Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć! :)

 

W związku z postępującym rozwojem technologii i coraz większymi wymogami zarówno programów użytkowych jak i gier komputerowych nasz dotychczasowy komputer, po 7 latach pracy postanowił przejść na zasłużoną emeryturę.

W związku z mnogością podzespołów widniejących w ofercie, zostałem poproszony przez młodszego brata o pomoc w wyborze kolejnego, tak upragnionego towarzysza w powstrzymywaniu kanibali na bezludnej wyspie.

Zwracam się tym samym o pomoc do Was, ze względu na świadomość nikłej wiedzy z mojej stronie w tym temacie.

 

Ale więcej powie garść informacji:

 

Co kupujemy?
Komputer stacjonarny x2

 

Czy składamy go sami?
Tak

 

Jaki mamy budżet?

2500 - 2700 zł - na każdy

 

Do czego będzie służył?

- przeglądanie internetu

- czasem amatorska obróbka filmów

- średnio wymagające gry (The Forest, GTA 5, Mortal Combat, Wiedźmin 2 (może 3))

 

Czy są jakieś części ze starej jednostki?

- chłodzenie procesora Silentium PC Spartan 3 (1 szt.)

- stacja dysków(2 szt.)

 

Kiedy chcę kupić komputer?

W ciągu najbliższego tygodnia

 

Własne propozycje:

 

szperając w internecie min. na tym forum znalazłem 2 zestawy, które mieszczą się w widełkach budżetowych:

 

1. Zestaw 1 - 2500 zł

https://www.morele.net/inventory/info/XrnnZQ/

 

2. Zestaw 2 - 2666 zł (zaproponowany przez użytkownika kajtek.)

1 x  Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Crucial 8GB (2x4GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  XFX Core TS 450W 120mm Bronze 1 x  SilentiumPC Regnum RG2 (Pure Black) 1 x  Asus GeForce GTX1050Ti Expedition 4GB DDR5 128bit (1392/7008)

 

Czy różnica w wydajności pomiędzy tymi dwoma konfiguracjami będzie zauważalna gołym okiem? - Brak mi argumentów mogących skłonić młodych adeptów to zaczekania i odłożenia nieco więcej grosza.

 

Na jaki czas bezproblemowej pracy można liczyć przy takiej konfiguracji?

 

Jaki najtańszy monitor polecilibyście dla nieprofesjonalnego użytkownika?[z dodatkowego budżetu] (czy warto kupić używany?)

 

 

Chciałbym złożyć je samodzielnie.  Jednak będą to pierwsze od początku złożone przez ze mnie komputery. Czy w coś jeszcze powinienem się zaopatrzyć?

 

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, zarówno przy doborze zestawu, jak i monitora, czy rad odnośnie składania jednostki.

 

 

Karol :)

 

Link to post
Share on other sites
Moja propozycja:

e56770f225df5d2989be9f337bf1601fca40401a

 

Z przesyłką wychodzi 2412 zł. Do tego musiałbyś sobie dokupić dysk. Cena tego zestawu kupując w sklepie to 3821 zł. 

 

Możesz też złożyć zestaw na kaby lake, ale wziąć tańszy Intel Pentium G4560, który obecnie robi szał. Po jakimś czasie wymienisz sobie na coś lepszego. Co do grafiki to możesz rozważyć też jakiegoś RX - to już wedle uznania. Tanich obudów i wentylatorów szukaj na forach internetowych - często ludzie sprzedają masowo obudowy w straszliwie niskich cenach. Pamiętaj też, że jeśli chcesz mieć procesor kaby lake to twoja płyta musi go obsługiwać. Czyli albo bierzesz np. GA-B250M (koszt 300zł+), albo H110M/B150M + aktualizacja biosu, albo ASRock H110-DVS R3.0 (rewizja płyty, która posiada już bios obsługujący najnowsze procesory. Jest to najtańsza opcja, bo niecałe 200zł - sam mam tę płytę i polecam). Z zasilaczy możesz rozejrzeć się też za CX450m  Cooler Master G550m  aczkolwiek Supremo L2/M2 będzie i tak najlepszy. Poniżej 200zł masz same budżetówki. Moim (jak i wielu innych) zdaniem granicą zasilacza, którego brać do tego zestawu stanowi CX450M  Przetwornica dc-dc, 5 lat gwarancji, fajne okablowanie.

 

Zestaw który podałem to tylko kwestia poszukania okazji. Na wielu rzeczach da się i tak ciąć - Obudowę brutus m10 za 60zł, antec vp 500 za 100zł, chłodzenie box. Ta karta + procesor piekarnikiem to i tak nie będzie. Oczywiście można, ale moim zdaniem warto troszkę dopłacić i mieć coś porządniejszego z długą gwarancją. Szczególnie fakt, że im coś jest droższe, tym więcej możesz zaoszczędzić na okazji, więc jest dość mała różnica cenowa pomiędzy czymś z niższej półki.

 

Swoją drogą to ciekawe jest polowanie na okazje. Kupiłem 2 nowe procki i5-7500 po 750zł po czym po 2 dniach sprzedałem po 850 zł :)

 

 

Jeśli jednak nie masz czasu na szukanie okazji, to podam Ci zestaw z nowych części, który ja zamówiłem w tym miesiącu:

 Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

 Procesor: Intel Core I5-7500

 Obudowa: SilentiumPC Regnum RG2

 Płyta główna: ASRock H110M-DVS R3.0

 Pamięć ram: 8GB DDR4 GOODRAM 2400 CL15

 Zasilacz: Corsair CX450M

 

Całość z przesyłką: 2706 zł (Korzystając z rabatu VISA checkout zapłacisz o ok 250 zł mniej)

 

Korzystałem z rabatu VISA checkout  dzięki czemu zapłaciłem o 150zł mniej (miałbym większy rabat gdyby nie to, że kartę zamówiłem na allegro, ale dopiero po tym się dowiedziałem o rabacie). Dodatkowo, zamawiając w sklepach, w których można skorzystać z tego rabatu miałem przesyłkę za darmo :)

 

W tym zestawie jedyne co mógłbym zmienić, to kartę graficzną na jakiegoś RX. Procesor najlepszy jaki może być w tym budżecie. Obudowa to wedle uznania; kupując używki możesz sporo zaoszczędzić. Ja korzystałem z rabatu visa, więc wolałem kupić nową, bo i tak miałem za to rabat. Do lepszej płyty głównej byś musiał dopłacić ok. 100zł. Co do ramów, to możesz poszukać jakieś okazji jak ta, którą wkleiłem wyżej. W dniu w którym kupiłem te goodramy znalazłem okazję: nowe HyperX 2400 cl 15 za 200zł z przesyłką, ale było już za późno. Co do zasilacza, to ten CX450M będzie bardzo dobry. Cały zestaw z nowych części wyniósł mnie niecałe 2600zł (dokupiłem też sobie kartę wifi). W budżecie 2500zł to taki właśnie zestaw bym proponował (oczywiście zapominając o dysku, ale to już wedle preferencji). Jeśli musisz się zmieścić w kwocie 2500zł z dyskiem to możesz uciąć na ramach, zasilaczu i obudowie, np. kupić podobne zestawy tylko krótko używane i z gwarancją. Wyżej udowodniłem, że się da :)

 

 

tl;dr

Przy użyciu visa checkout dostaniesz jakieś 250-300 zł rabatu. Dodatkowo masz darmową przesyłkę. Albo skorzystaj z tego kupując nowy zestaw, albo szukaj okazji, ale bardzo opłacalnych (czyli takich z gwarancją). Padnie Ci karta za 1200zł po tygodniu i nie mając gwarancji będziesz w du**e.

Edytowane przez vbaumaudio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Weź wrzuć normalne linki bo nikt nie będzie przepisywać całych adresów URL

Od kiedy na procesor i5 7500 jest 5 lat gwarancji ?

Od kiedy na płyty MSI są 4 lata gwarancji ?

Ten ASUS GTX 1060 rozumiem, że nówka w cenie 900 skoro również całe 3 lata gwarancji ? 

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, błąd.

na i5 7500 była gwarancja na 3 lata licząc od 24.04.2017

Z kartą to też przekłamałem. Używana była miesiąc. Gwarancja na 3 lata - 1 miesiąc.

Z płytą też mi się pomyliło. Płyta była używana pół roku, więc taki okres trzeba odjąć od 3 letniej gwarancji.

 

Ja kupiłem tego i5 7500 i ramy. Zapłaciłem z przesyłką 920zł. Kupując wtedy ze sklepu za tą kwotę miałbym sam procesor.

 

Mimo wszystko moim zdaniem się opłaca polować na takie okazje. Mając do wyboru procesor nowy z 31 miesięczną gwarancją za 750zł, a procesor nowy z 32 miesięczną za 905 zł wybór był prosty. Nie mówiąc już o ramach za 150zł, które w sklepie kosztują 300

 

Linki:

 

Edytowane przez vbaumaudio
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.

 

Przejrzałem portale aukcyjne w poszukiwaniu podobnych okazji, jednak na obecną chwilę nie znalazłem nic ciekawego z podzespołów.

 

Nie mam obecnie też czasu na śledzenie aukcji, zdecyduje się więc na zakup nowych podzespołów.

 

Próbowałem złożyć podany przez Ciebie zestaw, ale nawet po rabacie Visa checkout wyszło mi 2736 zł + dysk = 2 950 zł co znacznie przekracza już budżet.

 

Czy macie może jakieś propozycje budżetowego monitora do tego zestawu? Czego szukać, a co sobie odpuścić?

Link to post
Share on other sites
-Allegro (brak rabatu)



 

-OleOle (rabat 50zł)



 

-Euro (rabat 150zł)




 

Razem z przesyłką i rabatem: 2618zł.

 

Ewentualnie kup np. i5 6500


 

lub jeszcze taniej:


 

Którego wymienisz za jakiś czas na i5 7500.

 

g4560 raczej szybko nie będzie tanieć, więc sprzedając go za kilka miesięcy dużo nie stracisz, a nawet na procku za 200zł sobie pograsz:


Edytowane przez vbaumaudio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziękuję za porady i filmy. 

 

Ostatecznie niestety okazało się, że budżet uległ zmniejszeniu do ok. 2 200 zł

 

W tej cenie szukając w innych wątkach na forum udało mi się złożyć taką propozycję:

 

 
 
Razem: 2026zł
 
Wybierając płytę główną, chciałem, aby został zapas 2 slotów na ew. dołożenie kości RAM w przyszłości.
Budżet wymusił niestety G4560, ale mam nadzieję, że wystarczy.
 
Do tego planuję zakup monitora poleconego przez użytkownika kajtek.
 
 
 
Proszę o ostateczną weryfikację i zielone światło do składania zamówienia :)
 
Karol
Edytowane przez KarolStanczyk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...