Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym skonsultować ciekawą kwestię na temat w/w obudowy. Skusiłem się na nią, bo recenzji w necie na temat 800-ek było mnóstwo, a 600-ka to tak na prawdę ten sam stelaż bez dodatkowej przestrzeni z plastiku nad i pod nią, pomijając kilka mniej ważnych dla mnie opcji. Tak mi się przynajmniej wydawało...

 

Zastanowił mnie kiedyś fakt, że mimo filtrów na każdym wlocie powietrza, w środku zbiera się sporo kurzu - o wiele więcej niż, na przednim filtrze.

Rozumiem, filtry powietrza i sam stelaż stawia jakiś opór, ale postanowiłem zrobić test z dymem. Z przodu i na dole mam 3x Pure Wings 140 wciągające i na tyle jeden 120 wyciągający. I tu co ciekawe - w budzie jest podciśnienie! 

 

Wyszło jednogłośnie, że przednie wentylatory po przeróbce kanałów i filtrów z 800-ki zwyczajnie są g**no warte. Przednie wentyle łatwiej zasysają powietrze z wnętrza obudowy, niż przez przewidziane do tego kanały z frontu obudowy. Efekt jest taki, że dolna 140-ka z filtrem wpycha mniej, niż tylna 120-ka wyciąga, a przednie zwyczajnie robią tornado w środku.

 

Ma ktoś 600-kę, 800-kę lub 900-kę, żeby je porównać pod kątem budowy frontu?

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Posiadam be quiet! Dark Base Pro 900 - problemu nie zauważyłem. 

 

U mnie jest przód 2x bq! sw3+ góra 2x bq! pw2 + tył 1x bq! sw3. Obudowę mam kilka ładnych miesięcy. Komputer stoi w pokoju na poddaszu gdzie kurzu zbiera się OGROM przez okna dachowe no i przedni filtr oraz boczne siateczki (przy krawędziach drzwiczek) bardzo dobrze wybierają kurz. Wstyd się przyznać ale obudowy nie odkurzałem z 3 miesiące, czyszczę tylko przedni filtr oraz te boczne siateczki. 

 

Na prawdę nie mogę powiedzieć złego słowa. Wentylatory skręcone na około 40% mocy. 

 

Miałem również BQ Silent Base 600 - było tam 5 wentylatorów z tym, że 5x bq! pw2. Również pod względem kurzu było w porządku (jednak nie tak dobrze jak w aktualnej obudowie).

 

 

Możliwe, że u Ciebie psuje wszystko dolny wentylator - osobiście tylko raz zamontowałem sobie wentylator w taki sposób. Było to kilka lat temu w jakiejś obudowie Thermaltake czy Cooler master - nie pamiętam. Wiem jednak, że obieg powietrza w obudowie był przez niego nie odpowiedni i więcej nie montowałem w ten sposób wentylatora. 

 

2001 post ;) 

Edytowane przez Pankracy666
Link to post
Share on other sites

Dolny zamontowałem dopiero dzisiaj, żeby sprawdzić jak będzie wyglądać przepływ 3 do 1. Wcześniej były tylko 2 z przodu i jeden z tyłu. Było nawet gorzej, bo kawałek chusteczki mógł spokojnie wisieć przyssany na kratce obok śledzi przy wentylach na 12v. Co doskonale pokazuje jak przednie "nic nie robią".

 

Po uszczelnieniu okolic przodu zwykłą taśmą izolacyjną jest trochę lepiej, bo dym zaczął być zasysany przez przednią siatkę - wcześniej minimalnie i tylko przy 12v.

 

Dookoła przednich wentylatorów jest tyle wolnej przestrzeni, że niby jakim cudem powietrze mają brać z wąskich kanałów w kształcie "S". Sytuację można porównać z wentylatorem włożonym między 2 deski z odstępem 1cm od każdej. Nic dziwnego, że połowa powietrza wylatuje i od razu wraca.

 

Możesz mi powiedzieć, czy w 900-ce filtr z przodu bezpośrednio dotyka wentylatorów?

Edytowane przez Reyqer
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...