Skocz do zawartości

Komputer do grania cena [3000] +/- 200


Recommended Posts

  • Witam ;), zbieram się do kupna nowej skrzynki. Od dłuższego czasu przeglądam forum w poszukiwaniu idealnego zestawu, jednak te które znalazłem nie do końca spełniały moje oczekiwania.

Złożyłem zestaw umieszczony w propozycji, powiedzcie proszę co myślicie, czy da się coś włożyć lepiej?

Najbardziej zastanawiam się nad płytą główną ze względu na to że ma tylko jedno wejscie PCI x16 i zwyczajnie nie wiem czy będę mógł przełożyć kartę dźwiękową.

Zastanawia mnie również karta graficzna, i jej stosunek do płyty głównej, po prostu nie wiem czy się zmieści, bo w konfiguratorze morele nie chciało dodać tych 2 przedmiotów podejrzewam że ze względu na rozmiar

 

  • Zastosowanie komputera :Gry, programowanie, przeglądanie internetu

  • Maksymalna kwota :3000 +/- 200 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu 2-3 tygodni

Których części potrzebuję : płyta główna, dysk SSH + HDD, karta graficzna, procesor, obudowa, zasilacz, pamięć RAM

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model :1920 x 1080, benq GW2255

Specjalne wymagania : brak

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Karta dźwiękowa ASUS Xonar  DX, zasilacz??

Własna propozycja zestawu :

1x Intel i5 7400 779zł 

1x Gigabyte GF FTC Windforce II 1149 zł

1x Corsair CX 450W 235 zł

1x Gigabyte GA B250M-DS3H 330 zł

1x Crucial 8 GB 2400 Mhz  235 zł

1x Regnum PC RG2 149 zł

1x Goodram CX300 249 zł

1x  Seagate 1TB  210 zł

Inne :

Dodatkowo mam możliwość wyciagnięcia zasilacza ze starego komputera, trochę lat ma, jak myślicie nada się do czegoś Chieftec 650 W

 

Link to post
Share on other sites

Przez te 2-3 tygodnie wypatruj RX 580 8GB https://www.x-kom.pl/p/361345-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-580-gaming-8gb-gddr5.html

Jeśli nadal nie będzie dostępna to bierz tego GTX 1060

Nie kupuj dysku od Seagate, już lepiej Toshibe

Co do obudowy lepiej dopłacić do solidniejszego Gladiusa M35

RAM conajwyżej cl15 i jak coś bierz w jednej kości to zostawisz sobie miejsce na rozbudowę

Płyta główna zbyt droga jak na ten procek, bardziej adekwatny będzie H110 (Po ostatnich aktualizacjach działają na nich również ramy 2400) A ta karta dźwiękowa wchodzi na pcie 2.0 które posiada praktycznie każda płyta.

Zasilacz jeśli jest sprawny może zostać bez problemu.

+ na xkom będziesz mieć to wszystko taniej i wychodzi dokładnie 2999zł :D Jak chcesz jeszcze do czegoś dopłacić to tylko do drugiej kości RAM ewentualnie tą stówke przeznacz na wyżej taktowany i5-7500 albo nawet 7600, a RAM zawsze możesz dokupić w przyszłości

 

http://i.imgur.com/umZv2SB.png

 

Edytowane przez XuX98
Link to post
Share on other sites

@@XuX98, z TLC na TLC ? - SU800 to wolny gniot gdzie zapis spada poniżej 30MB/s....

 

http://techreport.com/r.x/2016_11_4_SU800/1qd-seq-write.png

 

 

 

 

jak myślicie nada się do czegoś Chieftec 650 W

Da radę, kwestia jak wyglądają w nim napięcia po latach, możesz sprawdzić je miernikiem.

 

W zestawie zejdź do płyty na H110 AsRock H110M-DGS R3.0 /intel H110, DDR4, LGA1151/ a wrzuć sensowny SSD na kościach MLC, dużo szybszy  z 5 letnią gwarancją Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) MLC

HDD na Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

 

Reszta ok.

Link to post
Share on other sites

Różnica ceny w płycie nie jest jakaś znaczna więc bym zostawił propozycje xux że względu na aktualny bios z tego co widzę jest 5 zł różnicy :P jeżeli chodzi o ssd to racja jak najbardziej a czy byłbyś w stanie zaproponować jakiś 120 GB?? Zamierzam na nim trzymać system i programy uruchamiane przy stracie jedynie więc 240 nie potrzebuje aż a i taniej będzie.

Dzięki za odpowiedzi ;)

Link to post
Share on other sites

Ten Asrock ma bios pod obsługę Kaby Lake ;).

 

 

Zamierzam na nim trzymać system i programy uruchamiane przy stracie jedynie więc 240 nie potrzebuje aż a i taniej będzie.
 

Średni w tym interes schodzić do 120/128GB, niższa prędkości/opłacalność, poza tym na SSD spokojnie instalujesz sobie gry.

Link to post
Share on other sites

 

 

Różnica ceny w płycie nie jest jakaś znaczna więc bym zostawił propozycje xux że względu na aktualny bios z tego co widzę jest 5 zł różnicy

 

W esc.pl masz i tak aktualizację biosu do obsługi Kaby za free.  Pod B250 masz jednak pamięci w Dualu na start + dwa wolne sloty pod rozbudowę w przyszłości. Oczywiście zmień pamięci na 2 x 4 GB 2400 MHz

 

 

 

Zamierzam na nim trzymać system i programy uruchamiane przy stracie jedynie więc 240 nie potrzebuje aż a i taniej będzie.

 

Kiepski deal. Lepiej dopłacić te 130 zł i mięć 2 x większą pojemność gdzie wgrać można kilka gier.

 

Zastanowiłbym się nad zamianą GTX 1060 na RX 580 

Link to post
Share on other sites

komp.png

 

Coś takiego złożyłem, co sądzicie?? Nie chce za bardzo tej drozszej płyty głównej bo i tak przekraczam prawie budżet a i nie wiem czy byłby z tego duży zysk. Jedna kość ram przy 2 miejscach zostawia mi jeszcze możliwość ewentualnej rozbudowy.

Nadaje się??

Link to post
Share on other sites

 

 

Jedna kość ram przy 2 miejscach zostawia mi jeszcze możliwość ewentualnej rozbudowy.

Jest to jak najbardziej rozsądne rozwiązanie, ale pamiętaj, że granica zapotrzebowania w grach na RAM delikatnie zaczyna przekraczać 8 GB jak również dwie kostki po 8 GB (co jest w planach) dadzą spory zysk wydajności w niektórych grach.

Link to post
Share on other sites

Nie no jasna sprawa ze 8 juz delikatnie nie wystarcza, ;p ale narazie wiem że 8 spokojnie mi wystarczy na gry typu wiedźmin 3 i wszelkie środowiska programistyczne w stylu android czy visual studio. Tak więc z tą drugą kością 8 GB mogę narazie się wstrzymać chyba i spokojnie zobaczyć jak będzie działać.

 

Ewentualnie jeszcze myślę nad zamianą płyty głównej na

TĄ Gigabyte B250M i rodzielić Ram na 2x4

Goodram Iridium 

Wyjdzie mnie to drożej, i za bardzo nie chcę tak robić, nie wiem w dodatku czy jest to opłacalne posunięcie, wiem że da mi to dodatkowe 2 sloty na RAM i w zasadzie Tyle, cenowo to będą ok 150 zł wiecej.

Edytowane przez greg190
Link to post
Share on other sites

W takim razie powyższy zestaw w najbliższym razie zakupie, ten z ostatniego slajdu za 3192 zł. Dziękuje za wszelką pomoc, komputer będę zamawiał w ciągu tygodnia, max półtora. Jeżeli jakieś ostatnie rady przychodzą wam do głowy to bardzo proszę. Jak zamówię komputer wstawie ostateczną wersje którą zamówiłem i oznacze temat jako rozwiązany ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...