Skocz do zawartości

Modernizacja czy nowy - komputer do gry LoS


Recommended Posts

Mam taki komputer :

 

AMD RADEON HD5670

8GB RAMU CHYBA 1600MHZ

AMD ATHLON II X4 640  3GHZ

PŁYTA TO M5A78L LE

Zasilacz to chyba 550W

 

Nie da się grać w Line of sight ja mam minimalne wymagania i ostatnio tak zacina ze nie da grać, gorzej jak z lagami. Patrzę wymagania poniżej i procesor mam dość, ramu również ale patrzę na porównywarkę http://benchit.pl/karty+graficzne/porownanie#list_nvidia3 i widzę, że moja karta jest sporo poniżej rekomendowanej i dosyć dobrze powyżej tej minimalnej, więc ja nie wiem czego to nie działa jak należy, i to jeszcze się pierniczy ostatnio. Nawet kiedy wszystko jest co tylko się da na minimum.  

Minimalne wymagania Line of Sight:

·         System: Windows 7 32 bitowy

·         Procesor: Intel Dual Core 2.0 GHz

·         Karta graficzna: Nvidia GeForce 8600/9600 GT lub AMD Radeon HD 2600/3600

·         Pamięć RAM: 2 GB

·         Wolne miejsce: 3 GB

Rekomendowane wymagania Line of Sight:

·         System: Windows 7 64 bitowy

·         Procesor: Intel Dual Core 2.6

·         Karta graficzna: Nvidia 460 GTX lub AMD Radeon HD 6850

·         Pamięć RAM: 4 GB

·         Wolne miejsce: 3 GB

 

Chciałem się więc zapytać czy da się na tym moim komputerze pograć jeszcze w tą gre, może być na bardzo niskich wymaganiach ale koniecznie żeby działała bez żadnego zarywania. Jeśli tak to jaką kartę grafiki trzeba kupić.

 

A jeśli nie to wtedy chciałbym kupić zestaw, żeby można było grać choć kilka lat na wysokich detalach, wydaje mi się że około 3500 zł za zestaw do gier bez monitora myszki klawiatury, i dysku twardego. To powinno wystarczyć. Jeśli w tym zestawie była by jakaś karta graficzna energooszczędna to też super ale byle się to nadawało do grania możliwie długi czas.

Bardzo proszę polećcie coś.

Dziękuje.

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

kilka lat na wysokich detalach

Na to trzebaby chyba wydać 13 500 a nie 3 500 ;) 

 

Wracając do pytania - może gtx 1050ti? Za około 600-800 zł. Karta będzie aż nad wyraz i trochę ograniczona przez CPU. Potem budując nowy zestaw kartę będziesz mógł zostawić, a zmiana CPU i tak da jej kopa.

 

Jeśli wolisz coś tańszego / droższego  to daj znać?

Nie mniej na tym gtx1050ti nie powinieneś mieć już takich problemów w tej grze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuje za pomoc.

 

Mogę wydać tak jak napisałem około 3500 ale mimo wszystko wole zostać z kasą. 

Tak naprawdę nie wiem ile chcę wydać bo nie wiem jak szybko się sprzęt starzeje, ci wariaci produkujący gry robią tylko lepszą grafikę nie myśląc zupełnie o grywalności nikt raczej nie myśli o tym, że te 3500 to nie zarabiam a głupio mi zbierać ponad rok kasę na sam tylko komputer kiedy są inne potrzeby od grania.
  Ta gra mi odpowiada są aktualizacje nowe bronie mapy itp. Gdyby chciała działać to myślę, że na co najmniej dwa lata zaspokoiła by moje potrzeby grania a ja w tym czasie uzbierał bym coś kasy na pc do gier.

 Czy mógłbyś mi polecić którą konkretnie wersje tej karty graficznej wybrać, lub np. dwie trzy opcje … np. z tego sklepu ? https://www.x-kom.pl/szukaj?q=gtx_1050ti&sort_by=price_desc&f[groups][5]=1

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ta będzie spoko, chłodna i cicha:

https://www.x-kom.pl/p/333613-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4g-gddr5.html

Chyba, że nie masz miejsca w okolicy karty graficznej na większe chłodzenie?

Jeśli nie to chyba każda inna będzie też spoko.

 

Nawet się zastanawiam, czy GTX 1050ti to nie za dużo jak na tę grę, ale zauważyłem, że wersja GTX 1050 jest w podobnej cenie lub tylko 100 zł tańsza, nie ma więc to za bardzo sensu. Oszczędność prawie żadna a w wydajności już większy spadek.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Myślę, że ta będzie spoko, chłodna i cicha:

 

Procesor autora jest tak stary, karta nie będzie mogła się ogarnąć i będzie ograniczona niezwykle mocno. Lata temu jeszcze się do czegoś nadawał ale podłączanie do niego GTX 1050 ti to zły pomysł.

 

Tutaj trzeba by również wymienić procesor ewentualnie zamontować maksymalnie GTX 1050 bez ti lub szarpnąć się na tą wersji ti ale pod warunkiem jakiegoś dalszego upgrade procesora. Aktualnie w tym zestawieniu to GTX 750 to max. 

 

Jaki masz zasilacza, jaki to dokładnie jest model ?

 

Ogólnie byłbym za tym, żebyś sobie złożył jakiś budżetowy komputer za 2500 zł lub coś fajnego za te 3500 zł.

 

Naturalnie Twój wybór. 

Edytowane przez Pankracy666
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Procesor autora jest tak stary, że karta nie będzie mogła się ogarnąć i będzie ograniczona niezwykle mocno. Lata temu jeszcze się do czegoś nadawał ale podłączanie do niego GTX 1050 ti to zły pomysł.

 

Zdaję sobie z tego sprawę, ale ten gtx1050 jest "za mało tańszy a za dużo mniej wydajniejszy".

Ja sam do procka którego posiada autor wmontowałem GTX 760 - dawał radę, ale długo nie trwało zanim zakupiłem i5 i karta dostała drugie życie i tego bym życzył autorowi wątku.

Ale jak sam zaznaczył, plan na złożenie kompa to teraz nie priorytet. Wierzę, że zmiana karty przyniesie mu sporo korzyści, a jak już kupować, to IMO lepiej dołożyć stówkę do Ti - łatwiej może to będzie potem sprzedać.

Lub już w czasie kupna nowego komputera nawet za rok, czy dwa nie będzie musiał od razu zmieniać też karty - w zależności od uzbieranego budżetu. Można się pomęczyć kolejne pół roku i dokupić tylko lepszą kartę.

 

Osobiście wsadziłbym to na co Cię aktualnie bez większego bólu stać (no może wydawania 1000 zł na kartę to już przesada). I zaczął zbierać na nową platformę :)

 

Ale to czysto subiektywna podpowiedź ;) Pankracy dał swoją, również uzasadnioną :)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Bardzo dziękuje za pomoc i odpowiedzi, jestem przekonany, że każdemu zależy na jak najlepszej pomocy bo kiedyś podobnie robiłem.

 

Generalnie lubie jakość i użyteczność co powinno się przekładać na wysokie fps i dobry pc. No ale mam też inne wydatki, 31 lat i nie mogę myśleć tylko o graniu jak 16 latki. Myślę o normalnym życiu bo to tylko ma sens i w to chciałbym wkładać moje zarobki. Wezmę to https://www.x-kom.pl/p/333613-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-oc-4g-gddr5.html i do tego potrzebuje adapter do mojego prehistorycznego monitora np. taki http://allegro.pl/adapter-konwerter-hdmi-do-vga-dsub-full-hd-kabel-i6639652321.html

Monitor mój obsługuje jenie wejście vga, chciałem jeszcze dopytać czy taki konwerter za około 15 zł wystarczy mi czy musze kupić coś podobnego za 70 zł z strony x com ?  

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

    Kupiłem tą którą polecał Bartek Żak czyli: Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4G GDDR5

Niema już problemu z grafiką jeśli dobrze dostosuje ustawienia FOV czyli na maksimum – jest to taka nietypowa chyba opcja gdzie można ustalić z jakiej odległości widać broń lub z jakiej odległości jest widok w grze, jeśli daje na maksa gra działa dosyć płynnie i nie szumi wentylator od procesora bardzo . Na minimum tnie jak diabli. Musze jeszcze popracować nad kablem do internetu a mam takie chwile, że czasem pięknie chodzi gra a czasem kiedy jest akcja ucina mi ułamki sekund i tracę szanse na strzał.  kiedyś tak jak piszecie tutaj trzeba kupić płytę główną i procesor zmienić na taki żeby mniej wentylator szumiał to będzie wiadomo, że daje rady.

Dzięki za porady : )

Edytowane przez vandal7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...