Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chciałbym się zapytać, czy jest możliwość podłączenia mikrofonu który jest na USB (Novox NC-1) do gniazda Mini Jack. Próbowałem to zrobić przy pomocy adaptera z USB na Mini Jack (zdjęcie poniżej), lecz po takim podłączeniu mikrofon najzwyczajniej nie chce działać. 

Chcę go podłączyć do gniazda Mini Jack, ponieważ mam zewnętrzną kartę dźwiękową (Creative Sound Blaster Play! 2), a to dlatego, że karta dźwiękowa w laptopie jest po prostu do kitu. 

 

Czy są jakieś zewnętrzne karty dźwiękowe, do których można właśnie podpiąć mikrofon na USB? Ja znalazłem tylko takie na mikrofony z kablem Mini Jack.

 

Adapter:

http://i.imgur.com/kgaA71r.png

Link to post
Share on other sites

Ech. Przecież przez USB idzie dźwięk cyfrowo a do Jacka analogowy więc jak to chcesz niby pogodzić?

 

To tak jak byś slepemu tłumaczył coś językiem migowy.

 

Poza tym microfon skoro ma USB to na wbudowaną kartę.

 

Kolejna sprawa pewnie to pojemnik więc na zasilanie phantom (czy jak to się tam pisze) wie cake chcesz mu to zasilanie 42v(o ile dobrze pamiętam) podać?

 

Chciałeś wypinać w kartę to trzeba było kupi microfon do tego przystosowany.

 

I na koniec co do tego wszystkiego na słaba karta dźwiękowa w laptopie?

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dzięki, że mi to wytłumaczyłeś, marny ze mnie znawca urządzeń audio.

To, że mikrofon ma swoją własną kartę dźwiękową to nie wiedziałem. 

Jednakże skoro tak jest, to dziwne mikrofon ma szumy podczas nagrywania, mimo iż w wielu testach na YouTube nie było ich słychać.  


Widząc, że się znasz na temacie mam jedno pytanie.

Co daje i czy może jakoś poprawić jakość jedna z tych ustawień?

 

http://i.imgur.com/olarmKP.png

Link to post
Share on other sites

Przetestuj wszystki wybierz to które najmniej szumi.

 

Każde microfon ma szumy własne im tańszy tym większe

 

Problem może być przez słaba sekcje zasilania na USB i sam pory może generować zaklucenia a nie microfon. Jeśli masz w płycie gniazda USC 2.0 i 3.0 i poprzepinaj się między nimi może front panel będzie mniej szumial

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...