Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć chcę wymienić procesor na mocniejszy , lecz nie wiem też czy mi to da więcej wydajności czy nic nie zmieni. Aktualnie posiadam Intel Core i3 4160GHz  i płyte Gigabyte GA-B85M-HD3 . I jaki procesor byście mi polecili w kwocie do 1000zł. Uwzględniam tylko nówki. Ogólnie gram w Wota tylko i czasami w Fife. 

Link to post
Share on other sites

Podaj reszte pc zasilacz, gpu, ilosc ramu, rozdzielczosc monitora.

Nowe procesory na s.1150 sa mocno nieoplacalne, szukalbym uzywanego i5 a najlepiej i7, co do wzrostu wydajnosci to zalezy on rowniez od pozostalych podzespolow o ktorych nic nie napisales. Jak mocno sie uprzesz to za 1000 kupisz nowy i5 na lga 1150.

Link to post
Share on other sites

Obudowa - Silentium PC gladius M20 


Procesor - Intel Core i3 4160GHz 3.6


Pamięć ram - 8GB Goodram 1333MHZ DDR3


Zasilacz - Silentium PC 500W L1 


Płyta główna - Gigabyte GA-B85M-HD


Chłodzenie - Silentium Spartan 3 CPU


Dysk - SSD 120GB GoodRam CX300


Dysk twardy - WD 1TB


Karta Graficzna - MSI GTX 1050 Ti OC 4GB


Link to post
Share on other sites

Kupuj wysoko taktowany i5 lub i7 (jak koniecznie nowy to tylko i5). Reszta sprzetu ok. Wzrost na i5 wzgledem i3 powinien byc odczowalny w miejscach procesorowych.

Nowy do 1000 to np.

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4690-3-5ghz-6mb-box-bx80646i54690-636604/

Pamietaj ze nie jest to oplacalny zakup. Uzywki sa sporo tansze.

Link to post
Share on other sites

Cześć chcę wymienić procesor na mocniejszy , lecz nie wiem też czy mi to da więcej wydajności czy nic nie zmieni. Aktualnie posiadam Intel Core i3 4160GHz  i płyte Gigabyte GA-B85M-HD3 . I jaki procesor byście mi polecili w kwocie do 1000zł. Uwzględniam tylko nówki. Ogólnie gram w Wota tylko i czasami w Fife. 

 

Grając w Fife czy WOTa... płynność na najwyższych detalach już Ci zapewnia obecna i3, lepszy procesor da Ci tylko nadmiarowe <ledwo odczuwalne> FPSy. Na Twoim miejscu budżet bym odłożył na Seszele albo Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu w Kielcach :)

Link to post
Share on other sites

kupić uwalony procesor to prawie jak wygrac w lotka, a tym bardziej bez literki K, poszukaj i5 4460 za 450-500 zł, resztę zainwestuj w większy ssd czy dodatkowy ram i będziesz szczęśliwy, szczególnie w grach siedzących na cpu, gdzie te twoje i3 się dławi

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...