Skocz do zawartości

Wymiana ramu na nowy


Recommended Posts

Mam kompa z 8gb ramu 1333mhz ddr3 goodram. Jedna kość 4gb się popsuła i zastanawiam się nad wymianą całości na coś lepszego lub dokupienie tego co było. Reszta peceta to: i5 2500k, płyta główna p67a d3 b3, r9 280x. Warto brać jakiś lepszy ram 1833mhz lub więcej czy zostać przy goodramach 1333mhz? Jaki będzie przyrost wydajności z lepszym ramem?

 

Mógłbym wydać max 250-300zł

 

Przy ew wymianie zastanawiam się nad jednymi z tych dwóch, które są lepsze i czy w ogóle warto? I czy taki ram będzie działał z moją płytą główną

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-f3-17000cl9d-8gbxm-478206/

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjawsx-ddr3-2x4gb-2133mhz-cl9-xmp-rev-2-f3-2133c9d-8gxl-597766/

Edytowane przez Yolocaust
Link to post
Share on other sites

Wziąłbym takie coś 2x:

 

http://allegro.pl/pamiec-ram-g-skill-aegis-ddr3-8gb-1600mhz-i6817492758.html

 

16GB pamięci ram w niezłej cenie + wieczysta gwarancja. Wyjdzie trochę ponad 300 zł ale z Twoich linków jest 8GB w cenie 280 zł tak więc dopłata nie jest duża a zyskujemy kolejne 8GB pamięci. 

 

Jak się dogadasz ze sprzedającym to zejdzie z ceny parę zł i nie wyjdzie dużo ponad 300 zł. 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Wziąłbym takie coś 2x:

 

http://allegro.pl/pamiec-ram-g-skill-aegis-ddr3-8gb-1600mhz-i6817492758.html

 

16GB pamięci ram w niezłej cenie + wieczysta gwarancja. Wyjdzie trochę ponad 300 zł ale z Twoich linków jest 8GB w cenie 280 zł tak więc dopłata nie jest duża a zyskujemy kolejne 8GB pamięci. 

 

Jak się dogadasz ze sprzedającym to zejdzie z ceny parę zł i nie wyjdzie dużo ponad 300 zł. 

Właśnie mam ten problem, że już kupiłem dysk SSD i zostało mi niedużo, 300zł~ wyjdzie jak sprzedam ten ram co mam, dlatego też się zastanawiam nad tym ramem co podałem. Gdybym mógł wydać więcej to bym się nie zastanawiał i kupił po prostu 16gb 2133mhz.

 

W tym ramie co podałeś to widzę, że jest 1600mhz i cl11 :/

Poza tym kolejne 8gb mogę dokupić za pół roku jak już ogarnę sobie bf'a 1 z premką :D

Edytowane przez Yolocaust
Link to post
Share on other sites
W tym ramie co podałeś to widzę, że jest 1600mhz i cl11

 

Z timingami zawsze można zejść po za tym wielkiego skoku wydajności się nie spodziewaj :).

 

Rób jak uważasz. Według mnie dopłata kilkudziesięciu zł aktualnie do 16GB to dobra opcja - biorąc pod uwagę Twoje propozycje. Ceny pamięci ram i ssd nie będą na razie spadać tylko drożeć tak więc czas nie działa na Twoją korzyść :)

 

Co do BF1:

 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Z timingami zawsze można zejść po za tym wielkiego skoku wydajności się nie spodziewaj :).

 

Rób jak uważasz. Według mnie dopłata kilkudziesięciu zł aktualnie do 16GB to dobra opcja - biorąc pod uwagę Twoje propozycje. Ceny pamięci ram i ssd nie będą na razie spadać tylko drożeć tak więc czas nie działa na Twoją korzyść :)

Więc jeśli brać 8gb to jakie?

Link to post
Share on other sites

Ja mam aresy i polecam. Nie zajmują dużo miejsca i bez problemu podkręciły się z 2133 do 2400 z obniżeniem napięcia z 1.65v do 1.55v. A jak masz dużo miejsca przy chłodzeniu to bierz RipjawsX.

 

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ddr3-8gb-4gbx2-2133mhz-cl9-ares-lowprofile-dual-f3-2133c9d-8gab-723108/

Edytowane przez mesiah1989
Link to post
Share on other sites

nie, 1.65V jest całkowicie ok dla procesorów SB i o ile wyżej ich nie podkręcisz, bo 2133MHz to max co obsługuje kontroler pamięci w procesorach SB, to zawsze możesz spróbować obniżyć timingi, czy zmniejszyć napięcie ( oczywiście w granicach rozsądku, aby nie było niestabilności ) 


jak bardzo się boisz to zawsze można kupić 1.5V z gorszymi timingami cl11 np takie ( 276zł ) ( tylko się upewnij czy ci z coolerem cpu nie będą wadzić ) 

Link to post
Share on other sites

nie, 1.65V jest całkowicie ok dla procesorów SB i o ile wyżej ich nie podkręcisz, bo 2133MHz to max co obsługuje kontroler pamięci w procesorach SB, to zawsze możesz spróbować obniżyć timingi, czy zmniejszyć napięcie ( oczywiście w granicach rozsądku, aby nie było niestabilności ) 

jak bardzo się boisz to zawsze można kupić 1.5V z gorszymi timingami cl11 np takie ( 276zł ) ( tylko się upewnij czy ci z coolerem cpu nie będą wadzić ) 

Nie, nie boję się, tylko pytam, bo nie chcę błędu popełnić :D Czyli rozumiem, że nie brać żadnej z pamięci, które ja podałem? Bo muszę powiedzieć, że przekonują mnie wyglądem i tym, że są 2133mhz cl 9. Czy różnicy w ogóle nie ma między cl 9, a 11?

Cooler mam boxowy póki co + pasta mx-2, więc temperatury są w miare okej pomimo, że procek na 4ghz chodzi.

 

Jeśli to ma znaczenie to w przyszłości(czyli za pół roku, max rok) planuję wymienić też kartę na coś mocniejszego.

Edytowane przez Yolocaust
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...