Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

Podłączenie mikrofonu na USB do gniazda Mini Jack

mikrofon sub mini jack novox nc-1 karta dźwiękowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzysiek3334

krzysiek3334
  • Bywalec

• 89 postów

Napisano 23 maj 2017 - 11:00

Witam.

Chciałbym się zapytać, czy jest możliwość podłączenia mikrofonu który jest na USB (Novox NC-1) do gniazda Mini Jack. Próbowałem to zrobić przy pomocy adaptera z USB na Mini Jack (zdjęcie poniżej), lecz po takim podłączeniu mikrofon najzwyczajniej nie chce działać. 

Chcę go podłączyć do gniazda Mini Jack, ponieważ mam zewnętrzną kartę dźwiękową (Creative Sound Blaster Play! 2), a to dlatego, że karta dźwiękowa w laptopie jest po prostu do kitu. 

Czy są jakieś zewnętrzne karty dźwiękowe, do których można właśnie podpiąć mikrofon na USB? Ja znalazłem tylko takie na mikrofony z kablem Mini Jack.

Adapter:

kgaA71r.png

• 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4507 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 23 maj 2017 - 11:05

Ech. Przecież przez USB idzie dźwięk cyfrowo a do Jacka analogowy więc jak to chcesz niby pogodzić? To tak jak byś slepemu tłumaczył coś językiem migowy. Poza tym microfon skoro ma USB to na wbudowaną kartę. Kolejna sprawa pewnie to pojemnik więc na zasilanie phantom (czy jak to się tam pisze) wie cake chcesz mu to zasilanie 42v(o ile dobrze pamiętam) podać? Chciałeś wypinać w kartę to trzeba było kupi microfon do tego przystosowany. I na koniec co do tego wszystkiego na słaba karta dźwiękowa w laptopie? Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 krzysiek3334

krzysiek3334
  • Autor tematu
  • Bywalec

• 89 postów

Napisano 23 maj 2017 - 11:18

Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś, marny ze mnie znawca urządzeń audio.

To, że mikrofon ma swoją własną kartę dźwiękową to nie wiedziałem. 

Jednakże skoro tak jest, to dziwne mikrofon ma szumy podczas nagrywania, mimo iż w wielu testach na YouTube nie było ich słychać.  

Widząc, że się znasz na temacie mam jedno pytanie.

Co daje i czy może jakoś poprawić jakość jedna z tych ustawień?

olarmKP.png

• 0

#4 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4507 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 23 maj 2017 - 11:26

Przetestuj wszystki wybierz to które najmniej szumi.

Każde microfon ma szumy własne im tańszy tym większe

Problem może być przez słaba sekcje zasilania na USB i sam pory może generować zaklucenia a nie microfon. Jeśli masz w płycie gniazda USC 2.0 i 3.0 i poprzepinaj się między nimi może front panel będzie mniej szumial
  • 0

AUNE S6 -> Dt 990 Pro (open mode), audio technica r70x, Brainwavz hm5, Takstar ts 671 ,AUDEZE LCD2 CLASIC

nuforce DAC 80 ( burson v6 clasic)  -> FOCAL Alpaha 80
xDuoo XD-05

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: mikrofon, sub, mini jack, novox nc-1, karta dźwiękowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych