więc coś tam autor na pewno sobie pogra

Link to post
Share on other sites

Krew mnie zalewa jak czytam twoje posty najlepiej mnie unikaj. Świetny to on może był 10 lat temu. Pamiętam, że jakiś czas temu kręciłem podobnego proca na 3,7ghz z gf9600 + testowałem go w cs go tak wiem gra na procesor, ale nie okłamujmy się nawet tetris by temu prockowi stawiał spore wymagania i taki zestawik już dławił tego śmiesznego gf9600 z tego co pamiętam chodził na 70-80%. Ten proc to co najwyżej do przeglądarki się nadaje + jakiś xp bo win7/10 to już dla niego spore wyzwanie 

Link to post
Share on other sites

tobie to już mózg chyba wydławiło

http://pclab.pl/art50000-54.html

e8400 @OC 4,4ghz (4 to robiły na boxie, jak miałem) łyka pentaki sb/ivy, weź ty sie człowieku ogarnij zanim bzdury kolejne zaczniesz wypisywać

poza tym pisałem do starych gier, tego tez nie pojmujesz?

a co do 9600gt (słabsze od starego 8800gt) to mam go z jednordzeniomym athlonem 3200 64+ i ma sie dobrze

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Weź mnie nie rozśmieszaj pierwszy lepszy smarfton ma większą wydajność niż ten athlon, ale Tak u Ciebie ma się dobrze chyba do wyświetlania pulpitu, idź się zajmij czymś pożytecznym bo jak widać na niczym się nie znasz dla ciebie i5 4590 jest za słabe nawet dla rx580 więc z kim ja tu rozmawiam, przeczytaj może ze 100 poradników poszperaj w swoim Pclabie a najlepiej nasmaruj w paincie grafikę na poparcie swoich argumentów bo od czytania twój bzdur to aż mnie skręca kichę i mam ochotę rzygać. I proszę na wzgląd mojego żołądka daruj już sobie pisanie tekstów, że ten procesor się nadaje do "starych gier" dla mnie stara gra to roczna gra więc następnym razem precyzuj swoje nieudolne wypociny.

Link to post
Share on other sites

jesteś głupszy niż myślałem, co to ma do rzeczy a no tak znów wyssane z d*upy mądrości k0chana, każdy ma prawo oceniać gry według siebie dla mnie stare gry to roczne gry dla Ciebie mogą to być nawet 30 letnie gry każdy uważa co innego, no ale Pan k0chan oczywiście uważa inaczej i ma mnie za debila bo mam swoje zdanie na temat "starych gier". Idź wciskaj swoje bajki dziecią które mówić nie potrafią, przynajmniej nie będą mogły Ci się postawić kiedy mają własne zdanie na jakiś temat. 

Link to post
Share on other sites

Fajnie że pojawił się link do testu procesorów który wyjaśnia sprawę. Autorzy artykułu jednoznacznie stwierdzają że seria E8200, 8400 i 8600 zapewniały przyzwoitą wydajność w grach przez dwa lata od debiutu czyli dwa lata od Q1'08 :) oczywiście po oc do 4.4 zapewniał możliwość płynnej rozgrywki (30-60 fps) no ale ludzie ten test ma już prawie 4 lata. Wiec na dzień dzisiejszy to nie są starsze gry tylko stare i trzeba się z tym pogodzić. Od czasu C2D mamy już 7 generacji core a to jest przepaść. I to nie mówimy tutaj o wydajności w grach bo nie tylko do gier komputer stworzono. Mamy w pracy jeszcze komputery z C2D, niestety. I praca na takim sprzęcie w więcej niż 2 programach i odpalonej przeglądarce to jest już w zasadzie masochizm. Nie mowie tutaj oczywiście o paincie i notatniku :D.

 

Wracając do tematu to oczywiście połączenie E8400, GA945, 4GB DDR2 i GTX570 będzie działać ale jak napisałem gierki te 3,4,5 lat+, aplikacje wraz z internet trzeba mieć cierpliwość. A gdybyś spróbował takiej zmiany: 4GB DDR2 powinno ci się udać wymienić na 4GB DDR3 bez dopłaty, płytę może uda ci się sprzedać nawet za 100zł (są nawet dużo wyższe oferty) a dokładając parę groszy możesz kupić coś takiego http://allegro.pl/msi-h61m-p20-g3-cpu-g840-2-80ghz-i6829905681.html#thumb/1

Myślę że nie potrzebujesz super płyty tutaj niewielkim nakładem masz nie najnowszą platformę ale niezłą. Jeśli będziesz miał przypływ jakiejś gotówki to będziesz mógł wymienić jedynie procesor na jakieś 4 wątki a może nawet na 8 kto zabroni i wydajność całego systemu wzrośnie. Ta karta zostanie wykorzystana.

 

Taka jest moja propozycja :)

Link to post
Share on other sites

stare gry to masz lata 90te/początek 2000r, napisalem starsze bo taki 10 letni Crysis (2007 PREMIERA) potrafi nawet współczesne kompy na max detalach przygnębić, i nie są w stanie uzyskać tylu fps ile osiągają w nowych grach - jak dla Pana KowalskiegoWalta roczna gra jest stara to mu współczuję, bo po jego konfigu można stwierdzić , ze nie może w "stare" gry w 60 kl/s pograć na high/ultra detalach - kręcony c2d e8400 nawet w miarę nowe gry dźwignie , jak nie siedzą na procesorze, do tego nie potrzeba żadnej wiedzy, nie mówie tu o 60 kl/s , ale te 25-30 udźwignie, a jak na tak leciwy sprzęt to moim zdaniem sporo

 

 

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Pan WaltKowalski nie potrzebuje lepszego sprzętu bo gra w leciwego Wota w którego jest dobry i nie ma potrzeby grać w inne gry od czasu do czasu odpala sobie  Battlefielda1  a do tego nie potrzeba jakiego sprzętu aby go odpalić na maxa... a wszystko co ma na dysku spokojnie odpala na Ultra. 

 

Zresztą Nie zbaczaj znów z tematu bo jak zwykle uciekasz kiedy nie masz racji. Co ma mój sprzęt do ustawień gier w jakie gram. Mogę nawet grać w crysisa 3 na minimalnych i w sumie powinno cię to mało obchodzić. 

 

Po 2 już nie wynajduj filmików jaki to e8400 jest dobry ( zwłaszcza po OC), zwłaszcza, ze autor ma słabą płytę. I mimo wszystko 25 fpsów to nawet nie jest płynna gra tylko pokaz slajdów, więc nie wiem co chcesz udowodnić tymi śmiesznymi filmikami. Uruchomić na tym to on może wszystko tak jak Ci "zapaleńcy" co odpalają gierki na ekranach drukarek, ale kogo to obchodzi jak i tak to oferuje znikomą płynność i zero frajdy z grania no chyba, że jest się masochistą bo ja chyba bym sobie podciął żyły jak bym miał grać w wieśka czy w farcry4 w 25 klatkach w jakiś śmiesznych rozdziałach. 

Edytowane przez WaltKowalski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...