Skocz do zawartości

7700K problem z temperaturami pod delid


Recommended Posts

Cześć,

robiłem wczoraj delid ww. cpu i jest problem. Temperatury są takie same jak przed całą operacja.

 

Ściągnięcie czapki poszło bez problemu.

 

Próbowałem:

-instalację ihs z silikonem termicznym jak i bez,

-nakładałem minimalną ilość kolibra jak i zostawiłem bąbla na środku,

-nawet zmieniłem na pastę zamiast kolibra (grizzly),

-próbowałem 3 różnych past,

-dwa typy chłodzeń - megahalems i spartan he 3 LT HE1012

 

Na megahalemie w stresie bez oc udało mi się zejść ledwo poniżej 70st na rdzeniach.

 

Tak czy inaczej jest to mało...

 

Płyta główna: Asus H170 Pro Gaming,

Zasilacz: RM750x

 

Ma ktoś jakieś pomysły? :/

Link to post
Share on other sites

Facet podobno jesteś zapaleńcem i nie słyszałeś że te procki tak mają i lepiej ich nie podkręcać. Sam intel przyznał że zrobił ludzi w bambuko i wcisnął procesor do podkręcania którego nie należy podkręcać bo może się spalić! A jak nie podkręcałeś to jeszcze lepiej!

Link to post
Share on other sites

 

 

nie słyszałeś że te procki tak mają i lepiej ich nie podkręcać
Podkręcanie jest możliwe na płytach z chipsetem  Z100. Do autora. Tego Spartana to sobie odpuść ma tylko dwa  Pipe Heathy w podstawie. Bios masz najnowszy? ASUS podaje, że poprawili kompatybilność to może wprowadzili jakąś stabilizację CPU. Ile masz wentylatorów na megahalem?
Link to post
Share on other sites

Podkręcanie jest możliwe na płytach z chipsetem  Z100.

 

Jemu chodziło, że ten procesor jest niewydarzony. https://www.purepc.pl/procesory/intel_wyjasnia_sprawe_wysokich_temperatur_core_i77700k

Generalnie Intel wydał procesor, który ma problem z normalnym funkcjonowaniem, więc nic nie poradzisz.

Link to post
Share on other sites

procedura testową taką samą? wentylatory mają takie same obroty? u mnie po sklepie 6700k temperatury spadły około 15-18stopni(pod ona club, na ihs gc extreme i na to chłodzenie) tyle że u mnie wentylatory smigaja mac do 500obr to jest jeszcze dosyć cicho.

 

ja widzę opcje:

-krzywy itd

-to już jest mac chlodzenia i pomimo że ciepło jest lepiej odbierane z rdzenia to chłodzenie nie jest wstanie szybciej to rozproszyc

-problem z czujnikiem temp

-inna procedura testowa

 

ps. nie napisałeś czy te temp są w grach czy np. w jakiejś grzałka np.occt,prime

Link to post
Share on other sites

Facet podobno jesteś zapaleńcem i nie słyszałeś że te procki tak mają i lepiej ich nie podkręcać. Sam intel przyznał że zrobił ludzi w bambuko i wcisnął procesor do podkręcania którego nie należy podkręcać bo może się spalić! A jak nie podkręcałeś to jeszcze lepiej!

Słyszałem Kolego słyszałem i właśnie próbuje (jak wielu innych użytkowników) poprawić fabrykę. ;) Wielu się ta sztuka udała i szukam powodu dlaczego mi się nie udaje.

 

@lonialomax

Spartana już odpuściłem i testuję tylko na megahalemie i paście MX2 (nie trzeba jej tak wygrzewać jak Grizzly)

Ok, zobaczę czy mam najnowszy bios ale z tego co pamiętam to tak. Potwierdzę.

Na megahalemie jest 1 BQ PW2. Leci na max bez PWM.

 

Wczoraj kombinowałem dalej.

 

Zauważyłem, że spód IHS, dokładnie jego rogi są minimalnie więcej nadlane od reszty więc pod-szlifowałem go na papierze wodnym.

Nic to chyba nie dało ale teraz jestem pewny, że to była jego wina.

 

Próbowałem składać całość na silikonie (bardzo, ale to bardzo niewielkiej ilości, cieniutki film silikonu na 90% obwodu IHS) jak i nie. Efekt ten sam.

 

Zmieniłem też stress test. Prime95 po wybraniu pierwszej opcji stresu (Small....coś tam dalej) obciąża proca jak trzeba i o 10-20 sekundach dochodzi pod 70stopni i tak wisi.

Po uruchomieniu IntelBurnTest, wyborze maksymalnego obciążenia CPU, 8 wątków temperatury przez pierwsze 2-3 minuty są poniżej 50stopni czyli rewelacyjnie - po czym lecą pod 70 i j.w.

 

CLU nakładam na rdzeń i IHS.

 

IHS dodatkowo porysowałem grubym papierem ściernym (100) bo ponoć coś to miało dać.

 

Wracając do coolera to miałem identycznego na i7 920 i wiem jak się spisywał. Proc miał 'swoją' temperaturę w stresie lecz heatpipe'e były gorące a z całego coolera leciał ogień a tu są dosłownie letnie w stresie.

 

Kompa mam na płasko także instalacja CLU bez silikonu n IHS jest bezpieczna, nic nie ścieknie. Przy końcowej instalacji zmaknę wszystko z silikonem.

 

@Marcin5611

-procedura testowa taka sama,

-krzywe, bardzo możliwe i też nad tym myślałem przed szlifowaniem IHS, teraz raczej nie,

-to nie jest max tego chłodzenia, miałem go na 3 różnych cepach i zawsze spisywał się rewelacyjnie z jednym wentylatorem i wiem jak ciepłe potrafi być i ile ciepła może oddać,

-problem z czujnikiem, tak - to jest bardzo możliwe i jedyny konkret jak na razie,

-inna procedura testowa? co masz na myśli ?

 

Tak, sprawdzam grzałkami, Prime95, IntelBurnTest. Muszę jeszcze sprawdzić na OCCT bo tego jeszcze nie próbowałem.

 

Dodam jeszcze.

Procek leci BEZ oc, wszystko stock, fabryka, nic nie ruszane.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites

Słyszałem Kolego słyszałem i właśnie próbuje (jak wielu innych użytkowników) poprawić fabrykę. ;) Wielu się ta sztuka udała i szukam powodu dlaczego mi się nie udaje.

 

@lonialomax

Spartana już odpuściłem i testuję tylko na megahalemie i paście MX2 (nie trzeba jej tak wygrzewać jak Grizzly)

Ok, zobaczę czy mam najnowszy bios ale z tego co pamiętam to tak. Potwierdzę.

Na megahalemie jest 1 BQ PW2. Leci na max bez PWM.

 

Wczoraj kombinowałem dalej.

 

Zauważyłem, że spód IHS, dokładnie jego rogi są minimalnie więcej nadlane od reszty więc pod-szlifowałem go na papierze wodnym.

Nic to chyba nie dało ale teraz jestem pewny, że to była jego wina.

 

Próbowałem składać całość na silikonie (bardzo, ale to bardzo niewielkiej ilości, cieniutki film silikonu na 90% obwodu IHS) jak i nie. Efekt ten sam.

 

Zmieniłem też stress test. Prime95 po wybraniu pierwszej opcji stresu (Small....coś tam dalej) obciąża proca jak trzeba i o 10-20 sekundach dochodzi pod 70stopni i tak wisi.

Po uruchomieniu IntelBurnTest, wyborze maksymalnego obciążenia CPU, 8 wątków temperatury przez pierwsze 2-3 minuty są poniżej 50stopni czyli rewelacyjnie - po czym lecą pod 70 i j.w.

 

CLU nakładam na rdzeń i IHS.

 

IHS dodatkowo porysowałem grubym papierem ściernym (100) bo ponoć coś to miało dać.

 

Wracając do coolera to miałem identycznego na i7 920 i wiem jak się spisywał. Proc miał 'swoją' temperaturę w stresie lecz heatpipe'e były gorące a z całego coolera leciał ogień a tu są dosłownie letnie w stresie.

 

Kompa mam na płasko także instalacja CLU bez silikonu n IHS jest bezpieczna, nic nie ścieknie. Przy końcowej instalacji zmaknę wszystko z silikonem.

 

@Marcin5611

-procedura testowa taka sama,

-krzywe, bardzo możliwe i też nad tym myślałem przed szlifowaniem IHS, teraz raczej nie,

-to nie jest max tego chłodzenia, miałem go na 3 różnych cepach i zawsze spisywał się rewelacyjnie z jednym wentylatorem i wiem jak ciepłe potrafi być i ile ciepła może oddać,

-problem z czujnikiem, tak - to jest bardzo możliwe i jedyny konkret jak na razie,

-inna procedura testowa? co masz na myśli ?

 

Tak, sprawdzam grzałkami, Prime95, IntelBurnTest. Muszę jeszcze sprawdzić na OCCT bo tego jeszcze nie próbowałem.

 

Dodam jeszcze.

Procek leci BEZ oc, wszystko stock, fabryka, nic nie ruszane.

Serdecznie współczuję takiej sztuki, ja sam chciałem kupić kaby lake, ale właśnie przez ten problem odłożyłem zakup tego procesora. Nie chcę płacić za półprodukt. Z informacji jakie posiadam jakość i7 7700k jest bardzo nierówna, część pracuje nawet sporo podkręcona i nie jest bardzo gorąco. Zdarzają się również sztuki, które bez podkręcenia sprawiają ogromne problemy - ludzie je po prostu reklamują i dostają nowe. Raczej po delidzie nie wymienisz. Z tego co pamiętam jest na forum gość, który poprawia mankamenty intela - nie pamiętam nicka. Może warto procka oddać w ręce, które robiły to kilkanaście/kilkadziesiąt razy. Może ktoś pamięta i da namiary. 

Edytowane przez Alcedo1
Link to post
Share on other sites

Witam

 

 

Też szykuję się do skalpu. Delid-Die-Mate 2 w drodze. Jakiego kleju silikonowego używałeś?

 

Przez około 2-3 miesiące od kupna wszystko było ok i7-7700k podkręcony na Hero do 5Ghz przy chłodzeniu R1 Ultimate. Wiatraczki cichutko szumiały przy temp rdzeni 79-85.

Teraz wiatraki przyśpieszają co kilka minut. Zmiana pasty na liquid metal thermal nic nie dała. Na razie powróciłem do fabrycznych zegarów. Wiatraki rzadziej się załączają.

W weekend operacja tylko jeszcze muszę wybrać ten klej silikonowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...