Skocz do zawartości

Uwaga, ta strona używa Cookies
Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.
Dowiedz się więcej    
Akceptuję
Zdjęcie

[Pomoc] Różnica w głośności, panel przedni/tylni, recabling, karta dźwiękowa.

takstar hd6000 słuchawki karta dzwiękowa recabling pomoc audio panel

Najlepsza odpowiedź cooger, 21 maj 2017 - 07:07

Szkoda pieniędzy na rekabling. Kwota która chcesz wydać wydaj lepiej na inne słuchawki. Przejdź do postu

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 NarutoWojti

NarutoWojti
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 20 maj 2017 - 19:14

Witam,

ostatnio zauważyłem ,że gdy podłączam słuchawki z tyłu do płyty głównej (MSI Z97 Mate - Realtek ALC887) to muzyka gra znacznie ciszej niż gdy podłączam z przodu do obudowy (Zelman Z3). Niby nic poważnego + i tak planuje niedługo zaopatrzyć się w jakąś niedrogą kartę dźwiękową ,ale jestem ciekaw czym to jest spowodowane. Na początku podłączyłem przedłużkę kilku metrową z tyłu panelu i myślałem że to z winy rezystancji kabla - ale to jednak nie to ,bo z przodu na przedłużce gra tak samo.

Po za tym mam pytanie:

jak wspomniałem wyżej - zastanawiam się czy jest sens kupić jakaś niedrogą kartę dźwiękową do ciemnych Takstarów HD6000 i czy ktoś kto ma te słuchawki robił recabling? Jak tak to na jakim kablu i czy różnica jest faktycznie zauważalna tak jak to ktoś na innym forum wspominał? 

Słuchawki mam już 2 lata i super się sprawiają ale teraz gdy jestem przyzwyczajony do ich basu i ogólnie tego jak grają ,w nie których utworach np. rockowych brakuje mi większej sceny, lepszych wysokich tonów i takich niektórych detalów/niuansów - w sumie nie ma się co dziwić bo w sumie te słuchawki były kupione z zamysłem żeby wszystko mi grało przed twarzą xD Trochę (a nawet bardzo) w tym zielony jestem dlatego proszę o pomoc :P Czy wymiana/dodanie ww. elementów poprawiłaby stan rzeczy i czy jest sens inwestować tyle hajsu w słuchawki za 300zł? 

Z góry dziękuję za pomoc :)

PS. Czy możliwe jest by przewody panelu przedniego obudowy były lepszej jakości niż , nie wiem ,wejście jack na płycie głównej ? XD

Użytkownik NarutoWojti edytował ten post 20 maj 2017 - 19:24

• 0

#2 bleck55

bleck55
  • Maniak

• 4502 postów
  • Miejscowość:Dąbrowa Górnicza

Napisano 20 maj 2017 - 20:34

Najczęściej wyjście na panel przedni ma dodatkowe wzmocnienie stąd ruznica głośności. Recykling może poprawić dźwięk ale nie spodziewaj się że zrobi z hd6000 przestrzenne słuchawki z wielką scena

Użytkownik Igoruss edytował ten post 20 maj 2017 - 23:23
dubel

• 0

#3 NarutoWojti

NarutoWojti
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 20 maj 2017 - 21:24

Ok rozumiem. To by miało sens :D 

Recabling wykonać samemu czy to zbyt ryzykowane? Poziom posługiwania się lutownicą taki prawie średnio-zaawansowany xD 

Zastanawiam się nad użyciem tych całych Canare starquad l-4e5c i jakiegoś jack'a za kilka zł xD 

A co z kartą dźwiękową? Wiadomo zależy mi żeby efekt był jak najlepszy, potrzebuje coś co będzie dawało jasności i zimna ? Coś co doda naturalności. Oby nie straciły przez to swojego uroku :D hm cena ~250zł ? 

• 0

#4 cooger

cooger
  • Too old to die young.

• 7547 postów
  • 3DMark 06:666

Napisano 21 maj 2017 - 07:07   Najlepsza odpowiedź

Szkoda pieniędzy na rekabling. Kwota która chcesz wydać wydaj lepiej na inne słuchawki.
  • 1

Ekspert działu: Routery i sprzęt sieciowy / Kącik retro komputerów/ Głośniki, słuchawki i urządzenia audio/ Pełne zestawienie Ekspertów

Zanim wyślesz mi PW z linkiem do Twojego postu zastanów się czy naprawdę go nie widziałem.

Za hajper777: "Nie jestem jakimś mega hejterem żeby jarać sie barwą dzwieku do 100% wydajności"

Poszukuję: Abit BH6, TH7, KG7; Asus: A7M. Masz niepotrzebny stary sprzęt komputerowy (min.13 lat)? Napisz PW.

#5 NarutoWojti

NarutoWojti
  • Autor tematu
  • Nowicjusz

• 7 postów

Napisano 21 maj 2017 - 08:08

O tym samym myślałem i  zastanawiałem się czy napisać w editcie czy może walić to wszystko i po prostu kupić drugie słuchawki ? XD z większą i szerszą sceną , cieplejsze żeby słuchać w inny sposób niż dotychczas. 

Ok czyli to w sumie tyle chciałem wiedzieć tak naprawdę xD 

Dzięki wszystkim za pomoc. 

Temat można zamknąć.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: takstar, hd6000, słuchawki, karta dzwiękowa, recabling, pomoc, audio, panel

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych