Skocz do zawartości

(Recenzja) Xiaomi Air 12.5 Laptop, dobry laptop za niską cene


Recommended Posts

 

Witajcie, będzie to recenzja, punkt widzenia, lub poprostu opinia na temat Laptopa Xiaomi 12.5 cala.

 

Parametry:

 

System: Microsoft Windows 10 Home OS

Intel Core m3-6Y30 Dual Core 0.9GHz, up to 2.2GHz

Ekran: 12.5 cali : 1920 x 1080

4GB DDR3 RAM

Grafika:  Intel Skylake Core M3-6Y30 graphics

128GB SSD

Bateria: 7.4V/5000mAh 37Wh

Bluetooth 4.1

 

Na wstępie wspomnę, że laptop zamówiłem na Gearbest, miałem kupić na allegro, ale tam ceny wachały się w okolicach 2400-2600zł.

Na Gearbest zamówiłem za $489 (ok 2050zł) + dostawa za 9zł do Polski.

 


 

(Przy Warehouse Options: należy zaznaczyć HK, gdyż jest wtedy niższa cena, wysyłka z Hong Kongu)

 

Laptop zamówiłem 1 maja a otrzymałem 8 Maja.

 

Zdjęcia:

 

image.jpg

 

image.jpg

 

image.jpg

 

1.Wygląd

 

Po pierwszym włączeniu byłem zaskoczony bardzo wyrazistym ekranem, w końcu Full HD przy gęstości pikseli 176 (piksel na cal).

Co do obudowy to dość solidnie wykonana biorąc pod uwage, że waga laptopa nie przekracza 1,10kg

 

2. Wydajność

 

Zgodnie z opisem producenta laptop nadaje się idealnie do prac biurowych, surfowania po sieci, jak gierek, które nie wymagają zbyt wiele.

 

Zainstalowany system windows 10 wydaje się dobrze sprawdzać na tym sprzęcie, nie odczuwałem 'lagów' a programy otwierają się płynnie.

 

3.Bateria

 

Bateria wytrzymuje ok 5-6 godzin w zależności od intensywności korzystania. Testowałem przy zwykłym surfowaniu po sieci.

 

Cena

 

Xiaomi ma na celu nawiązanie walki z apple, jeśli chodzi o ten produkt to naprawdę udowadniają, że mogą zastąpić MacBooka.

 

Biorąc pod uwagę porównanie cen ok 2-2,5tys a ok 4 tys za MacBooka to zakup naprawdę opłacalny.

 

Moja ocena sumaryczna to 8,2/10

 

 

 

Link to post
Share on other sites

To się trochę poprzyczepiam:

  • Proponuję porobić więcej zdjęć i wrzucić w jakąś galerię, bo te 2 które są mówią prawie nic (zdjęcia pudełka nie liczę),
  • Warto dodać jakie są jeszcze dostępne warianty laptopa oraz ile one kosztują,
  • Co do wydajności to warto dopowiedzieć co to znaczy surfowanie po sieci, bo pod to nawet można podpiąć starego netbooka z Atomem 1 Gen i 1Gb ramu (przecież chroma odpalicz i coś da się zrobić), wystarczy powiedzieć ile kart miałeś odpalonych, jakie itd; gierki : co odpaliłeś, jakie średnio fps albo w 97 percentylu; Fajnie byłoby zobaczyć tu również wyniki z benchmarku SSD, temperatury laptopa (choćby screen z HWINFO) podczas luzu i wyżej wymienionego chroma,
  • Bateria : Stwierdzenie 5-6 godzin w zależności od korzystania nic nie mówi, nawet mój ASUS tyle wytrzyma jak się powyłącza wszystkie wifi/bt, ustawi procka na 10% mocy, wylaczy gpu itd; więc fajnie byłoby mieć na przykład tabelkę : użycie (co robiłeś), arametry komputera, czas
  • Cena : żaden nowy macbook nie kosztuje 4k zł (oprócz Aira, ale to raczej jest liga niżej), bardziej do MB12, ale jego cena jest wyższa, generalnie nie ma sensu porównywać laptopów z Windowsem do MacBooków, bo to są inne zastosowania (tak, zwykły zjadacz treści nie zobaczy różnicy, ale nie po to tu jesteśmy  :D), a nawet inne ceny (w tej cenie możesz mieć na przykład Acera V3 z i5, czy Lenovo 510s, do których bardziej powinno się odnosić porównanie).

tl;dr version:
Mało tekstu, mało zdjęć, czy też mało riserczu (bardziej chodzi o stargetowanie Mi Air do MB.
Jeśli to ma być początek sensownego pisania recenzji, polecam popracować.

Jeśli jednak po prostu opinia to polecam zamienić słowo "recenzja" w tytule na "opinia".

Edytowane przez marvetick
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Może zbyt krytycznie do tego podchodzę, ale to bardziej reklama produktu niż jakakolwiek recenzja. Nie zawarłeś żadnych praktycznych i przydatnych informacji, a jedynie ogólnikowe stwierdzenia, które możesz znaleźć na stronie sklepu/producenta. Przygotowanie takiego tekstu to pewnie koło 30 minut :) Jeśli to miałaby być opinia to zgoda, ale do recenzji sporo brakuje.

Link to post
Share on other sites

Już dawno bym kupił ALE brakuje trackpada :P poważnie :P trackpad to poraszka każdy lapto powinien mieć trackpada ale niestety nie maja wiec jestem skazany do końca życia używać Delli i ThinkPadów

Edytowane przez bololabich
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...