Skocz do zawartości

czy oplaca sie przeplacac do g-sync w moim przypadku?


Recommended Posts

Zastanawiam sie nad kupnem monitora 144hz do gry CS:GO. Głównie gram w cs'a oraz lola oraz jakieś mało wymagające gry MMORPG. Raczej na mojej karcie graficznej każda z gier mmo płynnie działa (GTX 1060 6GB). Czy warto w moim przypadku przepłacać by mieć g-synca w monitorze? Zastanawiam się bo czasami gram tylko w nowe gry typu Outlast 2, resident evil, PUBG itd. Nie gram w żadne Call of duty ani nowe battlefieldy a jeżeli już odpale coś nowszego to jest to raz na jakiś czas. Dodatkowo nie jestem pewny czy brak g-synca miałby aż tak duży wpływ na nowe tytuły.

Link to post
Share on other sites

Cześć,

 

od pewnego czasu również zastanawiam się na kupnem nowego monitora, aktualnie mam iiyamę 27'' 120Hz, karta graficzna GTX 1080 X 8GB. Większość gier (W3, BF1 itd) przy ustawieniach ultra to ok 70/80/100 klatek- i tu właśnie bardzo boli brak g-sync, mimo, że gra chodzi płynnie to niestety występują bardzo irytujące (jak dla mnie) efekty "smużenia", "drgania". Nie miałem okazji potestować jak wygląda sytuacja w CS:GO (nie moje klimaty :)). Samego działania g-sync również na żywo jeszcze nie doświadczyłem jednak sporo opinii wskazuje, że jest to bardzo "atrakcyjne" narzędzie.

 

Trudno jest mi się wypowiedzieć odnośnie gier, które są dla Ciebie priorytetem ale wydaje mi się, że 144Hz bez gsync w cs/lol będzie działało w porządku.

 

Edytowane przez Kroju
Link to post
Share on other sites

Malo gram w wymagające gry więc myślę, że nawet jakby mniej przyjemnie sie grało bez g-synca to zmniejsze odświeżanie w monitorze. W moim przypadku chyba się bedzie bardziej opłacało niż dopłacać do g-synca i rzadko z niego korzystać.

 

Z monitorów bez G-synca to wybrałbym BENQ Zowie XL2411 ze względu na dobrą technologię flicker-free na której mi bardzo zależy.

Edytowane przez melon210
Link to post
Share on other sites

ja posiadam monitor z g sync

 

różnice są takie

 

60 vs 144 hz totalnie inna płynność rozgrywki

 

z włączonym g sync i 30 fps przykładowo wiedźminie 3 jest płynnie obraz po prostu się nie zacina

YouTube nie da obrazu z g sync tylko pokaże ze nie ma zaciec a płynność na monitorze z g sync jest odczuwalna w rozgrywce

to kwestia tego czy ile wydasz na nowy monitor 

 

w moim przypadku wymieniam monitor na parę lat (nie co 3 lata )lub aż monitor przestanie funkcjonować dlatego dołożyłem więcej kasy do monitora z g sync

 

monitor AOC 2460PG 1920 1080 g sync kupiłem go dawno za 1700  :D  pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

@thethetosiek

 

a jak z kolorami w tym monitorze? bo też na początku chciałem go kupić jako opcje z g-synciem ale dużo ludzi pisało, że kolory są bardzo słabe na nim i wiele osób wracało do starych modeli przez to.

 

na stronie producenta też widziałem, że ten monitor ma technologie flicker-free.

Edytowane przez melon210
Link to post
Share on other sites

to zwykły TN to nie ips po 3 miesiącach do kolorów sie przyzwyczaiłem ale płynność obrazu jest na innym poziome niz jak miałem IPS 60 hz 2560 1080        ips mi walił po oczach smużył i był za wolny dla mnie przeważnie w nocy było odczuwalne smużenie zmieniałem na 144hz monitor ale g sync jak wchodziła ta technologia to dołożyłem kasy na ten bajer 1 ms 144 hz i g sync masz płynność a minus to kolory no niestety cos za cos

Edytowane przez thethetosiek
Link to post
Share on other sites

kupilem ten monitor 144hz AOC G2460PQ i wszystko ladnie smiga tylko pytanie czy musze instalować te sterowniki co przyszły z monitorem? Odpalilem płytke ale one jakieś dziwne są nawet nie ma tam aplikacji aby uruchomić instalator tych sterowników. Czy one są konieczne?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...