Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Przez ostatnie 3 miesiące chłonąłem wiedzę z "internetów" masowo i szukałem okazji na podstawowe części.

 

Zanim ktoś rzuci mi "tu wystarczy dobre chłodzenie powietrzem" - powiem wprost, że lubię bawić się ze sprzętem, decyzja zapadła i robię to "bo mogę" i w moich oczach przemyślana pętla wygląda zwyczajnie pięknie.

 

Sprzęt widzicie w sygnaturce. Grafiki na razie nie będę wodować. Zrobię to dopiero po wymianie na coś mocnego, a to z kolei po kupnie monitora (prawdopodobnie 1440p). Nie mniej pętla od początku będzie wydajnościowo zaprojektowana, żeby w ciszy uciągnąć CPU + GPU.

 

W obecnej budzie nie ma na nic miejsca, więc pierwsza opcja to 2 chłodnice 420 podwieszone pod blat biurka (SB 600 ma przepusty z tyłu).

 

Druga opcja to przesiadka do Dark Base 900 i włożenie 2x420 do środka. Ewentualnie do innej dużej obudowy, którą mam nadzieje mi polecicie.

 

Co posiadam:

1. Alphacool Eisblock XPX

(od DyndaS'a - pozdrawiam) Miał być EK MX za 100zł, ale gość na allegro się wypiął, bo cena poszła nie po jego myśli.

2. EK-XRES 140 D5 combo + 4 złączki 10/16

(350zł z allegro)

3. 4m węża Mayhems Ultra Clear

(tani, więc nie będzie żal wymieniać)

4. 5x Silent Wings 3 140 PWM

(nie mają pełnej ramki, więc będę uszczelniać, ale kupiłem nówki po 55zł, więc nie mogłem się powstrzymać :D )

5. Czarne złączki EK 10/16

(6x używki po 10zł z dystansem + 2x nówki z imbusem)

7. Parę rozgałęźników i innych kabli

 

Jeśli będę zmieniać obudowę (jestem wariat, więc prawie na pewno) to zastanawiam się jakie chłodnice wziąć. W DB 900 pasowałyby mi Nexxxos X-flow, bo o wiele mniej węża szłoby przez całą obudowę.

 

Chłodnice chcę dobrać tak, żeby mieć możliwość ulokować je na zewnątrz i w środku, jeśli pozmienia mi się wizja.

 

Jakieś rady, propozycje innej obudowy?

 

Pozdrawiam

Reyqer

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...