Skocz do zawartości

Skrzynka do 5000 złotych. Obróbka zdjęć i wideo.


Recommended Posts

Cześć, zwracam się do was forumowicze o ocenę zestawu komputerowego jaki złożyłem dla kumpla fotografa do obróbki zdjęć i wideo.

  • Zastosowanie komputera : Adobe photoshop / lightroom / indesign / adobe premiere z np. da vinci resolve.
  • Maksymalna kwota : 5000 złotych maksymalnie ale to już z bólem więc przydałoby się mniej.
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Jak najszybciej.
  • Których części potrzebuję : Sama skrzynka )
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Tak, będzie OC jednak nic ekstremalnego.
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1440p - NEC 275WMi
  • Specjalne wymagania :Nic poza powyższymi.
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Brak, siedział na laptopie.
  • Propozycja własnego zestawu: Mam tutaj dwie opcje, droższą na intelu i tańsza na amd. Jakoś przekonały mnie z początku te Ryzeny ze względy na cenę ale naczytałem się złych opinii o nich i programach Adobe wiec jak co to myślę ,że wersja z intelem też by jakoś przeszła budżetowo. Do obu zestawów potrzeba dobrać jeszcze dysk. Nie mam pojęcia co się sprawdzi przy obróbce wideo.

INTEL: https://www.morele.net/inventory/info/kJpylO/

AMD: http://www.morele.net/inventory/info/PpapgC/

 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Link to post
Share on other sites

1 x Intel Core i7-6700K /4.0GHz, 8MB, LGA 1151, BOX/1 x SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v21 x Asus Z170 Pro Gaming /intel Z170, DDR4, LGA1151/1 x Corsair 32GB (2x16GB) 2666MHz CL16 Vengeance1 x Plextor M.2 M8Pe 256GB heat sink1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA6001 x NZXT Source 210 (czarna)1 x XFX Core TS 550W 120mm Bronze1 x Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)

5063zł
 
6700K zamiast 7700K z racji niższej ceny, z miejsca oszczędzasz na MOBO i CPU ~200zł, do tego masz cashback 550zł z promocji cashback https://www.asus-promotion.com/cpu/pl/tac/poland
32GB RAM na start, szybki SSD pod złącze M.2. Patrząc na ten zwrot można wrzucić z miejsca 512GB, który jest szybszy  M.2 M8Pe 512GB heat sink  wtedy spokojnie możesz zrobić sobie na nim scratch disk, przerzucić swap i cache. Pod tempy, któe tworzone są co otwarcie projektu z czasem dorzucasz coś na SATA, nawet Iridium Pro.
Obudowa z dużą ilością zatok na dyski, PSU z dużym zapasem mocy i 5 letnią gwarancją. GPU z 4GB pamięci z półpasywnym układem chłodzenia, przy Premiere Pro lepiej spisują się Radeony, nie wiem jak z Da Vinci, czy on nie leci czasem na iGPU. Z drugiej strony jest tam trochę zabawy/możliwości zabawy z kolorem, nie wiem jak w nowej wersji z akceleracją GPU, czy jest odczuwalny zysk z CUDA.

Z hDD możesz dorzucić drugi z czasem na osobny odczyt/zapis czy idąc dalej RAID 10. Co do HDD możesz dać nawet 2TB bo tam masz zalety RAID 0 -szybkość, kosztem wady macierzy lustrzanej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...