Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy do oceny :)


Recommended Posts

Cześć. Przymierzam się do kupna komputera. Zależy mi na tym, żeby zamówić go nawet jeszcze dzisiaj.

 

https://www.morele.net/inventory/info/i7hH40/

 

Mam taki zestaw, ale rozmawiałem ze znajomym, który trochę ogarnia te tematy i polecił mi te forum.

Co myślicie? Co zmienić?

Najbardziej zależy mi na tym, żeby ten zestaw posłużył mi na bardzo długo, a w późniejszym czasie nie mieć tego samego problemu co teraz - czyli wydać 5000zł na komputer, czy nie wydać.

Chciałbym po prostu mieć taki uniwersalny zestaw, do którego za parę lat będę mógł włożyć nową cześć, po czasie znowu i po prostu go ulepszać. O ile będzie taka potrzeba.

Komputer w głównej mierze ma służyć do grania w gry :)

 

Pod koniec czerwca chciałbym również dokupić monitor, w jakiejś przystępnej cenie. Najbardziej zależy mi na tym żeby był 144/244hz i 1ms :)

Dzięki z góry za pomoc! :)

Edytowane przez waxxy21
Link to post
Share on other sites

zasilacz, SSD do zmiany, ewentualnie HDD też 

zasilacz nie dość że niedostępny, to jeszcze nienajlepszy  
 

jeśli możesz dołożyć to weź coś lepszego na DC-DC, np g550m 283zł ( dobry zasilacz jest ważny, jeśli zestaw pod przyszłą rozbudowę, abyś nie musiał kupować nowego )
no chyba że jeszcze coś lepszego

SSD do zmiany, SU800 128GB to chyba obecnie najsłabszy SSD na runku ( 1 recenzja, 2 recenzja, 3 recenzja
ja bym tu dołożył do dobrego 240-256GB ( jeśli masz budżet do 5000 zł )  

No i dysk HDD można zmienić na WD blue 1TB 7200 rpm 

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem kilka zmian, tak jak radziłeś.

Wyszło mi coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/vJr6GF/

A jeśli chodzi o lepszy zasilacz, to jaki polecasz?

 

A co z monitorem? Jakie są teraz najbardziej opłacalne? Nie chcę wydawać na monitor 2000zł, więc coś w przystępnej cenie :)

Edytowane przez waxxy21
Link to post
Share on other sites

jeśli jeszcze lepszy to coś na oem seasonic-a serii g ( np xfx ts gold 550W 314zł  ten akurat jest na platformie seasonic s12g ) 
SSD niestety nie ma nic fajnego w dyskach 120-128GB, cx300 też nie jest dobrym dyskiem, jedynie 240-256GB są jako tako opłacalne, jest kilka opartych o MLC, BX100 250GB, czy iridium pro 240GB
Oczywiście można zawsze kupić jakiś budżetowy 120-128GB SSD oparty o kości TLC, ale wydajność nie jest najlepsza 

Link to post
Share on other sites

Poszperałem trochę jeszcze i zmieniłem dysk ssd: https://www.morele.n...ry/info/yR2Z48/


Będzie on pasował do tej płyty głównej? Nie jestem do końca pewny


Warto wydać te 400zł więcej?  :)


 


@@EDIT


Zestaw taki sam tylko z zasilaczem od Ciebie


http://www.morele.net/inventory/info/9aeHZp/


Edytowane przez waxxy21
Link to post
Share on other sites

nie ma co popadać w skrajności, za 369zł masz BX100 250GB, za 387zł masz iridium pro 240GB ( to powinno ci spokojnie wystarczy, jeśli komputer do gier, to nie zauważysz różnicy, między dobrym dyskiem na SATA AHCI, a takim na M.2 nvme 


tak samo z zasilaczem g550m spokojnie wystarczy, choć ten xfx ts gold jest na lepszych kondensatorach, więc powinien średnio wytrzymać dłużej ( ale obie jednostki są ok, i obie mają 5 lat gwarancji ) 

Link to post
Share on other sites

 

 

Najbardziej zależy mi na tym żeby był 144/244hz i 1ms

Jak dużo grasz w fpsy to ma to sens. Tu kłania się zestaw pod OC CPU.

W cenie i5 7600 masz 6600K, w tym kierunku bym szedł.

Samo model GPU, kompletnie nieopłacalny, za ~1700zł masz już 1070 z fajnym chłodzeniem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...