Skocz do zawartości

Podkręcanie i5-2500k + asus p8p67


Recommended Posts

Witam, jestem zielony w O/C :roll: a podobno mojego procka to nawet do 4.5 ghz można wyciągnąć. Chciałbym chociaż do 4 ghz, bo więcej mi nie potrzeba. Nie wiem jakie programy użyć, jakie napięcie itd. Mam chłodzenie scythe Mugen II b, aktualnie temperatury płyty głównej to 33 stopnie, a procesorów 27-34. Proszę jakiegoś experta o poradę ;)

Link to post
Share on other sites

A w jakim celu chcesz robić O/C ? :)

 

W BIOSie musisz znaleźć CPU Ratio i mnożnik ustawić sobie np na 40 :)

Szyna FBS ma 100 MHz (lub niecałe 100) i jak dasz mnożnik 40 to będziesz miał taktowanie procka ~4 GHz.

W płycie ASUSa masz EFI BIOS( czyli BIOS graficzny) czyli łatwiejszy w obsłudze więc łatwo znajdziesz opcje tam do OC :) i Turbo Boost musisz wyłączyć jak chcesz O/C

Link to post
Share on other sites

CyberMAC - prośbe mam do Ciebie opisz dokładniej co i jak ustawić w biosie aby sprawdzić max O/C , bo zainwestowałem w chłodzenie i nie tylko ciekaw jestem jaki będzie efekt inne ustawienia np. napiecie dla procka ,temperatura jaka jest bezpieczna itp , jeszcze mało się o tym pisze bo nowośc . Wydaje mi się ze ustawiłem podobnie jak w twoim opisie a efektu nie było , pewnie o czymś zapomniałem ... pease..........................!!!!!

Link to post
Share on other sites

Dla twojej ciekawości tego procka można na ponad 5 GHz dać. A podkręcałeś juz coś kiedyś?

I jaką masz płytę?

 

Wchodzisz do EFI BIOSu i ustawiasz tryb na ADVANCED MOD

http://images.bit-tech.net/content_images/2011/01/how-to-overclock-the-intel-core-i5-2500k/p8p67-bios8.jpg

Potem wchodzisz w Ai Tweaker a następnie w CPU Power Managment

i tam ustawiasz sobie CPU Ratio wpisując cyfrę 2 cyfrową (np 40 x 100 (szyna FBS)= 4000 MHz= $ GHz), oraz TURBO MODE z Enabled na Disabled

http://images.bit-tech.net/content_images/2011/01/how-to-overclock-the-intel-core-i5-2500k/p8p67-bios1.jpg

Jeśli chodzi o napięcia będziesz musiał sam próbować

ale z tego co na innych forach widziałem to mniej więcej dla taktowania

4,2 GHz ~ 1,288 V (ustawiane w BIOSie)

Po zakończeniu musisz zapisać ustawienia w BIOSie (F10) i wyjść z niego(Esc)

 

I przy okazji poleciłbym wgranie najnowszego BIOSu (większe możliwości w np O/C)

 

Jak skończysz O/C to powinieneś na 2-3 godziny uruchomić program Prime 95 żeby sprawdzić stabilność

Link to post
Share on other sites

plyte mam Asus P8P67pro - wczesniej mialem Abita AB9 Quad GT i procesor E8400 s.775 więc znałem na pamięć konfiguracje i ustawienia a tu jest troszke inaczej , przyznam sie że nie jestem jakimś wyrafinowanym znawcą w tej dziedzinie ale przy pomocy np. takich osób jaTy mogę się pobawić w O/C . Kupilem i5 2500k i ta plytę w/w z myślą aby ten zestaw krecić jesli sie da kręcic więc dzięki za inf. . jesli podal byś GG w razie -W- to będe wdzięczny wrazie wądpliwości jesli chodzi o ten zestaw i jego ustawienia ---wielkie dzięki

Link to post
Share on other sites

Ja w przyszłym miesiącu kupuje nowy komputer i tez bedzie miał na pokładzie i5-2500k i ASUS P8P67 PRO :) Też będę bawił się w O/C więc razie czego mógłbym coś jeszcze poradzić :)

A co do GG to na PW podam numer :cenzura:

Nie ma za co:)

Link to post
Share on other sites

Mógłbyś Zamieścić zrzut ekranu z UEFI (napięcia) dla płyty głównej ASRock Extreme4? Temat.

Nie mam już tej płyty, ale screeny z EFI mam (opisy są w opracowaniu).

Napięcia dla mojego procesora były wysokie, ponieważ mam słabą sztukę ;)

Link to post
Share on other sites

Dałem mnożnik 42, a szyna była 105 podajrze. Teraz mam 4320 MHZ~ napięcie się samo ustawiło jakoś i mam na zmiane ok. 1.288-1.304 w CPu-z pokazuje. Teraz robie test Prime95, narazie błędów nie wykazało.

 

Dobra zmiana zdania,, komp się zawiesił. Dałem manualnie 1.288V, robimy drugi test.

 

FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4.

 

Wie ktoś ocb? W 4 workerze mi się pokazało po godzinie.

Link to post
Share on other sites

Mam taki problem posiadam w/w płytę gdy włączam kompa uruchamia i po 10 sek. się wyłącza samoczynnie i po chwili sam się uruchamia i działa już poprawnie co to może być?

jak już uruchomi się WIN to jest wszystko ok

jeszcze dodam że to jest tylko kilka sekund uruchamiają się wentyle i zaswiecają się diody na płycie gł.. pochwili jakby restart . Po 2-im uruchomieniu jest wszystko OK . Jeszcze kilka dni temu gdy posiadałem inną płytę i procesor wszystko działało poprawnie , dodam że posiadam zasilacz Tagan 600W- grafika GeForce 285 GTX - procesor i5-2500k 3,3GHz- pamięci 2x2GB OCZ Platinum 1600mhz 7-7-7 low voltage- Win 7 64bit . Procesor nie jest podkręcony problem powstał od pierwszego uruchamia kompa z nową płytą , aha bios jest zmieniony na 1204 czyli najnowszy początkowo wydawało się że to wina pierwszego biosu jaki był wgrany ale niestety i na nowym jest ta sama sytuacja ........

Link to post
Share on other sites
  • 6 lat później...
  • 4 miesiące temu...

Odkopie temat ponieważ ostatnio próbuje podkręcić swój procek i5 2500k na ponad 4.5 ghz. Plyta główna P8P67 LE Wcześniej chodzil na 4.5 ghz i bylo spoko. Chciałem spróbować wykrecic z niego trochę wiecej do 5ghz.

Jak to jest z tym BCLK podnosić czy nie. Niektórzy mówią żeby nie podnosić bo mozena procek popsuć. Ale samo oprogramowanie od asusa jak podkreca automatycznie, to podnosi do 103mhz x42.

Ja mnoznik jest stabilny na 45 max 46, przy bclk 104-104.9

Powyżej 46 asus dostosowując napiecie skacze nawet do 1.54v

Plyta automatycznie dostosowuje napięcie, czy musze je manualnie ustawić?

Link to post
Share on other sites

u mnie jest to samo (p8p67-m), możesz wyłączyć automatyczne podnoszenie napięcia przez płytę (Load Line Calibration daj na disabled) ale wtedy może być za mało papu  i zwiechy - druga sprawa, możesz zbijać przez offset na minusie napięcie - ja przy 4,5ghz w ten sposób zbiłem z 1,46v (z automatu mi właśnie takie dał) do 1,37v, ale później musiałem na 1,39v dać bo trochę był niestabilny

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...