Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam ulepszam swój komputer i chciałbym się upewnić czy wszystko pasuje i jest najlepsze do tej kwoty:

-plyta główna:Msi B250M mortar

-ram: hyperx fury 16GB 2*8 ddr4 2133Mhz cl14

-procesor: i5-7500 3,4Ghz

Procesora nie mam zamiaru podkręcać,mam chłodzenie be quiet pure rock 

Link to post
Share on other sites

1)cała specyfikacja obecna:

- procesor: Pentium dual core

-ram: DDR2 3GB

-plyta główna: gigabyte(jakąś starą)

-grafika: R9 270X

-dysk: WB 1TB

-zasilacz: be quiet 530W

-obudowa: Brutus m25

-chlodzenie:pure rock

2) używam do gier i multimediów

3)na wymienienie ramu, procesora,płyty głównej 2300zl

Edytowane przez superluki
Link to post
Share on other sites

Na moje to wszystko jest raczej ok, ale umiem określić czy to na pewno najlepsze wybory, raczej nie są to złe wybory ;)

1) procek : jest ok

2) pamięci : jeśli procka nie chcesz podkręcać, to nie wiem czy jest sens dopłacać do droższych pamięci (a na pierwszy rzut oka na takie wyglądają)

3)  płyta główna - zła chyba nie jest ;)

 

Podliczyłem i wyszło  ~1800 zł, więc poniżej budżetu dlatego proponuję rozważenie kupna SSD.

I tak pewnie będziesz musiał instalować nowy system, równie dobrze można to zrobić na SSD i cieszyć się jeszcze szybszym PC.

Za około 400 zł kupisz około 250 GB.

Link to post
Share on other sites

Płytę główną zmień na Asus-a H110M-R /intel H110 (potrzebna będzie aktualizacja biosu - sklep to zrobi bez problemu za 20 zł). Twoja jest przepłacona. 

 

procesor: i5-7500 3,4Ghz lub i5 6500 (praktycznie to samo i odpada aktualizacja bios + skylake jest trochę tańszy

płyta: Asus-a H110M-R /intel H110

ram: GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver (ewentualnie 2x)

dysk: SSD Goodram Iridium Pro 240GB

karta graficzna: GTX 1050 ti ewentualnie przy większym budżecie GTX 1060 3GB/6GB lub RX 580 ale to droższe zabawki ;) 

 

 

Zasilacz, dysk na dane, obudowę i chłodzenie procesora posiadasz. 

Link to post
Share on other sites

Płytę główną zmień na Asus-a H110M-R /intel H110 (potrzebna będzie aktualizacja biosu - sklep to zrobi bez problemu za 20 zł). Twoja jest przepłacona.

 

procesor: i5-7500 3,4Ghz lub i5 6500 (praktycznie to samo i odpada aktualizacja bios + skylake jest trochę tańszy

płyta: Asus-a H110M-R /intel H110

ram: GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Play Silver (ewentualnie 2x)

dysk: SSD Goodram Iridium Pro 240GB

karta graficzna: GTX 1050 ti ewentualnie przy większym budżecie GTX 1060 3GB/6GB lub RX 580 ale to droższe zabawki ;)

 

 

Zasilacz, dysk na dane, obudowę i chłodzenie procesora posiadasz.

karty graficznej nie kupuje bo ta co mam to mi wystarczy grać na najwyzszych ustawieniach
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...