Skocz do zawartości

Czy potrzebna jest wymiana zasilacza?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez WhiteDrag0n,

Recommended Posts

Witam,

 

Otóż około miesiąc temu zamówiłem dla matki gotową stacjonarkę (link do oferty), tanią ale myślę że całkiem dobrą do podstawowych zadań. Póki co nie sprawdza się źle, ma jednak jedną zasadniczą wadę - zamiast obiecanych 300W, został zamontowany zasilacz o mocy zaledwie 200-240W. Nie wiem czy nie będzie to miało negatywnego wpływu na pracę komputera i żywotność pozostałych podzespołów? Komputer nie wyłącza się samoczynnie nawet pod dużym obciążeniem, jednak z niewiadomych powodów nie zawsze radzi sobie z bootowaniem do Windowsa - samoczynnie wchodzi w BIOS i trzeba go restartować na przycisku.

 

Nie było to nigdy jakimś wielkim problemem, ale teraz sprawa się skomplikowała. Otóż fajnie byłoby na rodzinnych w coś zagrać, więc chciałbym do tego zestawu dokupić kartę graficzną GT 1030 - i tutaj zadaję sobie pytanie: czy te dodatkowe 30W nie uwalą mi zasilacza? Problem jest całkiem spory, bo 350zł na kartę, a 550zł na kartę + zasilacz, to niemała przebitka w cenie.

 

Ciekawi mnie też czy udałoby mi się wywalczyć u obsługi klienta zamianę wysłanego zasilacza 200-240W (tak pisze na naklejce) na wypisany w specyfikacji zasilacz 300W. Jakie macie doświadczenia z tym sklepem? Myślicie że takie coś ma szansę?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez WhiteDrag0n
Link to post
Share on other sites

Otwierales obudowe? Jest plomba gwarancyjna? Skad informacja o 200-240w moze na nalepce sa v a nie w?

Podaj dokladnie model, marke i moc zasilacza z naklejki ktora jest na zasilaczu.

Ja do gier dozbieralbym 100pln i kupil

1050

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-2gb-gddr5-128-bit-dvi-hdmi-dp-box-gtx-1050-2gt-lp-1110030/

Lub

460 4gb

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-460-oc-4gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-dp-box-rx-460-4g-oc-1057285/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hm... Aż powiem szczerze że mogłem pomylić volty z watami, chyba sprawdzę raz jeszcze co jest na tej naklejce. Obudowy jeszcze nie próbowałem rozbierać.

 

G4560 podobno powoduje bottleneck dopiero przy GTX 1060, więc można tak dokładać aż do 1050 Ti. Które notabene jest dwa razy droższe od 1030. :P

460 to wg. testów z youtuba różnica 2-5 klatek w większości gier. Nad 1050 myślałem - 500 zł nie jest jeszcze tak przerażające i gdybym miał pewność że zasilacz ją uciągnie to całkiem możliwe że bym ją wziął. Mam tylko mentalną blokadę, że po jej kupnie nie będę jej w ogóle wykorzystywał z powodu braku czasu. :P

 

Zrobię zdjęcie plakietki i dowiemy się czy walnąłem gafę.


Rzeczywiście nie są to waty, napisane jest tam "200-240Vac" :/ Zasilacz marki "be quiet!", ale to już wiedzieliśmy. Bez rozmontowywania chyba niczego więcej się nie dowiem.

 

Ktoś obeznany w elektryce wytłumaczy mi o co chodzi i czy mogę spać spokojnie? :P

 

Edit:

 

No dobra, niepotrzebnie się tak martwię. Zasilacz wygląda z zewnątrz identycznie do tego co w opisie: http://www.bequiet.com/pl/powersupply/674 , a nie ma on wersji poniżej 300W. Zmyliło mnie to 240V, zwłaszcza że inne zestawy z X-Koma rzeczywiście miały zasilacze 240W.

 

To teraz pozostaje wstukać wszystkie komponenty w kalkulator i będę wiedział czy 300W wystarczy?

 

PS

To teraz przejdę na inną tematykę, ale skoro zasilacz jest w porządku to co może powodować problemy z bootowaniem? Ponadto komputer wydaje długi sygnał dźwiękowy przy włączaniu, nie wiem czy jest to normalne.

Edytowane przez WhiteDrag0n
Link to post
Share on other sites

Ale masz nowy komputer tak ? no to reklamacja wydaję się być najlepszą drogą jak coś jest nie tak .Nie wiem jaki test widziałeś , ale ja widziałem że rx 460 jest średnio kilkadziesiąt procent szybsza , a na morele była po około 360 zł , ale niestety już brak .

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
Napisano (edytowane)

Ok, czyli wychodzi na to, że martwiłem się bezpodstawnie. Dziękuję wszystkim za odpowiedź!

 

Na morelach rzeczywiście jest RX460 za 365 zł i brzmi ta oferta zarąbiście, ale kartę kupuję najwcześniej za dwa tygodnie i obstawiam że wszystkie egzemplarze zostaną do tej pory wysprzedane. :/

1030 z w pełni pasywnym chłodzeniem kosztują tyle samo, a wyższa wydajność jest raczej ważniejsza niż cicha praca.

 

Ponadto, 1050 za 429zł wydaje się być lepszą opcją niż obie poprzednie. 1050 Ti to minimum 609zł, a myślę że nie chciałbym tyle zainwestować w swojego budżetowca.

 

 

Nierozwiązana pozostaje natomiast jedna kwestia. Skoro zasilacz jest dobry... To czemu system ma problemy z bootowaniem do Windowsa?

Edytowane przez WhiteDrag0n
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...