Skocz do zawartości

Komputer dla studenta architektury


Recommended Posts

Siostra studiuje architekturę, a aktualnie pracuje na słabym laptopie z 4GB ramu, beznadziejną integrą i pentiumem. Narzeka na wolne działanie, zacinanie i tragiczny czas renderingu (ale co się dziwić) Ma zamiar zakupić komputer stacjonarny. Jednak potrzebuję pomocy.
 

  • Zastosowanie komputera : Tworzenie projektów na studia, sporadycznie niewymagające gry (simsy/ Life is Strange)
  • Maksymalna kwota : jeszcze nie ustalone ostatecznie. 3000 może 4000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : W przeciągu miesiąca
  • Których części potrzebuję : PC + Monitor
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Jeśli będzie warto (cenowo) to podkręcę
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak
  • Specjalne wymagania : fajnie byłoby utrzymać PC w jednolitej kolorystyce :D może biel / fiolet
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak
  • Własna propozycja zestawu: https://www.morele.net/inventory/info/aUX7wl/

 

Spytałem się, jakich programów będzie używała i jest to:

autocad, archicad, photoshop, cinema, sketchup.
 

Nie jestem pewien, czy warto tu inwestować w mocniejszą grafikę? Wydaje mi się, że procesor będzie miał większe znaczenie.

Złożyłem zestaw teoretyczny, jednak nie wiem na jaką płytę główną się zdecydować.
Potrzebuję także porady co do monitora. Jakieś modele godne polecenia?

Link to post
Share on other sites

 

 

zy warto tu inwestować w mocniejszą grafikę?

Nie, praktycznie każdy z tych programów poza Cinema 4D głownie siedzi na CPU.

 

1 x Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC1 x Corsair CX450M 450W 120mm Bronze Semi-Modularny1 x TP-Link TL-WN881ND /N300, PCI-E/1 x Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED1 x MSI B150 Gaming M3 /intel B150, DDR4, LGA1151/1 x Intel Core i5-7500 /3.4GHz, 6MB, BOX, LGA1151/1 x LG 24MP48HQ-P (IPS, 5ms, HDMI)1 x SilentiumPC Regnum RG2W (Pure Black, okno)

4054zł
 
Płyta ATX z bdb wyposażeniem, ciut szybsze kości z racji tego, że przy Kaby Lake można dać 2400MHz, GPU z półpasywnym układem chłodzenia, stabilniejszy zasilacz na przetwornicy DC-DC na lepszych kondensatorach z 5 letnią gwarancją i ogromnym zapasem mocy przy tym zestawie. Do tego 24" monitor na matrycy IPS.
 
Opcji rozbudowy masz tutaj sporo, czy to mocniejszy procesor, dorzucenie RAM czy szybszy dysk SSD pod M.2.
 
Generalnie zestaw z możliwością OC CPU w granice 4,1GHz czy nawet i wyżej. Wyjdzie cenowo podobnie, jednak tutaj już OC za pomocą szyny BCLK, gdzie iGPU idzie off. Po OC będzie to wydajniejsza opcja niż stockowe i5 Kaby Lake
 
Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz widzę ten procesor na oczy. Czy i5-6402P pomimo zablokowanego mnożnika można łatwo kręcić? Nie mam doświadczenia w tej kwestii.

Zastanawiałem się też nad układem opartym o Ryzena 5 1600. Wydaje mi się, że programy CAD oraz Cinema korzystają z wielordzeniowości. Może pójść w tą stronę?

Edytowane przez Erevi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...