Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Poszukuję nowego smartfona ponieważ mój G2 po 4 latach idzie na emeryturę :).

budżet: 2500zł (mogą być tańsze).

zakup: raczej allegro

telefon nowy

rozmiar wyświetlacza: 5,5 - 6 cala

system: raczej android

przeznaczenie: generalnie do wszystkiego co może zaoferować smartfon

Wymagania: dobry aparat, bateria która wystarczy na cały dzień, dobra jakość odtwarzanego dźwięku na słuchawki, port SD, NFC, LTE, RAM od 3-4 GB.

Nie lubię smartfonów z ekranem typu edge.

Smartfon mam zamiar używać przez kolejne 3-4 lata :).

 

Moje propozycje:

One Plus 3T (niedługo wyjdzie 5, warto poczekać troszkę?)

LG V20 (na allegro jest do kupienia z pochodzeniem z poza UE, sprzedawcy twierdzą iż wgrali tam język polski)

LG G6

Huawei Mate 9

 

Jakie macie propozycje ?, chętnie poczytam opinie użytkowników smartfonów które pasują do tematu :)

Edytowane przez muser
Link to post
Share on other sites

Z podanych wyżej telefonów wszystkie twoje wymagania spełnia mate 9, jeszcze takie pytanie grasz dużo na telefonie, i czy jesteś tak zwanym maniakiem aplikacyjnym? Tego v20 odrzuciłbym na starcie. poniżej dołączam porównanie trzech pozostałych: 

https://versus.com/pl/huawei-mate-9-vs-oneplus-3t-vs-lg-g6

 

Edit : Xiaomi Mi5s Plus też jest ciekawą propozycją 

Edytowane przez walskwalsk
Link to post
Share on other sites

Z podanych wyżej telefonów wszystkie twoje wymagania spełnia mate 9, jeszcze takie pytanie grasz dużo na telefonie, i czy jesteś tak zwanym maniakiem aplikacyjnym? Tego v20 odrzuciłbym na starcie. poniżej dołączam porównanie trzech pozostałych: 

https://versus.com/pl/huawei-mate-9-vs-oneplus-3t-vs-lg-g6

 

Edit : Xiaomi Mi5s Plus też jest ciekawą propozycją 

Gram od czasu do czasu z nudów, aktualnie używam kilkanaście aplikacji ale może to wzrosnąć. Do Xiaomi nie jestem do końca jakoś przekonany, te przyciski w modeli Mi5s Plus nie do końca mi odpowiadają. Czemu V20 odrzucasz?

Link to post
Share on other sites

V20 ma mniejszą baterię, odrobinę gorsze bebechy,mniejszy ekran. Natomiast porównując Oneplus 3t do mate 9 pod względem wydajności wygrywa Oneplus 3t, Co do Xiaomi to odrzucasz całkowicie firmę czy tylko podany model?

 

Edit: musisz się zastanowić czy potrzebujesz jakiegoś mega super ultra szybkiego telefonu do grania i bombardowania go aplikacjami to oneplus 3t będzie jak znalazł, Natomiast jeżeli poszukujesz telefonu do internetu/sprawdzenia fb odpisania na e-mail, zagrania w jakąś gierkę w kolejce do sklepu, to można spokojnie zejść niżej np do 1500zł w tej kategorii też są dobre telefony. 

 

Świeża lista z marca 2017 > http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/polecane-smartfony-do-1500-zl.html

Edytowane przez walskwalsk
Link to post
Share on other sites

V20 ma mniejszą baterię, odrobinę gorsze bebechy,mniejszy ekran. Natomiast porównując Oneplus 3t do mate 9 pod względem wydajności wygrywa Oneplus 3t, Co do Xiaomi to odrzucasz całkowicie firmę czy tylko podany model?

V20, bateria 3200mAh to nie taka mała, bebechy praktycznie nieznacznie gorsze - wydaje mi się że nie do wychwycenia w codziennym użytku, ekran 5,7 nie jest mały oraz drugi mały ekran na górze. Ma też porządną obudowę z militarnym certyfikatem :), świetny aparat, przetwornik 32 bitowy itd.  Xiaomi nie odrzucam jako firmy i jako modelu, oglądałem recenzje tego modelu i powiedzmy iż w kilku aspektach jest trochę gorszy, poza tym te przyciski nie fizyczne nie do końca mi odpowiadają.

Edytowane przez muser
Link to post
Share on other sites

V20, bateria 3200mAh to nie taka mała, bebechy praktycznie nieznacznie gorsze - wydaje mi się że nie do wychwycenia w codziennym użytku, ekran 5,7 nie jest mały oraz drugi mały ekran na górze. Ma też porządną obudowę z militarnym certyfikatem :), świetny aparat, przetwoenik 32 bitowy itd.  Xiaomi nie odrzucam jako firmy i jako modelu, oglądałem recenzje tego modelu i powiedzmy iż w kilku aspektach jest trochę gorszy, poza tym te przyciski nie fizyczne nie do końca mi odpowiadają.

 

Nie napisałem, że jest mała tylko mniejsza w stosunku do mate 9, co do Xiaomi możesz obadać jeszcze MI 6, Mi note 2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...