Skocz do zawartości

Bios pod Kaby Lake zablokuje korzystanie ze Skylake?


Recommended Posts

Witam.

Mam nietypowe pytanie. Czy instalując najnowszy Bios pod Kaby Lake będę mógł na nim odpalić i5-6600k? Płyta w stopce, wersja Biosu 1.7, a do pobrania 3 nowsze. Miałem problem z pamięciami na XMP i chciałbym sprawdzić, czy coś się zmieniło z kompatybilnością.

Link to post
Share on other sites

U mnie na płycie MSI B150M Mortar z procesorem Pentium G4400 (Skylake) po aktualizacji biosu z 
C.4 na C.A, przywitał mnie czarny ekran oraz aktywna dioda na płycie informująca problem z CPU,
komputer resetowałem, sprawdzałem kable, montaż - bez zmian, już myślałem że bios uwaliłem...
 
Ale wystarczyło wcisnąć przycisk RESET CMOS i komputer wstał, potem po wymianie na kabylake również już nie było żadnych problemów :P
 

 

Miałem problem z pamięciami na XMP i chciałbym sprawdzić, czy coś się zmieniło z kompatybilnością.

 

twoja płyta główna MSI Z170A Tomahawk otrzymała 9 aktualizacji biosu,  
z czego 7 z nich zawiera poprawki dla kompatybilność pamięci ram,
 
wniosek zostawiam tobie...  :)

https://pl.msi.com/Motherboard/support/Z170A-TOMAHAWK.html#down-bios

 

// Kolory są dla moderacji, stosują standardowe formatowanie tekstu

Edytowane przez 3ndurek
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi. Czyli warto ryzykować, ale muszę uzbroić się w wyjście awaryjne gdyby coś nie poszło  :) Pamięci chodzą ręcznie podkręcone na 2600 MHz, dalej nie chcą pójść, a XMP nie działa. Dlatego mam nadzieję, że aktualizacja BIOSu coś pomoże.


Zaktualizowałem BIOS do najnowszej wersji przez m-flash. System wstał bez problemów i stał się CUD. Pamięci udało się uruchomić na profilu XMP z taktowaniem 3000 MHz. Wychodzi na to, że problem poruszony w tym wątku został rozwiązany. Jedyna strata to sterownik od myszki przestał działać  :rotfl:

 

http://s5.ifotos.pl/img/XMPJPG_aqxxxsx.jpg

Edytowane przez Skymar
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...