Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! przeprowadzam się niestety na tereny gdzie zanika cudowny świat światłowodów co zmusza mnie do wzięcia nielimitowanego abonamentu w Playu bez urządzenia. Niestety nie spodziewałem się że ta sprawa może być tak problematyczna i kosztowna... Dlatego chciał bym się zapytać was, osób bardziej doświadczonych co jest najbardziej optymalną i nie drogą opcją.

Po pierwsze będę mieszkał w kawalerce i nie zależy mi na dobrym zasięgu, pomijając ten fakt że nie mam modułu wifi, ani adaptera więc będę połączony z routerem non stop po kablu LAN.
Po drugie jednak ten router się przyda jak ktoś do mnie przyjdzie i będzie chciał skorzystać z neta, a chamem nie jestem (przynajmniej tak sądzę) i nie odmówię tak niezbędnej gościnności w tych czasach.

Dziękuje za uwagę.

Edytowane przez serji
Link to post
Share on other sites

Znacznie mniej kłopotliwym rozwiązaniem będzie router z LTE. Jeśli zależy ci na LTE-A to polecałbym np. Huawei B525 (najprostszy wariant LTE-A cat.6 300/50Mbps - agregacja tylko dla upload). Z tańszych np. B315 (porty Gigabit), następca B593. Odradzam routery mobilne jeśli router będzie służył tylko w mieszkaniu. Najlepiej zakupić na wolnym rynku, wersje od operatorów są często okrojone.

Link to post
Share on other sites

Póki co postanowiłem przetestować Play na kartę przez jeden miesiąc i zauważyłem że teraz oferują takie cudo jak LTE ULTRA. Udało mi się też znaleźć u koleżanki modem z Plusa model Huawei E3276, czy będzie obsługiwał ten cały ULTRA zasięg czy jest już niekompatybilny?

Link to post
Share on other sites

Tak. W sumie nie kojarzę modemu USB z obsługą agregacji LTE-A.

W zwykłym LTE w Play wyciągałem po 50Mbit. Bardziej może martwić lejek przy bardziej intensywnym użytku. Przy takich transferach 100GB można przekroczyć po kilku godzinach intensywnego użytku łącza. W dodatku niektórzy narzekają ostatnio na niestabilność internetu u fioletowych https://forum.dobreprogramy.pl/t/przy-sciaganiu-wywala-internet/528078 Sam tego doświadczyłem ostatnio u jednego z klientów. Szybko żałowałem, że nie wziąłem kilku instalek programów w wersji offline.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...